Skocz do zawartości

Gross i jego antypolskość


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie tylko Żydzi się bali po zakończeni wojny w Polsce. Kolegom patriotom" polecam wątek:
http://www.odkrywca-online.com/bandyci-z-ak,573546.html#573546
Czy jednak cokolwiek innego ponad wasze uprzedzenia ma szansę zagościć choć na trochę w waszych umysłach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee!
Wiesz kto nazywał żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego bandytami? Chronologicznie: NKWD, Gestapo, NKGB, UB, SB oraz ich różnej maści pomagierzy... . Człowieku! Opamiętaj się, to co mówisz, to czysty, żywy KOMUNIZM (nie podejrzewam Cię o NAZIZM)...
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee szanuję Ciebie za wiedzę i wiele innych rzeczy na forum, szanuję i chcę zrozumieć twoje poglądy. Staram się podejść do tego wszystkiego merytorycznie, ale nie mogę zrozumieć dlaczego traktujesz ludzi przez pryzmat pseudo patriotów". Uwierz mi ja tylko na forum tak ładnie i grzecznie, a nawet gramatycznie się wypowiadam(mam nadzieję).
Mnie też puszczają nerwy jeśli śledzę i widzę rzeczywistość, a nade wszystko całokształt polityki globalnej. Proszę nie dziw się, reakcją ludzi którzy myślą w podobny sposób jak ja, lecz bardziej żywiołowo reagują. W moim przypadku jest to reakcja obronna jako patrioty na obecną sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w rejonie działan wg.pomsee największych patriotów" tj.odziału Ponurego"J.Piwnika,Szarego"A.Hedy i wielu,wielu innych.
Pana gen.A.Hede znam osobiscie i juz wyobrazam sobie co by powiedział po lekturze postów pomsee.Mam nadzieje ze nie czyta tego postu.
A tego Grossa to powinni zamknąc za te brednie.Zresztą on zawsze jątrzył,opluwał.Szczególnosci nas,Polaków.
Przypominacie sobie Szanowni Forumiczowie jego ksiązke" pt.Sąsiedzi"?
A dla mnie,polskiego pseudo patrioty" jednym z największych marzen jest aby w koncu został odkryty grób człowieka który był,jest i będzie dla mnie zawsze wzorem czyli majora H.Dobrzańskiego Hubala" walczącego tez w moim rejonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazki nie czytalem, ale widze pewien problem logiczny.

Matka Grossa jest Polka, czyli technicznie biorac jest Polakiem, bo jedynie bedac synem Zydowki bylby Zydem, a skoro jest Polakiem, a Polacy to antysemici, wiec Gross jest antysemita?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie trochę ciekawostek i logiczne uzasadnienie co się stało w Kielcach

http://pl.youtube.com/watch?v=yHyQUodK2JY

bo wydaje mi się, że na Kielcach też Gross bazuje, ale nikt mi nie odpowiedział :)))))

a materiał super. Nie ma nic gorszego od pieprzonych komunistów z dobrym pijarem w czasach kapitalizmu ://////
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gross: Polskie morderstwa to część procesu zagłady Żydów

"Życie Warszawy publikuje wywiad z prof. Janem Tomaszem Grossem, autorem książki "Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Oto niektóre pytania i odpowiedzi:
"ŻW: Duża część Polaków akceptowała mordowanie Żydów przez hitlerowców - pisze Pan w "Strachu, cytując Jana Karskiego. Czy może się Pan pokusić o szacunek, jaki to był konkretnie procent ludności polskiej?

Jan Tomasz Gross: - Procentowo nie można tego określić. Uderzające są jednak słowa Karskiego, Grota-Roweckiego, a potem i innych przedstawicieli polskiego podziemia, że pod niemiecką okupacją antysemityzm jest bardzo rozpowszechniony. W telegramie wysłanym do Londynu dowódca AK Rowecki pisze: "Proszę przyjąć jako fakt zupełnie realny, że przygniatająca większość kraju jest nastawiona antysemicko. Mamy jednak przecież relacje o osobach pomagających Żydom, nawet pomimo poglądów antysemickich. Pytanie teraz, czy więcej było tych, którzy cieszyli się z Zagłady albo wręcz pomagali Niemcom, czy też tych, którzy wspierali Żydów?

- Bez żadnej wątpliwości ludzi, którzy pomagali Żydom, było bardzo niewielu. Na pewno znacznie mniej niż tych, którzy z zadowoleniem obserwowali mordy lub w jakiś sposób korzystali z tych wydarzeń. Przytoczę panu zdanie, które chyba najlepiej podsumowuje nastawienie polskiego społeczeństwa do Holocaustu: "Co jak co, ale Hitlerowi trzeba będzie postawić pomnik za to, że nas wyzwolił od Żydów.... To zdanie powtarzali rozmaici ludzie, przy różnych okazjach. Ono jednoznacznie określa generalny nastrój, który wtedy panował.

Czy na bazie zachowanych świadectw historyk może wygłaszać tak jednoznaczne stwierdzenie o całym społeczeństwie?!

- Oczywiście, że tak. W książce przytaczam wiele dokumentów, które jednoznacznie to potwierdzają. Cytuję głównie oceny ludzi najlepiej wówczas poinformowanych o nastrojach społecznych: delegata rządu londyńskiego, dowódców Armii Krajowej, urzędników Delegatury. Wszyscy oni piszą dokładnie to samo: zabór mienia mordowanych Żydów przez miejscową polską ludność to rzecz powszechnie akceptowana. I uznawana za postęp, którego skutków ludzie będą bronić.

Czyli narodziny polskiej klasy średniej na grobach trzech milionów ofiar Holocaustu?

- Dokładnie tak.

Polacy byli bierni albo pomagali w zagładzie, zabierali Żydom majątek, a teraz nie mogą znieść widoku ocalałych, bo są oni dla nich wyrzutem, a może jeszcze upomną się o swoje, tak?

- Dokładnie. To był mechanizm likwidowania ostatnich świadków.

Cały wywiad w sobotnim wydaniu "Życia Warszawy."

Bardzo niewielu ludzi w Polsce pomagało Żydom......


Spośród ponad 20 tys. uhonorowanych medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata (stan na 1 stycznia 2007) ponad 1/4 stanowią Polacy:

* Polska: 6004
* Holandia: 4726 (w tym dwie osoby z Indonezji)
* Francja: 2740
* Ukraina: 2185
* Belgia: 1443
* Węgry: 685
* Litwa: 693
* Białoruś: 576
* Słowacja: 465
* Niemcy: 443
* Włochy: 417
* Grecja: 271
* Jugosławia (Serbia): 124
* Rosja: 124
* Czechy: 118

oraz 27 innych państw

Łącznie: 21 758 osób"

http://www.holocaustforgotten.com/list.htm

koleś jedzie po bandzie........ mam go po prostu już dość, bo przegiął. Może jeszcze powie, że to niemcy żydom pomagali!!! Pomsee i nie broń go! jakie telegramy słali do Londynu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacytowane zdanie to popełnił jakiś sanacyjny polityk grubo przed DWS... Polska była jedynym krajem gdzie za ukrywanie Żydów groził KL z drugiej strony za szmalcownictwo też groziła czapa- ze strony podziemia !
P Gross jest jednostronny i nas nie lubi .. no to ja zagłosuję portfelem.
pozdro Erih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniem milowym okazał się raport międzynarodowej komisji ds. zbadania rumuńskiego holokaustu, której przewodniczy laureat Pokojowej Nagrody Nobla Elie Wiesel. W 2004 roku doszła ona do następującego wniosku: ŻADEN kraj poza Niemcami nie ponosi w takim rozmiarze odpowiedzialności za śmierć Żydów jak Rumunia, a głównymi sprawcami holokaustu byli jej politycy."

Z artykułu w niemieckim Sueddeutsche Zeitung...
http://wiadomosci.onet.pl/1462405,1292,zapomniane_zbrodnie,kioskart.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Po przemysleniach doszedłem do wniosku, że ksiązki nie kupię. Bo część pieniedzy ze sprzedaży jej trafi do kieszeni Grossa.......
Co nie znaczy, że nie przeczytam....
Wokół niej zrobił sie ogromny szum medialny....może autorowi o to chodziło w myśl zasady nieważne co się mówi, ważne że się mówi.......bo od dawna o żadnej ksiązce tyle sie nie mówiło tak głośno........

A wywiad Cejrowskiego potwierdza to co wszyscy wiedzą od dawna.....manipulacja...manipulacja i jeszcze raz manipulacja....

Dzisiaj też jesteśmy manipulowani...tylko co bedzię jeżeli w końcu sami uwierzymy w te brednie...??????

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1672285,11,item.html :

Prymas Wyszyński wierzył, że Żydzi dokonują mordów rytualnych"
Polski Kościół nadawał moralną sankcję prześladowaniom Żydów. Można mówić o kolaboracji Kościoła z nazizmem poprzez zaniechanie – mówi w rozmowie z Wprost" prof. Jan T. Gross, autor książki Strach" o polskim antysemityzmie po II wojnie światowej.
- Dla milionów ludzi proboszczowie byli jedynymi nośnikami normy moralnej. Nie mówiąc wprost, że Żydów nie można zabijać, sankcjonowano prześladowania. Po wojnie późniejszy prymas Stefan Wyszyński twierdził, że nie można wykluczyć, iż Żydzi dokonują mordów rytualnych i używają chrześcijańskiej krwi do produkcji macy – mówi prof. Gross. - W 1946 roku przybyła do niego delegacja Centralnego Komitetu Żydowskiego z prośbą o napiętnowanie pogłosek, iż Żydzi dopuszczają się tego procederu. Bp Wyszyński odmówił, powołując się na akta procesowe sprawy mordu rytualnego prowadzonego w carskiej Rosji w 1913 roku – wyjaśnia autor książki Strach".

Cała rozmowa Marcina Dzierżanowskiego z prof. Janem T. Grossem w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost".



Żeby niedługo w encyklopediach pod hasłem antysemita" nie było ->zobacz Polak".......

Gross zaczyna chyba faktycznie przesadzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie