Skocz do zawartości

Dzik wykopał spluwę!


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

przypomniał mi się motyw z filmu 'I nie ma mocnych' ze świnką pomalowaną na czarno :)
podrzucic troche luseczek takiej, przetrzymac z pol roku przy nich i będzie wiedziała czego szukac ;)

Z tego co mi wiadomo to w.w dzik ,powinien zostac ukarany, ponieważ nie posiadał zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków, oraz z nadleśnictwa na kopanie w lesie :)
kolejny przykład że to zwierzęta są traktowane lepiej od ludzi..
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Skarpeta musiała być śmierdząca i dlatego znalazł :)

PS. A tak a propos starych pistoletów to jeszcze 2 lata temu ochroniarze w odziale pewnego dużego banku stali z Tetetkami z 1947 roku. (i modlili się żeby nie musieli ich nigdy użyć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSmith!
Tak, to prawda! W niejednym banku, poza tym we wszystkich innych firmach strzeżonych przez tzw. wewnętrzne służby ochrony. Te TT-ki były dość ciekawe (rok 1947 był pierwszym rokiem ich produkcji w Polsce!). Tylko dlaczego modlili się żeby nie musieli ich nigdy użyć"? Czyżby bali się konsekwencji zabicia lub zranienia kogoś?
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.mowglyn tokariew ma jedna paskudną cechę - wystrzelony z niego pocisk , zwłaszcza na bezpośrednim dystansie ma stosunkowo bardzo małą moc obalająca za to wielką penetrujacą. Móqwiąc obrazowo - strzelisz do bandyty , lekko go ranisz a trzy osoby za nim ucierpią dużo poważniej.
Pozdro Erih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih!
420 m/s prędkości początkowej (nie pamiętam tylko z jakiej lufy, tzn. jakiej długości) robi swoje... . Faktycznie, taki pocisk będzie dopiero koziołkował" w celu przy znacznie mniejszej prędkości (tzn. na dalszym dystansie). A w takim przypadku może zdarzyć się, że to już będzie zupełnie INNY cel!
Miałem na myśli opinie fachowców", według których aka stara" broń to już tylko do piachu!
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TT-ki:
Osobiście nie strzelałem z tego ale mój stary źle się czuł z pistoletem starszym o 6 lat od niego :)
Teraz mają ciężkie colty, że aż opadają im spodnie :).
Ale są zadowoleni bo gdyby już musieli ich użyć to strzelą szybciej niż TT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dzik jest frajerem- mógł zabrac pukawkę i opchnąć na targu staroci. A z drugiej strony- może znalazł znacznie więcej, a pukawka mu wypadła. Ja bym przesłuchał wszystkie dziki na tę okoliczność...No i wiewiórki bo siedzą wysoko i może coś widziały, a może pamiętaja kto pistolet zakopywał i kiedy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem nie raz, głupota dziennikarska" nie zna granic. Chociaż nie !!! Mógł przecież napisać:
- Stado dzików przegnało w Puszczy Białowieskiej grożnego terrorystę a Al Kaidy, który wykopywał broń i amunicję. Broń ta została ukryta w 1944r. przez jego dziadka z Arabskiego Legionu SS w czasie odwrotu, na z góry upatrzone pozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak do tej pory jedna osoba już zauważyła ze bron była w torebce foliowej. Nie jestem pewien ale podczas IIWŚ czegoś takiego nie było. Plastik jako taki był używany na większą skale - o ile sie nie mylę - dopiero w latach pięćdziesiątych albo sześćdziesiątych (chodzi mi o robienie torebek foliowych)

z powazaniem vAd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń dziadek dzika zakopał w 1944 a potem ojciec dzika przyszedł i zapakował go w foliową torebkę w 1974, a potem w 63 rocznicę zakopania pistoletu przez dziadka-dzika i w 33 roznicę zapakowania pistoletu przez tatę-dzika przyszedł dzik synek i odkopał arsenał ale zgubił pukawkę bo zobaczył dziennikarza jak chce mu zrobić zdjęcie i zaczął szybko się oddalać.
Teraz w lesie krążą słuchy, że dzik się tak zamelinował, że go nawet CIA i FBI nei odnajdą i przypomina sobie co i gdzie zakopał jego pra pra pra dziadek-dzik zaraz po bitwie pod Grunwaldem w 1410 r i czy opłaca się to jeszcze odkopywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie