Skocz do zawartości

Transporter opancerzony do wyciagniecia!


michal123456789

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
wszystko możliwe :) z Polsatu był gosciu z kamerą i babeczka i kręcili sobie plenerki - wieże z syreną przy Domu Wiejskim, potem sie przeparkowali i jak ja odjeżdżałem z tej wioski to stali w okolicach wjazdu na wał przeciwpowodziowy - takie miejsce w którym sie przejeżdża przez ten dosyć wysoki w tym rejonie wał przeciwpowodziowy i jedzie nad rzekę właśnie, w pobliżu miejsca które na zdjęciach lotniczych rokowało największe nadzieje :). Aczkolwiek nad rzeką nie widać pozostałości po walce jakiegoś ciężkiego sprzętu z przyrodą :)

4 zestay koł które widziałem to jedyne z czym mi się skojarzyły jak poprzeglądałem zdjęcia to z kołami z podwozia PzKpfw II - rozmiarowo i wyglądaowo coś koło tego :) ale nie było możliwości dokładniejszej lustracji - trochę głupio wisieć komuś na ogrodzeniu :)

0-----0
0-----0
0-----0
0-----0

w taki sposób u chłopa na podwórku leżą (z odrobiną wyobraźni skumacie o co mi chodzi :)

kółka nie wiem od czego (czy to militarka w ogóle) ale wybitnie mało rolniczo to wyglądało :) ale w sumie chłop mógł je nawet i w polu wyorać, albo zawłaszczyć jako łup wojenny, bo w okolicy naprawdę mocno sie prali w 39, a teraz przygotować do sprzedaży :)

możliwe, ze po prostu lud rozchapał coś co było - przy cenach złomu które były i są nadal to nic mnie nie zdziwi - mojej babci potrafili bramę wjazdową złomiarze zakosić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spokojnie panowie :) michał podejrzewam,z e w Tarnowie będzie dopiero w sobotę albo w niedziele, dlatego zdjęcia pojawią się pewnie w tym terminie - oczywiście zakładając dwie rzeczy - ze w Dunajcu faktycznie ostał się jeszcze ten sprzęt i kolejną - ze poziom wody będzie a tyle niski,z e coś będzie widać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) jednak juz dzis mialem mozliwosc polazenia co nieco na miejscu i niestety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wybralem sie autobusikiem tarnow zabno tarnow do ilkowic nastepnie 6h lazenia i :

Rozmawialem z miejscowymi i tak ; w poludniowej tj.polskiej czesci wsi nikt nic nie wie natomiast na polnocy tj.druga strona dunajca ( niemiecka )od razu znalezli sie pomocnicy:) bez trudu wskazali dokladne miejsce w ktorym lezy biedaczek! a lezy on tam nadal co jest niezmiernie wazne :) jednak nic nie widac nawet slabiutko ze wzgledu na za wysoki poziom wody itp. tj. czynniki ktore nie leza w moich kompetencjach :D a szkoda:(

MYSLE ZE SA 2 MOZLIWOSCI :)

A) KTO CHCE ZAPRASZAM NA MIEJSCE ON TAM NA PRAWDE NADAL STOI ( rozmowa,plany ew.prosby o zdjecia dowody ludzikow )

b) Znowu sie wybieram NA MIEJSCE I KOLEJNE KILKA h WEDROWKI TYM RAZEM PROSZAC O ZDJECIA OD MIEJSCOWYCH Z OKRESU GDY POGODA I POZIOM WODY LASKAWSZY i bylo go wspaniale widac:)

TAK CZY SIAK WYCIAGNAC GO BEDZIE MOZNA PEWNIE DOPIERO W WAKACJE LUB TROCHE PRZED JAK POGODA BEDZIE OK :( moze przedadzam >>> wiadomo ze nie teraz :(

JEDYNE CO uchwycilem aparacikiem to jakis bunkier polakow bodajze po stronie polskiej( chodzi mi oczywiscie w czasie wojny :D w 39 )

Tak wiec moze lepiej bym zrobil czekajac z tematem do uzyskania zdjec jednak pozostaje tylko 3ekac na pogode,sezon i do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze ew.bledy w pisowni. Postanowilem ze jeszcze tam wroce tym razem na przeciwlegly brzeg i tam juz pozostane lazac za tymi zdjeciami no chyba ze tatus mnie zaskoczy i zalatwi mi je w pracy ( jego kolega tam mieszka :d )

Zycze cierpliwosci w o3ekiwaniu sezonu zainteresowanym wyciaganiem i zycze powodzenia :) jak cos wkleje foty:)

Pozdrawiam:) Michał Pałach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał przejrzałem cały temat..mieszkam stosunkowo niedaleko podeslij mi na maila twoje GG to zobaczymy co moglibyśmy z tym zrobić..trochę czasu i wiedzy mogę poświęcić na ten temat....jeśli chcesz oczywiście

januszjut.at.op.pl

zgadzam się z blackdog i zamiast at wstaw małpę i razem będzie cały adres (trzeba sie bronic, przed robotami spamowymi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie smiac ale tak wlasnie jest :) bylem na msc woda wysoka i nici ze zdjec.:(

ale beda tj zamiescze tyle ze z okresu gdy bylo go dobrze widac.W tym momencie jestem w trakcie zalatwiania zdjec od miejscowych.Odezwe sie pozdrawiam :)

A co do pozadnego zabrania sie za sprawe to jak pisalem wczesniej.Narazie warunki nie pozwalaja :) Jestem w kontakcie z zainteresowaniymi do wyciagania.tj.pod tel itd.

Tak wiec wasze posty typu bajeczka mnie nie interesuja. Cierpliwosci. Nie jestem Bogiem czy pogodotworca :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu-gadu o transporterach, Tygrysach czy innych Kotach, a tu KRACH NA GIEŁDZIE! Kto będzie sponsorował te wszystkie wydobycia jak nasi rodzimi kapitaliści powyskakują przez okna, jak to już kiedyś miało miejsce za oceanem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu zalatuje jak BMW z niespodzianka" :)) dla wiarygodnosci mozna bylo pokazac fotki tego miejsca nawet jak jest wysoka woda. Nie dziwie sie ze ktos sie potem nabija ,nawet jesli jest to prawda to juz teraz malo wiarygodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie