Skocz do zawartości

Transporter opancerzony do wyciagniecia!


michal123456789

Rekomendowane odpowiedzi

bodery, wodery, róźniście to słyszałem, a sam nie wędkarze, mniejsza - wiadomo o co chodzi.

Białka??? znaczy się rzeka Biała ta http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_%28dop%C5%82yw_Dunajca%29
??? :>
Też słyszałem kiedyś opowieść, że stamtąd 'minę' wyciągnięto kilkanaście lat temu, podobno afera była na pół Polski, saperzy itp bo 'mina' mostom zagrażała. hhehe mina (pewnie taka wodna ze szpikulcami..) w takiej rzeczułcze... być tu mądry i pisz wiersze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Patron, wiesz co, choc to sprawdzimy po naszemu(magnetometry, georadary, pianki, butle, etc) i sprawa się wyjaśni.
Ja wiem - mnie też się nie chce, ale dla dobra ogółu...

Panowie, gdzie to ma być dokładnie?

pozdrawiam

Jacek akagi" Haber
Fundacja Wojskowości Polskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzek o nazwie Białka" jest kilka, o nazwie Biała" też pewnie kilka kol. Herbstnebel.
Jeżeli chodzi natomiast o Okonie to trafił mi się tej jesieni taki 35 cm-wy [oczywiście wrócił z powrotem do wody bo to zbyt piękna ryba jest aby ją złowić tylko raz].
Kol. PATRON cały czas w tym wątku dyskutujemy o AMATORSKIM rozpoznaniu zapodanej informacji, a nie o profesjonalnej akcji poszukiwawczo-wydobywczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem jak u was z czytaniem, ale wyraźnie w wątku jest określone gdzie to jest, i to dosyć dokładnie !

i nie chodzi o rzekę Biała (tą podaną w linku przez herbstnebla) tylko o Dunajec !!!

co do rzeki Biała, to mieszkam w jej ujścia do Dunajca, w pięknej miejscowości ;P o tej samej nazwie :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_%28wojew%C3%B3dztwo_ma%C5%82opolskie%29

a interesujący nas odcinek rzeki zaczyna się jakieś sześć kilometrów poniżej ujścia Białej do Dunajca.

Ja bym sie tak an razie nie rwał :) na razie to tylko zwykły namiar jakich wiele na tym forum :) jak będzie czas i możliwości to sie go stopniowo będzie sprawdzać - ja osobiście nie liczę na powodzenie, ot po prostu to moja najbliższa okolica dla tego sie często wypowiadam :)

abstrahując - ciekawe czy w tym wątku się też taka jatka zrobi jak w pozostałych i Bocian będzie musiał zamiatać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh ja problemów ze zrozumieniem tekstu nie mam, po prostu brak opcji cytuj wprowadza zamieszanie na forum czasami :)

spytałem o białą, bo mówiliście o łowieniu w białce.... wiem, że to cudo stoi w Dunajcu!!!!

hallo, nie śpimy! :)

Co roku w lipcu (22 lipca w 2007 r.) odbywają się tu uroczystości upamiętniające bohaterską śmierć trzech żołnierzy plutonu Szarych Szeregów należącego do placówki AK „Monika” w Mościcach" - podejrzewam, że to ty blackdog dodałeś :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, sam sie zastanawiam :) niedawno sie to pojawiło, co ciekawe wśród zdjęć wrzuconych na wikipedie nie ma de fakto zdjęć pomnika tych partyzantów :) ale faktem jest, że co roku sie zjeżdża do nas na obchody po kilkunastu żyjących jeszcze partyzantów z tego ugrupowania :) oczywiście coraz mniej, ale mimo zaawansowanego wieku maszerują z kościoła pod pomnik w mundurach i z chorągwiami :) plus do tego harcerze, orkiestra przygrywająca klimatyczne kawałki :)

balans :
bardzo chętnie o ile czas i obowiązki pozwolą - muszę w tym roku magisterkę napisać obronić :) ale to w sumie mały pikuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ale problemy...a jaka dyskusja :)

Ale teraz to napewno sie ktos nim dobrze zajmie :) A o to mi chodzilo :) Pozdrawiam i dodam ( moze nie pierwszy juz raz)

To cudo stoi w dunajcu w rzece! blizej brzegu po stronie wsi Ilkowice na odcinku rzeki miedzy Niedomicami (N) a Łęgiem na (S)

Blackdog jesli dobrze pamietam moze dac zdjecie satelitarne :) ? Tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli wyjasnienia, bo wkradło sie jakieś przekłamanie , więc prostuję :
ABSOLUTNIE nie jestem zainteresowany wycieczką w ten rejon i nie mam najmniejszego zamiaru przeprowadzać tam żadnych wizji lokalnych, pozostawiam ten fascynujący temat innym więc proszę o nie posyłanie mi niczego .

pzdr PATRON

ps. ja naprawde mam ciekawsze rzeczy na głowie niż weryfikacja bajek z mchu i paproci, np zajmowanie się swoimi dziećmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że nie wrzucił mapy całej Polski i nie zaznaczył małego kółeczka .
Na podstawie takiej mapy,znając położenie możesz śmiało wskazać dokładnie gdzie znajduje się ten ,,obiekt,, .
Ale czytając ten wątek mam wrażenie,że to kolejna bajka .
Kiedyś już podobną przerobiłem tyle,że z samolotem .
Hihi , ale był ubaw jak kumple załatwili ekipę , nawet lokalna telewizja się pojawiła ,a w wodzie było wielkie nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj fotka z geoportalu http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm ,stan wody znacznie niższy.Michał skorzystaj z linku i zaznacz gdzie dokładnie ma spoczywać domniemany wrak! Prześledziłem cały zaznaczony przez ciebie odcinek i nawet załamania tafli wody nie ma.Jeżeli istnieje to ty sie lepiej orientujesz w położeniu,masz materiały więc działaj!!Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten odcinek Dunajca tylko wyżej należy szukać jak już..faktycznie poziom wody się obniżył..to daje nadzieję że możne nawet teraz coś się uda zobaczyć...a jeśli coś jest to ....pozostaje pytanie ...co to może być transporter z odkryta wieżą 250, 222..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbstnebel

to jest tak - gdzie to jest, to nie wie nikt, bo na razie oprócz informacji Michała nie ma żadnego potwierdzenia faktu istnienia fanta

zdjęcie które wkleił Michał przed chwilą to odcinek rzeki który przeszedłem na butach wypatrując czy coś z wody nie wyziera :)
niestety nie wyzierało (poziom wody taki a nie inny)

odcinek ten ustaliłem na podstawie analizy zdjęć lotniczych z geoportalu bo zdjęcia tam akurat tego odcinka zostały wykonane przy dosyć niskim poziomie wody i w jednym miejscu coś tam w wodzie widać, aczkolwiek ciężko stwierdzić co to jest - dokładnie to poszedłem tam zobaczyć jak wygląda to miejsce na żywo (ze skutkiem jak wyżej) a potem dla porządku przeszedłem ten odcinek, gdyby moja hipotez była nieprawidłowa :) Powtarzam - moja hipoteza !!! Bo przegladająć zdjęcia sugerowałem sie tylko informacją Michała

http://blackdog.ovh.org/zdjecia/

Tu zrobiłem małą galerię z opisami :) tego przedmiotu który widać w Dunajcu na zdjęciach w geoportalu - co to jest oceńcie sami :)

co można stwierdzić - w rzece coś jest :) na sto procent - ale czy to jest transporter czy coś innego - to ciężko stwierdzić na podstawie tych fotek. Na miejscu w tym miejscu nic nie widać z brzegu, musiało by być naprawdę mało wody w Dunajcu żeby to sie wychyliło ponad powierzchnie. Stan wody teraz jest wyższy niż kiedy tam byłem ostatnio, tak że piesze wycieczki nic nie dadzą, bo z brzegu nie będzie nic widać, teraz to w ogóle nie będzie nawet ten cypelek widoczny :)

Ja szukałem w tym miejscu i w górę rzeki :) jeżeli macie jakieś inne sugestie to proszę o wypowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal podziwiam BlackDoga, w szczególności tym razem za to, że zamiast przerwy w konstruowaniu magisterki wykorzystać na integracje z ludnością może-coś-wiedzącą serwuje mapy z opisami wciąż wątek podtrzymującymi:) Nie żebym miał zastrzeżenia, wola wolna, wolność determinująca:)

Póki co dostrzegłem, wykonując mozolną pracę analityczno-obserwującą, rzecz jedną - brak pewnego dodatku do FF, jakże pożytecznego:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e ms czepiasz się - ja po prostu jak wyszedł ten temat przejrzałem zdjęcia na geoportalu i trafiłem na coś takiego - jedyne co mi sie rzuciło w oczy to był ten przedmiot - co to jest nie wiem, bo jak pojechałem na drugi dzień zobaczyć to na żywo to nic nie było widać z brzegu niestety :)

jeżeli ktoś wytypował inne miejsce to proszę wskazać - ja po prostu nic tam nigdzie nie widzę oprócz tego co wkleiłem.

A do Ilkowic chwilowo nie mogę jechać więc z przepytywania miejscowej ludności w tym temacie nici, magisterka leży odłogiem :)

O jaką wtyczkę Ci chodzi ?? bo mam sporo zainstalowanych tylko niektóre nie włączone :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca nakreśliłem, że podziwiam, a nie czepiam, wątek ratuję przed tymi co to by chcieli z echniką technologiczną" przyjechać, w świetle jupiterów pobłyszczeć, sukces odnotować i zabrać hen daleko w Polskę:)

Przydatne:

http://mozillapl.org/baza_rozszerzen/wyswietlanie_stron/screen_grab

Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej to :) Gratulacje choc nie chce zapeszac :) ( ja i tego bym sie pewnie nie doszukal...:P)

Ja bede w Ilkowicach (mam nadzieje w pona) to postaram sie popytac ludzi co i jak. Moze tym razem bd efekt :) ( mam nadzieje ze mi sie uda tam wybrac-jestem po chorobie a we wtorek wybieram sie na tydzien na nartki :)

:) Pozdrawiam,szczescia i cierpliwosci :)

Oby to byl ten transporter.Wszystko pasuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie