Skocz do zawartości

Gross i jego antypolskość


Rekomendowane odpowiedzi

Bywały przypadki, że Żydzi uczestniczyli w grabieniu całych wiosek, z których wywieziono wszystkich polskich mieszkańców. W styczniu 1941, wśród ciężkiej zimy i zamieci śnieżnych, przyszedł rozkaz pakowania swojego mienia i wyjazdu do Besarabii. Rozpoczął się straszny, jakby jakiś tragiczny pochód pogrzebowy tylu ludzi (...). Około 2 tysięcy podwód brało udział w przemieszczeniu ludzi, ich mienia. Trzy dni trwały korowody tych resztek nędzy ludzkiej z Miłkowa do stacji kolejowej w Oleszycach (...). Wnet oczyszczono z życia biedną graniczną wioskę Miłkowo. Żydzi pojechali wozami i zagrabili resztę tego, co jeszcze pozostało" (por. Ks. J. Mroczkowski: Wojna w Oleszycach, Karta", 1998, zesz. 24, s. 108, 109).Kronika parafii w Oleszycach.
Zadziwia mnie ten sadomasochizm niektórych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
więc powinieneś szanować i tego matoła mówiącego tylko po polsku i tych ziejacych nienawisią, bez szkół rodaków i nie wysmiewać sie z dumy narodowej....
Powinieneś szanować mnie i moje zdanie a nie zaraz walić z grubej rury" podpierając sie brakiem wykształcenia, nienawiścią, brakiem tolerancji......co Ty wiesz o mnie????? nic.........

Pozdrawiam i miłego dnia zyczę pomsee :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie poraża Twój płomienny patriotyzm.
Skąd u Ciebie taka znajomość USA?
Dla mnie to kraj, w którym setki tysięcy przybyszów - Polaków osiągnęło dzięki swojej pracy sukces finansowy i społeczny.
Slamsy, analfabetyzm? Tak, dla ludzi o obojętnie jakim kolorze skóry, którym nic się nie chce poza rozmnażaniem i ćpaniem.

Patriotyzm i tolerancja nie zwalniają od używania rozumu (jeżeli ktoś go posiada) i nazywania rzeczy po imieniu.
Poza tym czy znane są ci takie pojęcia jak ironia i sarkazm?

O paralizatorze sam łaskawie wspomniałeś w rosce" o moją skromną osobę. Doprawdy to był chyba szczyt twojego poczucia humoru.
Prawda zaś jest taka, że ten nieszczęsny Polak nie umarłby gdyby znał choć kilka słów po angielsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec: Moja duma narodowa nie pochodzi z samego faktu, że jestem Polakiem ale ze znajomości historii, tradycji i kultury mojego kraju i wydaje mi się, że świadomy patriota powinien zdawać sobie sprawę i ze złych kart historii swojego narodu.
Choćby 1000 takich książeczek jak ta Grossa nie jest w stanie zmienić tego, że jestem dumny z tego, że jestem Polakiem.

Mirkoni wiem o Tobie tyle ile o sobie i swoich poglądach napisałeś i tylko do tego się odnoszę, choć poglądy naprawdę potrafią dużo powiedzieć o człowieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i tak sobie myślę : Czy p. Czwartosz jest żydem ? O ile wiem nie... Gross przynajmniej opisuje fakty(myślę że tendencyjnie)a ten... osobnik... fakty KREUJE.
Druga sprawa : największe pretensje do polaków mają Żydzi amerykańscy. Ci sami którzy blokowali emigrację swych rodaków z Niemiec tuż przed WWII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sukcesem i mitem amerykańskim to pewnie na mysli greenpoint masz ?????
a ironia i sarkazm to odzew na Twój sposób dyskusji....
Też sie o Tobie wiele dowiedziałem...i tak sie zastanawiam.....bo jezeli znasz historie to wiesz że Polacy antysemitami nie byli.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd się wzięło określenie anysemita w jakim celu zostało stworzone i co ono oznacza nie bardzo wiadomo.
zainteresowanych odsyłam do żródeł np słowników.
http://www.slownik-online.pl/kopalinski/8FA8313DBBE5885AC125658C006291E6.php
Semita; semitystyka
http://antymity.webpark.pl/
Strona antymitowa

wygląda na to że jeśli ktos jest antysemitą to wystepuje przeciw narodowi arabskiemu.
czyli największymi antysemitami sa obecnie żydzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomsee pozjadał wszystkie rozumy...reszta ( ze mną na czele) nie ma pojecia, jest bez szkół, to matoły z gorejącymi nienawiścią oczami.......
Gratuluję takiego postrzegania......nic dodac nic ująć.....

Wyrywasz z kontekstu słowa. Moje słowa.
A wyrywanie z kontekstu słów może doprowadzić do tego że, z Twoich wypowiedzi na tym forum wyniknie że jesteś murzynem, albo czymś innym.......może kuzynem Grossa?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zwrócenie uwagi na sprawę moim zdaniem podstawową. Gdzie mieszka Gross? W USA! Nooo... . Jeszcze nie wiadomo o co chodzi? O PIENIĄDZE! Im większy rejwach, tym większa gaża oraz tzw. splendor, a co za tym idzie miano fachowca", znawcy problematyki", itp., itd. A potem już tylko wywiady (płacone!), artykuły (to samo!), programy TV (bez zmian)...
Szalom!
PS. Historia historią, a żyć trzeba za coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Paralizator zaś jest dla matołów, którzy nie potrafią wydukać słowa w innym niż w ojczystym języku.”
Pomsee tu dowaliłeś twoje stwierdzeni obraziło moich dziadków
Chłopie, co ty piszesz!!! Myślisz nieraz, co????
To, co ze byłeś w USA, co się nauczyłeś tam po wiec Hehehe czytając twoje niektóre wypowiedzi to ty zawsze szukasz zaczepki.
Nie jeden byłeś za granicą wiem ze kultura jest 100% Ina nisz u nas, ale to nie świadczy o tym ze niemówiący po angielsku to „matoły” ( stwierdzeni taki świadczy o tobie braku wychowania)
Ale mnie po irytowałeś takim zachowaniem bezsensu
A po pierwsze pokaż kraj taki idealny????? I nie zbudowali od razu Warszawę i nie zmienisz narodu w 5 lat jak my byli prawie 80 lat pod okupacja I, II WS A potem Komuna, jakie restrykcje, co ty sobie wyobrażasz obrażając Polaków niewykształconych znasz ich historie, czemu dlaczego tak A nie siak nic nie wiesz tylko oceniłeś Rodaków niemówiących i piszących po Angielsku Matołami!!!!!..............
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moskit dla uspokojenia twoich starganych nerwów poczytaj sobie to co piszę o guziczkach.
W tym wypadku moja wypowiedź nie była szczęśliwa ale zauważ zostałem do niej sprowokowany. Co do moich amerykańskich doświadczeń to wierz mi widziałem wielu Polaków, którzy nie potrafili po wielu latach pobytu w USA nauczyć się paru zdań po angielski i niestety nie błyszczeli oni intelektem.
Jeżeli mimo wszystko aród polski" czuje się obrażony to przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paralizator zaś jest dla matołów, którzy nie potrafią wydukać słowa w innym niż w ojczystym języku."

Jeżeli to jest tolerancja, szacunek, brak dyskryminacji to faktycznie nie zaliczam się do tych z korzeniami tej mądrzejszej 20 % -ówki". Proponuje zacząć od własnego podwórka ....Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee... mi się wydaje, że poznał kawałek świata i w dobrej wierze chce zwrócić uwagę rodaków na zbytni narodowy hurra-optymizm, który bez faktycznego działania na rzecz Polski gó*** zdziała. Polacy ani żaden inny naród nie jest święty ani wyjątkowy* - a pewnie pomsee przeżył to na własnej skórze, ten tygiel cywilizacyjny, w którym duma jakiegoś narodu w sumie mało znaczy i rozumiem czasami jego słowa jak swoisty manifest - 'hallo Polacy, obudźcie się i zastanówcie zamiast powielać utarte slogany tylko weźcie się do roboty za swój kraj', co jest na swój sposób bardzo patriotyczne tylko oczywiście boli, bo boleć musi żeby miało skutek :)

niemniej z tym paralizatorem to wyskoczyłeś jak Hitler z ME 262 jako bombowiec... :>

Ale mniejsza tam, ponawiam pytanie do szanownych kolegów, którzy czytali - czy jedną z głównych tez Grossa o polskim antysemityzmie po wojnie jest może incydent w Kielcach??

*Żydzi też uważali się za naród wybrali. A jak wojna ich potraktowała? Jak w każdej chwili mogą ich zabić palestyńskie bomby???
nie ma na to reguły i ludzi bardziej godnych życia od drugich....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirkoni
Dokładnie sie z Tobą zgadzam.Zresztą podejrzewam że nie tylko ja.
Kurcze...Miałem juz dodawac ale takich bzdetów jak pisze pomsee to ja nie zdzierze.
Paralizator zas jest dla matołow,którzy nie potrafią wydukac słowa w innym niz ojczystym języku"-tak napisałes.SPÓJRZ W OCZY JEGO MATCE.Gdybym był bratem tego nieżyjącego człowieka,pojechałbym do ciebie.
Duma narodowa :):)"-ten twój wpis z usmieszkami...Bez komentarza.Lzysz polskasc i Polakow jak ci napisał Mirkoni.
Więcej nie chce mi sie cytowac bo szkoda klawiatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie