Jump to content

Lemeryt

Forum members
 • Content Count

  1113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @les03 - miło słyszeć dzięki. @Manierka - ciężko to ocenić myślę że około 80 %. @Qbasslodz - Jeśli chodzi o drugi egzemplarz to postęp prac jest żaden i w najbliższym czasie nic się w tej kwestii nie zmieni. Mam około 2 ton części w różnym stopniu zeżarcia przez korozję. Leży na kupie" i czeka na lepsze czasy.
 2. Odpowiadam na pytania zanim się pojawią. - istnieje możliwość wyjazdu ciągnika z muzeum choć ta możliwość jest skomplikowana.
 3. Koniec pewnego etapu pewnej historii. RSO pod dachem Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w tym przedsięwzięciu.
 4. Przyszłość. Powiedziałem sobie że nie ruszam niczego dopóki RSO nie trafi pod dach. A z muzeum to już zaklepane.
 5. Panowie dobra wiadomość: http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2016/11/NOWE-MUZEUM-REGIONALNE.html RSO znajdzie swoje miejsce w środku pod dachem.
 6. Widzę że gąski też już są - za silnikiem. Miło popatrzeć na takie graty. Pozdrawiam
 7. Polski powojenny patent z tego co kojarzę ?
 8. A więc rośnie brat RSO, jak widać nie od wczoraj. Już się cieszę z tego pojazdu, to było moje marzenie zobaczyć go złożonego w Polsce, wytrwałości życzę. Pracy masz sporo choć widać że części w fajnym stanie a nie wykopkowe. Pozdrawiam Paweł
 9. Kolejny prezent od Pawła (F35jsf). Lodowe" nakładki na gąsienice ...
 10. Jak już pisałem, nie jestem już od dwóch lat pracownikiem muzeum, dlatego nie mogę wziąć odpowiedzialności za przekazane tam środki. Dane do przelewu są już dawno nieaktualne. W sumie, jeśli przyjmuję od Was części, to dobrze byłoby napisać dla kogo teraz pracuję – od niedawna zajmuję się ochroną zabytków i dóbr historycznych w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Rosomaka składam w czasie wolnym – taka odskocznia od codzienności. Na razie nie prowadzę zbiórki pieniędzy, choć wielu z Was pisze w tej sprawie. Muszę to sobie wszystko poukładać. Sprawy związane z pieniędzmi muszą być w pełni transparentne.
 11. @bjar_1 – chorowałem na maultiera, nawet zacząłem tu kiedyś wątek ale zdechło, jeśli okejos pisze że myśli o tym pojeździe to znając jego poczynania w najbliższych latach maultier wyjedzie o własnych siłach. @B – na początek chcę wypożyczać działo, mam ograniczone możliwości finansowe. Na Dniach Myślenic powinna być premiera z „wózkiem”. @macvsog – Merc też idzie w odstawkę, prywatnie to wszystko są jak dla mnie za duże pieniądze … … miałem nie pisać ale żebyście nie myśleli że Lemerytowi witki opadły … planuję zrobić krok w przód i uruchomić duży projekt taki w zakresie pomiędzy dwadzieścia a trzydzieści ton - niekoniecznie będzie to niemczyzna. Przetarło mnie w trakcie RSO i nie zacznę tego robić dopóki nie będę miał zaplecza i środków na remont. Być może ten pomysł w ogóle nie wystartuje ale uwierzcie mi że walczę. Możliwości mam znacznie większe niż wtedy gdy zaczynałem z RSO więc może za rok - dwa uda się wystartować. Rosomaka robię powolutku w ramach własnych możliwości tak żeby w trakcie przygotowań do nowego projektu nie zardzewieć. Na zdjęciu jeden z prezentów od kolegi F35jsf. Wielkie dzięki - tak jak ostatnio rosomak rośnie nam powolutku.
 12. Przejdźmy do tematu. To podstawa następnej odbudowy, rama którą wydobyliśmy rok temu z dna rzeczki. Tkwiła w mule wiec zachowała się nieźle … jest widok na kolejną wannę i sporo części wiec to jeszcze nie koniec. @ Wiluś – miło było poznać na Operacji Południe, wielkie dzięki za przekazanie obiecanej gaśnicy. W sprawie zlotu zadzwonię do Ciebie jutro
 13. Drugą do pary mam obiecana u Kitolifa ale wybieram sie po nią już któryś rok, ciągły kłopot z transportem ... @Elcamino - na Pak-a niestety trzeba będzie poczekać … @Paweł888 - melduję się w sierpniu, będziemy w kontakcie. @Jotes dzięki za cynk tych kółek nie zdobędę ale z kołami jest dobrze przywiozłem ich ostatnio trochę powoli sie kompletują no i starzy dobrzy znajomi działający na Kielecczyźnie obiecali pomoc więc jest dobrze :). @Junak31 - dzięki za dobre słowo, cieszę się że widzicie nie tylko pojazd. @Sten -spokojnie to kwestia czasu ...
 14. … a że piórek miało być więcej, tu prezent od kolegi z Myślenic … Teraz kwestia tego gdzie będzie można zobaczyć w najbliższym czasie RSO – będzie on jedną z atrakcji tegorocznych Dni Myślenic. Przygotowujemy zlot pojazdów militarnych, w tym roku nie będzie on duży weźmie w nim udział do 10 pojazdów. Jest to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście przy czym jeśli się uda w przyszłych latach mam nadzieje kontynuować ją jako osobną znacznie większą imprezę. Jeśli ktoś z Was dysponuje pojazdem militarnym i miałby ochotę wziąć udział w tym przedsięwzięciu to zapraszam – kontakt do mnie Lem.man@wp.pl. Niestety z kasą krucho warunki spartańskie, zakwaterowanie - namiot własny,impreza zorganizowana na doklejkę Dni Myślenic. Na dzień dzisiejszy są cztery pojazdy ... udział wezmą najtwardsi ...
 15. Z kanistrami ostatnio urodzaj uzbierało sie pięć sztuk. @Wykop39 - wrzucę w najbliższym czasie zestawienie tego co mam i tego czego mi brakuje. @kicereb znacznie mnie przeceniasz o jakieś kilkadziesiąt ton :) @Sil3nt - dzięki za pomoc w rozsyłaniu wici przed promocją RSO. @macvsog – mercedes jest przyjemny ale żeby go zrobić trzeba byłoby znaleźć jakiegoś cywila tego typu na przeszczepy. Zbieranie pojedynczych części to koszmar.
×
×
 • Create New...

Important Information