Skocz do zawartości

filmik z wyciągania transportera przez braci


jacenty2004

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wybrałem Forum Odkrywcy [z kilku innych konkurencyjnych] bo odpowiada mi otwarta formuła tego forum, no i bo niektóre działy, jak np. ten o wojsku II RP, są na najwyższym merytorycznym poziomie. Ale do pasji doprowadzają mnie takie wątki, w których dochodzi do takiego typowego dla nas polskiego piekiełka" i icia piany", a w jaki powoli przekształca się i ten wątek. Bo zamiast zapodać zdjęcie tego sapera z krótkim komentarzem: jest, ma się świetnie i obecnie tak się prezentuje - kropka i koniec dyskusji. To mamy zawsze bicie piany i obrzucanie się zarzutami: jest - niema", wyjechał - nie wyjechał", sprzedali - nie sprzedali", legalnie - nielegalnie", kłamiesz - nie to ty kłamiesz", o ja ci udowodnię - nie to ja ci udowodnię", o ja cię do sądu podam - nie to ja cię podam", wiesz to powiedz - wiem ale nie powiem, bo wiedza jest tylko dla wybranych" itd, itd.
Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odszyfrować numer rejestracyjny WH. Może to coś pomoże? Ale znak taktyczny 411" na pewno niektórym coś mówi. :)

Saper miał sporo wyposażenia na pokładzie. Gdzie ono jest? :]

A materiał filmowy jest niezwykle interesujący.
Doskonale widać: Macieja Kęszyckiego, red. Ryszarda Wójcika (zdaje się, że i jego żonę Alicję), czy Mariana Laskowskiego.

Widać z jakiego sprzętu wydobywcy korzystali. Numery, tablice rejestracyjne. Wszystko...

Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wielka szkoda że nie wiadomo nic o wyposażeniu i dokumentach tamo dnalezionych. Czy wogóle o to zadbano i zakonserwowano. Mam nadzieję, że tak a nie rzucono się tylko na fanty. Takie papiery to nielada gratka tylko tym trzeba szybko było się zająć i wiedzieć jak. Sam pojazd to już coś ale cała warstwa kulturowa" w nim nagromadzona jest najważniesza i nie mówię tu o tonach piachu ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejsze jest to, że oszukano ludzi.
Miejscowi, którzy także pomagali w tej akcji, liczyli że pojazd pojawi się i w Wyśmierzycach, a także w Radomiu. Ktoś im coś obiecał, ale słowa niedotrzymał.

Tyle osób widziało tą akcję w Wyśmierzycach, ba nawet policjanci się jej przyglądali...

I co? Pojazd zniknął. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal u nas jest... Czy ktoś wie jak to jest gdy ktoś sprzeda za granice coś (zabytek) do czego nie ma pełnych praw własności??Jak jest wtedy z szansą odzyskania przedmiotu??Pewnie teoretycznie możliwe bo prawo działa w całej UE ale praktycznie pewnie bliskie zeru. Bokto niby miał by wypłacić rekompensate kupującemu? Skarb państwa, ha?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie