Skocz do zawartości

SdKfz 251 z MWP w remoncie - co z nim?


wars98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ja z pytaniem o losy transportera SdKfz 251 ze zbiorów MWP, który jeszcze za czasów dyr. Macyszyna poszedł do remontu. Zdaje się, że wiadomo kto go przeprowadza. A jak z wynikami?
2-3 lata to strasznie długo. Jakieś zdjęcia? :)
Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja słyszałem wprost niewiarygodną historię. Podczas tego emontu" ekipa dokonuje tzw. przewalanki. Podobno chodzi o to, że wykonuje się od podstaw wszystkie części. Nie tylko blacharka... . To ma być więc REPLIKA! Z kolei oryginalne części mają być wywiezione za granicę, przepraszam, za Odrę i tam złożone! Skandal...
Pozdro!
PS. Wiadomo kto go przeprowadza"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być replika to czy nie łatwiej by było kupić OT-810 i poddać go modyfikacji , przeciez to to samo , a ten sprzęt można jeszcze w sporych ilościach znaleśc.
Jeśli to prawda to to jest idiotyzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy przed przekazaniem go do remontu przeprowadzono inwentaryzację pojazdu? Dokumentację zdjęciową?
Czy podczas tego remontu wykonywana jest dokumentacja zdjęciowa i konserwatorska?
Czy remont zabytkowego pojazdu odbywa się za wiedzą konserwatora zabytków?
Czy określony jest przybliżony termin powrotu transportera do MWP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie dowiesz, co najwyżej rozpocznie się nowa zadyma, a mnie osobiście przestały się już podobać zadymy.
Zapytaj gdzie indziej, a jak uzyskasz odpowiedź to ewentualnie zapodaj, bo sam jestem ciekawy co tak długo to trwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o stary transporter" z MWP zwany potocznie i niesłusznie Szarym Wilkiem? Nr. 421 to chyba nadal stoi przed gmachem, ? nie wiem bo w MWP to byłem pewnie w 2005.

Wars98 pisałeś coś kiedyś przy okazji dyskusji o Sdkfz-tach że podczas tego remontu w znanym miejscu pod W-wą zamieniane były elementy tego i ichniego zwanego na forum LeSaperem ;)). Chociaż celu w tym bym nie widział bo poco ze skorupy przekładać części do Calaka (saper) lub odwrotnie. Podobnie jak czyjaś teoria o sprzedawaniu części na West. Przecież to było w opłakanym stanie, zero deatli tylko pancerz, w środku pewnie nielepiej zważywszy na jego historie w MPO czy jakoś tam.
Wars Ty chyba wiesz dobrze co i jak, jesteś blisko źródła i na bierząco a tutaj robisz małą podpuchę, licząc że ktoś się zacznie wynurzać i przez przypadek coś wyklepie. Oj, nieladnie, nieladnie :)))
W każdymbądź razie sam bym też swoją wiedzę uaktualnił.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego czasu remontu to pewnie dlatego że dali go specjalistom od dłuuuugotrwałych remontów :) Takich po 13 lat, może czekają tam aż im nieco skruszeje" zanim zabiorą się do roboty. Wkońcu mają swojego na głowie a tu presja medialna i społeczna, zapowiedzi redakcji że już zaniedługo premiera Wejścia Smoka" wszem i wobec nagłośniona. Szampan, fajerwerki i konfetti mają już gotowe pewnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wars. Oj, było to już wałkowane parę razy - pisałeś a może ściślej kogoś tam cytowałeś -

abrałbym też SdKfz 251 z Jabłonny.
Co zaś się tyczy renowacji. Są co najmniej 2 muzea, które są skłonne zabrać i wyremontować SdKfz-ty. Jeśli zaś MWP chce robić, to powinno się do tego zabrać. Decyzja należy do dyr. Ciska.
[...]
Sponsorzy by się znaleźli, ale musi być wola muzeum.
Co do SdKfz 251, który trafił do Jabłonnej. Poprzedni dyrektor porozumiał się z Jabłonną w sprawie konserwacji - jakby sami nie mogli. Problem w tym, że nie wykonał inwentaryzacji. Jak widzisz, są tacy co mówią o przekłądaniu części, itp (np. kol. ustosunkowany). Czy ktoś z Muzeum się tym zainteresował? Pojechał i sprawdził? Wątpię."
tak dla przypomnienia. Więc raczej niczego nowego się nie dowiemy o ile się osobiście nie sprawdzi. Ja już nikomu na forum nie wierzę.
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda nuda nuda.....w warsia znowu dzisiaj nikt nie zaprosił ...ciekawe czy chociaż wie na co....a gdyby był to by spytał u najkrystaliczniejszego źródła a tak ....dupa ...znowu para w gwizdek i dalej ni ma dźwięku...


PATRON ( bardzo zmarznięty )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voytaz2 sie odezwał:):D a co z czołgiem ze stawiku ??:) ... Jestem za renowacją w państwowych muzeach i prywatnych ale jestem przeciw wywozie na Zachód!! coś się kreci każdy powinien wiedzieć z tego wątku, ale niech mi ktoś powie co się znajduje szczerze na Forcie czerniakowskim!!???????? Bo strony oficjale gadają inaczej, forum gada inaczej, Wars (któremu zawsze wierzyłem jako pierwszemu) gada inaczej...

Cronos (jeszcze bardziej zmarznięty) dopiero wszedłem do domu jeszcze w kurtce siezde:)-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buehe... kolejny brak jakiejkolwiek wiedzy sie kłania .......

nuda nuda nuda


PATRON

ps. ciekawe kiedy warsiu zacznie podejżewać swojego chomika o nieloegalny chandel żywym towarem ( kotkami za grube ojro) jak to ma w zwyczaju mówić


a tak nawiasem mówiąc to podpowiedz mi warsiu kto chciał by to kupić bo jest jeszcze kilka sztuk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie