Skocz do zawartości

Transporter opancerzony do wyciagniecia!


michal123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza w temacie. może już sprawdzili ,a może już wyciągnęli i sprzedali dalej. Mam nadzieje że Pani Iza się zainteresowała tym tematem. Tak jak kiedyś moim o czołgu w żabim oczku, o którym nawet słyszeli na pomorzu, przyjechała ekipa z odkrywcy i obalili tezę o zatopionym czołgu. Choć po szumie w miejskiej gazecie starsi ludzie przychodzili do redakcji z uporem twierdząc że widzieli tam czołg po wojnie. Ale go nie ma:) oby transporter był tego życzę. W wkrótce wyjeżdżam sprawdzać jeden staw, ponoć czołg tam zatopiony jest, niech się ociepli trochę:)


pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
u góry na stronie jest kontakt z redakcją" więc POLECAM tam opisać całą historię. Zanim ich tam sprowadzisz to sprawdź dno magnesem neodymowym, ja np. posiadam dwa zestawy do łowienia magnesem, jeden chętnie odsprzedam.

Jeżeli będzie tam mocno łapało i nie da się łatwo oderwać od pojazdu to znaczy gruba stal( czym grubsza stal tym mocniej trzyma magnes). No i będzie łapało na pewnej długości i szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,
Jestem biernym, aczkolwiek wiernym uczestnikiem Waszego (naszego?) Forum. Pewnych rzeczy do końca nie rozumiem, więc proszę o wyjaśnienie:
- dlaczego wartość relacji miejscowych smakoszy napojów vinopodobnych ma mieć wiekszą wartość niż relacje kolegi michal123456789?, jak sugerują niektórzy z komentatorów? Nikt nie zanegował wartości potencjalnych informacji, pochodzących od koneserów", natomiast wielu uznało, że michal(...i ta liczba) konfabuluje.
Przepraszam za OT, ale jakoś uznałsm, że może zbyt pochopnie gaszone są zapały modzieży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, tu nikt nie neguje wartości relacji Michała :) i nie wychwala wartość relacji miejscowych żulików, bo nikt z nimi nie rozmawiał na ten temat :) przynajmniej Michał tego nie robił - on rzucił temat , bo usłyszał o nim od ojca, ani ja (mam dosyć blisko na domniemane miejsce spoczynku denata :) )

rzekłbym, że jedyną podstawą jest jak na razie sygnał Michała (i analiza zdjęć lotniczych Dunajca)- ja na razie usiłuje namierzyć dwóch gości z którymi mógłbym porozmawiać an ten temat i którzy by mogli pchnąć mnie dalej do jakiejś starszyzny plemiennej z Ilkowic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD: ...dwóch gości z którymi mógłbym porozmawiać na ten temat i którzy by mogli pchnąć mnie dalej do jakiejś starszyzny plemiennej z Ilkowic :)

A ja jestem na etapie poszukiwan pewnego pana ktory jest autorem pewnych zdjec i pewnej nieudanej akcji wyciagania :) By on pchnal te sprawe do przodu zapodajac zdjecia lub cokolwiek nam pomagajac :)

Pozdro!

Blackdog powodzenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze informacje pochodza nie od jakis tam zuli i sa pewne (pisalem jedynie ze jesli ktos ma ochote sie upewnic to niech pogada z miejscoymi a nie z zulami ? ):)

No chyba ze ktos piszac o zulach mial na mysli mojego ojca i jego kolege z Ilkowic?:) Jesli tak to pogratulowac :):):) Pozdro:)

Cierpliwosci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
No dobra panowie/panie ? :) Temat trochę sobie odpoczął od nas i myślę ze czas go odświeżyć :)

PRZYZNAJE ze nijak mi sie nie chcialo latac po Ilkowicach i Niedomicach z aparatem GDY DUNAJEC wyglądał jak wyglądał I NIC NIE BYŁO w jego wodach szansy zobaczyć :)

...Więc tak : Teraz zabiorę sie za to wreszcie porzadnie - BO W KONCU MAM WAKACJE :)

No chyba ze:

JEST JUŻ GRUPA O KTÓREJ NIKT POJĘCIA NIE MA - A ONA DZIAŁA
już w terenie i o dokładniejszym położeniu sprzętu jest poinformowana ?

??


Bo nie wiem czy wybierać sie poszperać dalej - Z DUŻO WIĘKSZYMI SZANSAMI ZLOKALIZOWANIA pojazdu? :)

MYSLE ZE TERAZ DUNAJEC WYGLADA TROCHE INACZEJ NIZ TE PARE MIESIECY TEMU I ZE JEST SZANSA ZROBIC JAKIES SENSOWNE ZDJECIA A WIEC ZACHECIC WAS DO DZIAłANIA...czy tak ?

POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLACKDOG wiesz już coś więcej na ten temat ? :


blackdog (128 / 6)
2008-01-13 20:53:00

popytałem troszkę znajomego z Radłowa, pokazał mi gdzie to bagienko w którym niby ma leżeć ten sprzęt - powiem tyle, ze to maks 1km od miejsca, gdzie teoretycznie ma być transporter z Ilkowic :) wcale bym sie nie zdziwił, gdyby to chodziło o ten samo pojazd, a ktoś niezbyt precyzyjnie sie wypowiedział (nie znając szczegółów :) )- bo o tytułowym pojeździe w bagienku koło starej cegielni w Radłowie ani kolega ani jego ojciec (człowiek koło 60tki całe życie tam mieszkający) nic nie słyszeli, ale będę dalej sie pytał.

Dobra wiadomość, to ta, ze bagienko w ostatnich latach mocno wyschło, tak, ze w razie czego dużo łatwiej go będzie ewentualnie sprawdzić przy pomocy wykrywki...ale wielkich nadziei nie miałbym, bo raczej miejscowi by coś wiedzieli na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak na mój gust to nie może być to samo ? :) Na pewno ! Nie ma szans !!

To nie Radłów- tylko cześć Dunajca miedzy Ilkowicami a Niedomicami !!! a dokładnie miejscowi twierdza ze transporter znajduje sie w wodzie kolo tak zwanego bunkra !! niedaleko którego znajduje się cmentarz 1wszo wojenny-przed walami p.powodziowymi - to ten kawałek rzeczki :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackdog niżej masz już pełną lokalizacje jak coś pisz na gadu :)

W sobotę / niedziele jadę tam samochodem więc powinny być i zdjęcia bo woda w Dunajcu jest niziutka!:) Wreszcie!!

***

A transporter w roli <poprawki> jest po stronie-Wsi Niwka i Wierzchosławice oczywiście chodzi mi o brzeg :) na odcinku tak jak wcześniej było pisane Ilkowice Niedomice.

Jesli ktoś nie chce czekać do sob.niedz i może sie tam wybrać samemu- to skręca sie w tę drogę na końcu wsi Ilkowice-droga prostopadla do drogi glownej po lewej stronie ( ta droga kolo boiska ! ) ona wyprowadza na wały i Dunajec.

Dokładnie w tym miejscu patrzycie na 2gi brzeg czyli Niwka/Wierzchosławice i macie lokalizacje :)

Teraz pozostaje już tylko wrócić do samochodu,przejechać most w Biskupicach i kiedy jest sie już na dobrej stronie brzegu wrócić sie jakieś 5-6km. :)

***

Pozostaje jedna niejasność ;

Co do tego czy to transporter z 39 czy 45r. jeszcze nie wiem bo dowiedziałem sie b.ciekawej rzeczy a mianowicie ze po zajęciu mostu w Wierzchosławicach przez ruskich w 45 Niemcy przeprawiali sie z reszta sprzętu przez Dunajec - właśnie tam znajdującym sie promem ale niestety dostali sie pod ogień naszych partyzantów... tak więc czy to rocznik 39 czy tez późniejszy to okaże sie później :)

Do sobótki/niedzieli...pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie