Skocz do zawartości

filmik z wyciągania transportera przez braci


jacenty2004

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam jak to było od strony prawnej z tym wydobyciem, coś tam pisał o tym w książkach red.Wójcik ale nie traktuję tego jako obiektywnej relacji. Musieli nie mieć na to wszystkich papierów skoro to taka przemilczana sprawa. Przecież jednak można było w tym czasie legalnie vide. Rossi w Tomaszowie. No niby co innego mając za plecami muzeum i władzę miasta ale sądze, że mogli to zrobić wtedy zgodnie z prawem. Może to kwestia opini jaką już wtedy mieli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Metoda kupienia od instytucji typu Saumur Nashorna to byłaby bardzo uczciwa sprawa, tyle jednak że faktycznie droga, a tych co byłoby stać interesują bardziej hotele w Dubaju niż ten Nashorn, o którym w życiu nie słyszeli :(

Mnie stać tylko na kupienie bagnetu, co prawda drogi, ale nigdzie indziej niż na aukcji nie nabędę w takim dobrym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo takie. Prawo inne. Zle. Nie dla wszystkich. OK. Zgadzam sie. to da sie zmienic. trzeba tylko troche wiary i samozaparcia. kilka lat temu byla szansa na liberyzacje ustawy o broni i amunicji. byl czlowiek byla szansa. niestety nie udalo mi sie tym nikogo zainteresowac. szkoda. wielka szkoda. co moze jednostka- nic, ale lobby to co innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle. Niemczycki wyłożył kasę na rekonstrukcję Messerschitta 109 i bez prywatnych sponsorów nie byłoby udanego wypadu do Finlandii.
To kwestia kontaktów i talentów negocjacyjnych. Kiedyś się w to bawiłem ale oczywiście działałem w innych sprawach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lobbowaniem to zalecam daleko idącą ostrożność. Jeden powszechnie znany lobbysta ( znajomy królowej ) ma wikt i opierunek na koszt państwa ( czyli nasz ) już chyba ze trzy lata.
I to mimo tego ( albo dlatego ) że mesia z firankami załatwił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sapera nie kupiono od chłopa u którego robił za kierat. Czy może ktoś zapodać chociaż jedno zdjęcie??? Bardzo proszę! Bo przecież taki unikat, własność [czysto teoretyczna zresztą] Skarbu Państwa, a nie jakiś Kowalskich wart jest pewnie z 300.000 tyś ojro, no chyba że ktoś ma namiary na aukcje gdzie takie sapery chodzą taniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kolorowym zdjęciu jakie zapodał Sten, wygląda prawie jakby dopiero co wyjechał z fabryki, no i ten kamuflaż - wygląda na fabryczny jednolity Wehrmacht Olive, ale ja proszę o zdjęcie jak wygląda obecnie, a nie jak prosto po wydobyciu i obmyciu z mułu.
Bo ja cały czas mam nadzieję, że zobaczymy go w pełnej krasie np. na Bzurze, lub jako eksponat statyczny, a w tle w gablotach profesjonalnie zakonserwowane i wyeksponowane te setki fantów jakie w nim pewnie były. Bo mnie naprawdę jest obojętne, czy on będzie w państwowym, czy w prywatnym muzeum - byle był otoczony odpowiednią opieką, był ogólnie dostępny, no i pozostał w Polsce.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest może prosta ale cała sprawa nie. Widać tych w których jest to gestii niewiele to interesuje jak wiele tego typu spraw w Polsce. A przecież Tego nie można schować sobie pod szafą...
Kurcze ja już dobrze nie pamniętam ale czy to nie ten był na lawecie w Pożdżenicach pod koniec lat 90-tych jako eksponat statyczny? Nie do końca skompletowany. Mam gdzies film TVP Łódź z tej imprezy ale obecnie jestem poza domem więc się nie upewnie.
LG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie