Skocz do zawartości

Pantery z Czarnej Nidy


zalman

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresował mnie wpis ze stwierdzeniem, że frywolnie nazywane tajemnicze elementy na panterze (dziś w kolekcji Littlefielda) okazały się frontową przeróbką.
Można prosić o jakieś szczegóły? Np. jakie było przeznaczenie owych wyrostków na tym czołgu, jak również na pewnym tygrysie, co było dotąd jedynie kwestią luźnych domysłów. Coś mi musiało umknąć, chociaż czytałem kiedyś jakieś dyskusje o tym na krajowych i nie tylko forach. Nikt, nawet sam ś.p. J. Littlefield nie sugerował nawet odpowiedzi, co się kryje za użyciem tych elementów. Ja miałem okazję być tam, gdzie leżały kadłub i część wieży po wydobyciu z rzeki, robiliśmy z kolegą zdjęcia, potem z redakcją ówczesnego kwartalnika zastanawialiśmy się, czy to wygląda na polową robotę i wyszło nam, że nie bardzo. Dalsze wnioski czekały na konkretne odkrycia.
Więc, w sytuacji, gdy czytam, że coś się okazało, a jest to dość aktualny wpis, z wielką ciekawością poznałbym sedno sprawy lub chociaż jakiś link do niego. Sądzę nawet, że nie ja jeden - akurat w tym temacie jest to smaczek może najgodniejszy uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie