Skocz do zawartości

Pantery z Czarnej Nidy


zalman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 7 months later...
pomsee nie ma się czego obawiać bo z tym co widać gołym okiem się nie dyskutuje. Ta pantera nawet jak ją produkowano nie była tak wychuchana jak teraz.
A swoją drogą Littlefield musiał chyba założyć jakąś manufakturę do produkcji chociażby tego całego osprzętu, detali itd. Te drobiazgi mnie najbardziej intrygują. Skąd się bierze takie rzeczy? Z giełdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sporo detali jest wyprodukowanych od podstaw, a wzór" oryginałów, oczywiście często przy użyciu już nieco innej technologii. Coś jak śruby do skręcania rekonstrukcji 7TP, które pokazał Patron w swoim wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Wielki Inkwizytor Torquenada de Wars Sp. z o.o. :]

Pantera bez uchwytów, z wymienioną ponad połową podzespołów, wypolerowana na glanc, to już nie ta sama Pantera. :(

Kwaśne miny mają Ci, których pozbawiono wspaniałego zabytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsie
Pantera bez uchwytów, z wymienioną ponad połową podzespołów, wypolerowana na glanc, to już nie ta sama Pantera. :(

to źle, czy dobrze?

w kontekście zdjęcia z MWP w Warszawie...

bo domyślam się, że ta w Warszawie jest /będzie_długo a sama"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej pantery z MWP to może być tylko to co jest - zżyn, najwyżej należycie zakonserwowane. Głupotą było by ładować w to kasę, tylko dlatego że kotek" i wszyscy się podniecają. Pieniądze powinny się znaleźć na ratowanie i konserwowanie tego co co jest tego warte i w całości. Dobrze się dzieje że są przetargi na remont Sextona" Su 57", kiedy przyjdzie czas na FAMO-unikat, nr 421 z Pilicy, kupę ciekawych samolotów Jaki, Tupolewy których nie mają muzea na zachodzie??O to się należy się martwić a nie o jakąś podeszwę z kotka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
To nie tak drodzy Panowie.
Kopijnik2. Czym innym jest Pantera z Czarnej Nidy (źle zrobiona), czym innym jest wanna od Pantery z MWP w Warszawie.
Co do wanny z MWP to nie będę ukrywał, że źle jest jak jest, tzn. że niszczeje pod chmurką (podobnie jak cała reszta).
Jednak nie może to oznaczać przyzwolenia dla wywożenia bezcennych zabytków z kraju, jak i dla ich niszczenia.

Skyluke. Z równą miarą należy się martwić o Sextony, Suki, czy podeszwy z kotka". To są zabytki. Ich stan wystawia nie najlepsze świadectwo ich właścicielowi/posiadaczowi.

Tu mała uwaga dla piejących z zachwytu nad niektórymi kolekcjonerami: tam zabytki też rdzewieją.

Prawda o polskich zabytkach militarnych jest złożona i, niestety, smutna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już się naczytałem jaką to zbrodnię popełnił Littlefield bo obciął Panterze cycki" i nałożył zimmerit ;)
Mniejsza z tym podobnie jak ChrisFly uważam, że fakty dyskusji nie podlegają.
A co do Warsa to słyszałem, że jest to dobroci człowiek tylko udaje takiego groźnego ;)
Ale czy to prawda nie wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChrisFLy jak nie widziałeś to mam film z rekonstrukcji Pantery przez warsztat i ludzxi zajmujących się rekonstrukcją pojazdów należących do kolekcji Littlefielda. Mogę go jakoś Ci podesłać. Film jest w wersji angielskiej i jest w nim mowa o tym jak dorabiane są niektóre części. Daj znać jeśli Cię to interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to na Viasacie i w rozmowie z kumplem wymsknęło mi się, że odcinek powinien nosić tytuł Pimp my Panther". Zdecydowanie brakowało tam Xzibita i telewizorów LCD na wieży. Mogli chociaż na koła jakie chromy rzucić ;-}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie