Skocz do zawartości

Usunięto pomnik żołnierzy radzieckich


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Musimy uważać . Władmir P. moze być niezadowolony. I znowu zablokuje nam pare wagonów ziemniaków i wieprzowiny . W końcu mamy takie trujące te kiełbasy. Powinniśmy szybko wysłać delegacje aby go przeprosić i prosić o porade co mamy robić.Musimy to zrobić Delikatnie i pokornie moze nam udzieli audiencji. On lubi pokorne narody ( vide gruzja) a nie tych aroganckich biełopolskich poliaków. Moze wtedy jednak powie 9 maja że nie tylko włoscy i niemieccy antyfaszyści przyczynili sie do zwyciestwa nad faszyzmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie Wy co? Dlaczego się w ogóle przejmujemy tym czubem, którego ojciec tłumił Powstanie Warszawskie w sprzedawczykowskim mundurze?

PKB Rosji jest małe, eksportują to, co tak zwane kraje trzeciego świata (bogactwa naturalne). Praktycznie nic swojego w świat nie sprzedają i skończcie z wódką, ok? Jedyne co ten kraj tak naprawdę wartościowego ma to liczba ludności i rozmiar. I mogą właściwie zalać dziesiątkami milionów swoich soldatów (nawet nie mówiących po rosyjsku..) każde miejsce w Azji i Europie.. ale po co się przejmować :) (ale z jakimi milionami strat?)
Naród w sumie w porządku, ale władcy praktycznie zawsze nieprzychylni Polsce..
Ponadto, Rosjanie wywozili nawet słupy napięcia po wojnie do siebie... Wszystko żeby pokryć straty i to, że Niemcy prawie pod Moskwę podeszli.. O technologiach nie wspominając. Zresztą kto ukradł panzerkampfwagena 2 albo 3 z GG? Ruskie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak zwykle wyrażanie opinii pro" jest dla niektórych nie do przyjęcia. Jak zwykle to mentorstwo.

monopol na prawdę masz Wulfgar ? Jak ta gnida Gontarczyk z IPN ?

Ja wiem że wg ciebie Wulfgar że ZSRR to jeden wielki światowy spisek szpiegowski, jedna Wielka Kołyma, jedna banda złodziei, szpiegów, morderców, tępaków nic nie umiejących. Rozumiem że można mieć takie poglądy.

Natomiast niedopuszczalne jest ich wciskanie jak i pozostałego kitu jako jedynej prawdy co masz w zwyczaju, pomijąc niektóre niewygodne fakty nie pasujące do twojej idealnej teorii światowego spisku bolszewicko-szpiegowsko-złodziejskiego.

W ogóle jakakolwiek dyskusja o okresie socjalizmu czy o osiągnięciach ZSRR widać wywołuje u ciebie Wulfgar alergię jakąś szczególną.

Twoje poglądy twoja sprawa, ale nie wciskaj ich wszystkim na siłę, a uznaj oczywiste historyczne fakty, nawet te nie pasujące dla ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac że obrzucanie epitetami typu gnida jest w twoim stylu. Masz monopol na prawde Acer? rozumiem że wciskanie przez ciebie kitu jest ok rodem z kronik filmowych lat 50 tych jako żródło prawdy. widać że jakiekolwiek krytykowanie klocopałów które wygadujesz i cytowanych przez ciebie publikacji z okazji XX lecia Mo i SB jako żródeł prawdy historycznej budzi w tobie alergię. Twoich oczywistych faktów" na szczęście ani ja ani nikt inny nie musi uznawać. Rzeczywiście dyskusja na temat osiągnieć " ZSRR wywołuje u mnie alergię, natomiast u ciebie nostalgię. Żegnam dyskusje z tobą gigancie prawdy historycznej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podanych przez mnie oczywistych faktów, masz rację- nikt już nie musi ich uznawać. Uznano je już dawno temu.

Bo to że Rosja jako pierwsza wysłała człowieka w kosmos, zestrzeliła samolot szpiegowski nowoczesną jak na owe czasy rakietą, czy to że poniosła największe w Europie straty w czasie w czasie działań wojennych, to tak oczywiste i niepodważalne fakty historyczne że próba zapominania świadomego o nich czy podważania jest po prostu śmieszna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze że kol.herbstnebel chce zostać histerykiem w IPN cóż może zaważą tą radosną twórczość typu że tatko obecnego prazydenta Rosji tłumił Powstanie Warszawskie 44r. a jak nie to może do jakieś poczytnej gazety się załapie do pisania np Fakt. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurnia dlaczego w dyskusji na temat czegoś czego ludzie kulturalni nie powinni robic(mam na myśliw tym wypadku przenoszenie cmentarzy )zawsze musi się okazac że to mieńcy sa ok?Dlaczego nie można napisac ze ruskie(teraz myslę o tych do których te kości nalezą)tez byli ok.W końcu zginęli wyzwalajac a nie np gwałcac i mordując lub rabujac.Moze po prostu wziasc sie zebrac i przenieśc przodków kol Wulfgara (wiem żenujący przykład ale moze ten człek w końcu zrozumie o czym jest dyskusja)w inne miejsce?Moze wtedy inni tez zrozumieją ze wywalanie tych głupich zacofanych i zakompleksionych ruskich kości i ich czerwonych pomników jest takim samym hienostwem jak rozkopywanie grobów(jak np temat poruszony w watku o cmentarzu w okolicach Łodzi)?Dlaczego można wywali ruskie kości a natomiast nie powiadomienie odpowiednich organów o włascicielu blaszki robi się przestępstwem?Bo ruskich gnatów jest więcej?Bo mienieckie gnaty są lepsze?
Narody które nie szanują własnej historii(a ruskie gnaty należa jednak do naszej historii bo czy się komu podoba czy nie to jednak na ich bagnetach wyciukano faszyzm) traca tożsamosc.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kolego RSO - nie wiem jakie były dalsze losy serii zdjęć z Powstania, na przykład tego: http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR5/C0511/20051122-QZD07092_Putin.HTM

Czy to w końcu, Putin, czy nie Putin.. może mniejsza..
Jeśli już ktoś to udowodnił, że to nie Putin senior, to Ci się zhołduję z Rumunią i Semigalią. amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rzeczywiscie powalające żródło informacji też kiedyś dawno temu byłem zafascynowany p.Suworowem ale naszczeście okres ten mam za sobą. Ciekawe jak ty byś sie czuł jak ktość by oskarżył twojego ojca lub dziadka o potworne zbrodnie na podstawie jakiegość zdjęcia które tak naprawde przypominać może każdego z nas. Ale efekt jest na miare IPN. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to dość głośno o tym było ze 2-3 lata temu. Whatfor tez ma takie zdjęcia na swojej stronce. Chyba nie wiesz jak się skończyło wyjaśnianie" co tam robił ten pan (żadnego dementi nie był??), więc chyba to jednak jest Putin :)

http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/aa5/rona1.jpg
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/aa3/koz_p_towar_bt.gif
http://forum.army.lv/viewtopic.php?t=1095&start=90&sid=e4da473d30ed45ba8acfdd0756b914a5
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/m_rus_kosaken_wh.htm

I alarm wszczęło nie IPN, a Angora :)
Ale to do tematu nie należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko... toć już sam suworow dał do zrozumienia ze to zdjęcie to część operacji służb specjalnych. czekiści chcieli skompromitowac suworowa, który rzekomo twierdził za Szaniawskim (józefem - -tym od Kuklińskiego) że to ojciec putina. sprawa ukazała się w Angorze i przedrukowano w Konsomolskiej prawdzie. Nikt nic nie wie, suworow protestował że przypisywano mu autorstwo tezy. Chodzio o to że w świat poszło że to Suworow twierdził że ojciec putina pacyfikował powstanie.
nie cierpię putina ale przypisywanie czegos na podst zdjęcia... paranoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie jeszcze taki czas, ze dzisiejsi sędziowie beda sądzeni. Pozabiera sie przywileje i emerytury, wyburzy pomniki, pozmienia nazwy ulic. I to szybciej niz za 50 lat... Historia zatoczy koło." - to powiadasz kolego AKMS, że jak teraz mieszkam przy ulicy Legionów Polskich 5/7, to za parę lat będę mieszkał przy: motoryzowanego Odwodu Milicji Obywatelskiej 5/7" - aż strach się bać, gdzie mi się to do dowodu osobistego zmieści taka długa nazwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie w Tallinie przyjęto po klęsce wrześniowej ORP Orzeł"?
I wszystko jasne...
Jakby tam byli Sowieci, to nasi marynarze leżeliby w Katyniu, tak to chociaż mieli szansę walczyć.
Estonia w 1939/1940 de facto była naszym sojusznikiem. Każdy Polak popierający Rosjan w tym ich sporze plugawi pamięć naszych żołnierzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie