Skocz do zawartości

SdKfz 251 z MWP w remoncie - co z nim?


wars98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
może najpierw warsik, zamiast wymyślać nową aferę", zapodałbyś na forum te prezenty, które obiecałeś w grudniu, w wątku o saperze ???

Ciągle nie mogę się doczekać tej nieszczęsnej sygnatury akt wyroku sądowego w sprawie transportera z Plicy, a miał być na gwiazdkę a najpóźniej w prezencie noworocznym.

Chyba że te zapowiadane rewelacje to właśnie ten temat ????
czyli jak zwykle bez zmian, same insynuacje i stek pomyj.
A zapytaj w MWP, a nie wszczynaj kolejnej awantury na forum. Czemu to służy ???
ty chyba już jesteś chory z nienawiści ???

czy jest tu lekarz ? ( najlepiej psychiatra )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze
Coraz trudniej nam uwierzyć, że działania warsa 98 mają na celu ratowanie zabytków...
Od dłuższego już czasu, z determinacją mogącą służyć lepszej sprawie próbuje zdyskredytować nasze działania i podważyć naszą wiarygodność. Nigdy nie skontaktował się bezpośrednio z nami, aby uzyskać wszelkie informacje na interesujące go tematy. Metodą, którą z lubością stosuje jest metoda doniesień i pism do organów ścigania… o popełnieniu wykroczenia czy dokonaniu przestępstwa.
Czemu zatem służyć ma powrót tego tematu i stosowanie zawsze tej samej formy wypowiedzi – pełnej sugestii o złamaniu prawa, informacje podane nie wprost, lecz zawsze w formie aluzji: np. „Zdaje się, że wiadomo kto go przeprowadza” . Przecież wszyscy wiedzą, bo co roku podpisywana jest stosowana umowa!
Ponieważ jednak nie mamy nic do ukrycia, wyjaśnię kwestię naszej współpracy z MWP i remontu SdKfz 251 ze zbiorów tej placówki.

Zgodnie z polityką obecnej dyrekcji MWP priorytetem jest ratowanie polskich sprzętów używanych w II RP oraz sprzętów wykorzystywanych przez polskie siły zbrojne w czasie
II wojny. Tym pojazdom poświęca się czas i wszelki wysiłek. Inne cele zostały odłożone
na później. Od czasu przejęcia SdKfz 251 wykonaliśmy na zlecenie MWP wiele prac, do większych należały:
– zmiana całej ekspozycji Muzeum, czyli przetransportowanie wszelkich eksponatów, w tym ciężkich sprzętów, z Alei Jerozolimskich na Sadybę oraz odremontowanie i zakonserwowanie 26 armat, przeważnie z okresu I w. św. używanych w II RP – przedsięwzięcie zostało w ok. 70 procentach sfinansowane przez nas.
– odrestaurowanie, wyposażenie w technikę i uruchomienie (tak, że wziął udział w paradzie) Kubusia – w całości na nasz koszt.
– uruchomienie, odrestaurowanie czołgu T-34/85 model 44. ze skorupy pomnikowej do stanu jeżdżącego – całość prac na nasz koszt..

Remont SdKfz 251 ma być przeprowadzony całkowicie na nasz koszt i ma doprowadzić pojazd do stanu używalności. Zdobycie na ten cel środków finansowych wymaga niestety czasu, który jak na razie pochłaniają inne zlecenia, jak ww.

Ekspresowe wyremontowanie „Grizzlego” było skutkiem warunków umowy między producentem filmu a MWP, bowiem pojazd miał „zagrać” w filmie. To też sposób zdobycia przez samofinansującą się placówkę muzealną środków na inne cele. Wyremontowanie Grizzlego zostało w 50 procentach sfinansowane przez nas, a jakie korzyści z tego faktu uzyskało MWP – można się dowiedzieć.

Nadzór konserwatorski i dozór nad zakresem prac prowadzonych przy jakimkolwiek sprzęcie lub przedmiocie będącym na stanie MWP sprawuje tylko i wyłącznie Główny Konserwator MWP i odpowiednie Komisje. Przez Muzeum prowadzona jest wszelka dokumentacja.
Na razie tyle dla Muzeum zrobiliśmy my.
Od trzech miesięcy na stronie internetowej MWP widnieje informacja o poszukiwaniu wykonawcy na remont eksponatów muzealnych (Sexton i SU 57). Dyrekcja Muzeum zaprasza gorąco każdego do współpracy. My zrobiliśmy już wiele (i współpracujemy dalej), zatem warsie 98, może czas pokazać swoje możliwości w zdobyciu sponsorów, którymi tak chełpisz się na wielu forach? Zacznij działać.
Pozdrawiam
Maciej Kęszycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yonny, ciekaw je jestem teraz, czy z
Twoich inteligentnych wypowiedzi" na tym forum coś kiedykolwiek wynikło ?
może zajmuj się nadal tym co lubisz najbardziej, czyli zbieraniem bajeczek na Motobazarze
z serii: wyciągali tygrysy ....
którymi niektórzy tak szczodrze Cię karmią.

a propo, to skończyłeś już z fruwaniem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla...
Kurczę na grillu czemu ta składnia jest mi skądś dobrze znana? :)

I znowu te informacje wyssane z czyjegoś brudnego paluszka, że niby jakieś donosy. A fe! Pierwsza i ostatnia informacja z moim podpisem to była przy sprawie Forda GPA. Nie kryję się z tym. Jak ktoś znajdzie coś z datą późniejszą stawiam kratę piwa. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że zaczepne tematy warsa98 są potrzebne.... Dzięki nim czegoś się dowiadujemy.
I tu mam pytanie. Dlaczego redakcja Odkrywcy, pomimo zarzutów iż czasopismo staje się nudne, nie karmi Nas artykułami dotyczącymi renowacji poszczególnych pojazdów?Skoro wszystkie prace prowadzone są zgodnie z prawem i sztuką konserwatorską to dlaczego tylko wąskie grono osób zna temat a pozostali, szarzy", czytelnicy nie mają prawa wiedzieć ani nawet pytać.
Czy to zbyt wiele?
Mam na myśli, oczywiście eksponaty muzealne, będące czasowo w rękach prywatnych, w celu ich renowacji.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego Kęszyccy mają sie na forum tłumaczyć z tego czy śrubkę odkręcili kluczem nasadkowym czy oczkowym?
zdjęcia mają obowiązek robić codziennie, czy wystarczy raz w tygodniu?
a może na życzenia np. Szanownego Kol. grubasa Odkrywca ma zdawać comiesieczne raporty z renowacji takiego czy innego pojazdu?
pewnie natychmiast znaleźli by się zwolennicy użycia oczkowego i przeciwnicy zastoswowania tegż klucza.
a skąd wynika obowiązek tłumaczenia sie na forum wszystkim co kto robi i dlaczego?
a może pójdziemy niedługo krok dalej, i jak uda sie teraz, to za lat kilka również włąściciele pojazdów zabytkowych też będą musieli zdawać relacje na tym forum, w jaki sposób odnawiają czy restaurują swoje pojazdy czy inne armaty.
i każdy będzie mógł zarzucić że w/g niego remont nie postępuje tak szybko i w taki sposób, w jaki by sobie ten właśnie fachowiec" życzył.

warsik, przecież donosów się nie podpisuje, więc faktycznie mogą byc trudności ze znalezieniem podpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uniknąć typowej dla tego typu wątku pyskówki, a jedynie uzyskać [ewentualnie] odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań. Ale nim je zadam chciałem przekazać wyrazy mojego szacunku dla Fundacji, która wspiera/realizuje takie projekty jak 7TP czy działa z Finlandii.
A teraz do rzeczy, po pierwsze proszę o uściślenie wypowiedzi pana Macieja Kęszyckiego we fragmencie, który zacytuję: Od czasu przejęcia SdKfz 251 wykonaliśmy na zlecenie MWP wiele prac...". Proszę o uściślenie, bo z tej wypowiedzi można odnieść [zapewne mylne] wrażenie, że MWP przekazało tego SdKfz 251 w zamian za wykonanie jakiś prac na rzecz tej placówki, a tak pewnie nie było.
I mam pytanie też do władz MWP: skoro dla Waszego Muzeum priorytetem jest ratowanie [i słusznie] polskich sprzętów, to dlaczego nie przekazaliście tego niemieckiego transportera do siostrzanej placówki w Poznaniu? Bo tam by pewnie wiedzieli co z nim zrobić i cieszyłby nasze oczy, a nie stał gdzieś zapomniany i czekał na lepsze czasy.

Pozdrawiam Wszystkich
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można było zrobić Grizzlego na chybcika, to SdKfz-ta się nie da? Ciekawe, ciekawe...

Tak na marginesie, co to znaczy, że remont Grizzlego robiono na szybko, bo był potrzebny do filmu? Odkąd to remonty zabytków robi się pod dyktando ekipy filmowej?

Ciekawe jest też to, że osoby mające problemy prawne z SdKfz 251 411" zajmują się zbiorami publicznymi. To chyba tylko polska specjalność.

W świetle sprawy kopuł z Tomaryn (przypomnę że był wyrok) stawia to co poniektórych w mało korzystnym świetle, ale jak widać innym to zupełnie nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wars, ty znowu swoje ???
Grizlly był remontowany ( jak pisze M. Keszycki ) a nie restaurowany ( po 50 latach w rzece ). To zdaje się zasadnicza różnica, ty specjalisto nauk wszelakich" od siedmiu boleści.

Miałeś pokazać dokumenty świadczące o tym że był wyrok za wyciąganie transportera z Pilicy, więc co nam mydlisz oczy jakimiś kopułami. Czy ty w ogóle jesteś facetem i masz jakiekolwiek poczucie odpowiedzialności za własne słowa ?
Czy nie stawiasz się też już przypadkiem ponad prawem ?

Po drugie to marsz do lekcji, bo od roku nie odrobiłeś pracy domowej !!!!!
do dziś nie udowodniłeś swoich chorych insynuacji sprzed roku o kilkudziesięciu wywiezionych na zachód czołgach.
Teraz znowu powielasz ten temat na innym forum gdzie też ci został chyba tylko jeden dyskutant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankist. Ty się dobrze zastanów co piszesz.
Naprawdę zależy Ci, żeby szybko pojawiły się skany dokumentów przemawiających przeciwko Twoim znajomym?
Przecież wtedy będą skończeni. A kto wtedy będzie następny w kolejce do ostrzału? Rosyjska ruletka to niebezpieczna zabawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i koledzy, zacznijcie wreszcie ignorować tego pasożyta i jego kolegów.
Nic niekomu nie musimy tłumaczyć, nie musimy pozawyć zadnych zdjęć, a jezeli to robimy to wyłacznie z własnej woli.
I dopóki to do niektórych niedotrze, że im częściej bedziemy opluwani, tym mniej bedzie wiadomości z pracy przy pojazdach dopóty sytuacja sie nie zmieni.

Wars, nikt z nas, nawet Maciek nie ma żadego obowiązku sie tobie tlumaczyć.
A donosy pisałeś. Choćbyś sie nie wiem jak zarzekał, to prawda jest nieco inna.

Ale wiecie co jest ciekawe?
Już prawie bedzie ze trzy albo cztery lata jak Wars poluje" na Keszyckich. I co?
Żadna , powtarzam, żadna sprawa nie weszla na droge procesową. Nawet sprawa sapera.
Ciekawe nie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warsiu,
która to już kolejna groźba pod moim adresem?
mnie to ty możesz... ( tam gdzie Pana Majstra w... )

jak możesz pisac takie brednie i rano w lustro patrzeć?
ale się pewnie nie golisz więc co tam...

mam tylko jedną małą prośbę
jeśli masz jaja, to pod następną groźbą pod moim adresem podpisz się z nazwiska, będzie mi łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akagi. I taki z Ciebie prawnik. Już Bocianowi radziłem by w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej sprawdził co w sprawie Sapera piszczy i komu, i co? Wolał zamknąć wątek, jakby to cokolwiek zmieniało.
A prawdy to i tak nie zmieni. Saper, jak nie był w kolekcji Ares tak nie jest i nigdy nie będzie.
Co do Forda GPA, to żebyś się złociutki jeszcze nie zdziwił. :]
A teraz taki dym o SdKfz-ta z MWP? Czegoś ktoś się boi, czy jak? Jak diabeł święconej wody się niektórzy prawdy boją. Jak to leciało? Prawda Was wyzwoli? A może zatka? Nie pamiętam. :)
Coś za długo stoi i podobnie jak przy Saperze nikt się nie interesował. Czas by to zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście 251 jest MWP i nic ci do tego ani do niego. Sprawa jest wyłącznie pomiedzy MWP a Kolekcją Ares.

Bocian jest administratorem forum, a nie stroną. Nic nie musi sprawdzać.
Ale ty musisz złociutki, bo powiedziałeś A".
Pokazuj te dokumenty, bo na razie wyszcy chcący sie dowiedzić wydzwaniaja wszedzie od Ośrodka poczynając a na sądach kończąc i wiesz co... NIKT NIC NIE WIE.

pOKAZUJ ZLOCIUTKI TE KWITY, na nas wszystkich , na Keszyckich, na Tankista, na mnie, ale już. A przede wszystkim pokaż te wyrok z sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akagi. SdKfz 251 jest własnością Skarbu Państwa, to po pierwsze. Po drugie zaś, to jakby jednak nie patrzeć jest w zbiorach publicznych, więc nie jest to sprawa wyłącznie pomiędzy panami Kęszyckimi a MWP. Jest to sprawa publiczna. Jawna. I każdy ma prawo wiedzieć co się dzieje z tym pojazdem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pyskate indywiduum w postaci warsa, to mój pradziad końmi po majdanie
kazałby przeciągnąć, baty na gołą d... spuścić i po krzyku byłoby.
skąd tyle bezinteresownej zapiekłości i zajadłości wars, co ??? ( chyba że niebezinteresownej ? )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie