Skocz do zawartości

okolice Poznania


romkol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po Świętach!
281 - za prezencik dziękuję ;)
Co do wypadu to chyba nadszedł już czas by obczaić prawobrzeżne transzeje łuskodajne.
A może są inne pomysły?
Troche chodzą za mną obronickie lasy... Ma ktoś może jakieś doświadczenie na tym terenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 419
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam!
Co do lasów Obornickich to gdzieś tam jest masowa mogiła tych co z Owińsk powywozili w 1939,gdybyś trafił tam pomnik to pstryknij zdjęcie ok?Chyba że kiedyś razem przez przypadek tam trafimy.
PG-żyje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
już myślałem że kopłeś coś nie tak,bo ani widu ani słychu;)
Ja myślę chłopaki że zostaniemy jeszcze na lewym brzegu tam gdzie ostatnio mieliśmy wpaść.
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
zacznę może nie w temacie otóż dzisiaj 0 5-tej powiększyła mi się rodzina mam córe!! :):)
co do wypadu to myślę że 281 ma rację można by jeszcze na lewym brzegu zobaczyć co w trawie piszczy bliżej poznania a póżniej przyjdzie czas na desant na prawy brzeg
tylko problem w tym że moge tylko w niedziele
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkol - wielkie gratulacje!!

Teraz zacząłem się zastanawiać czy może lepiej nie przyjechać przyszłym razem rowerem, bo trudno przy tak zacnej okoliczności odmówić sobie małej lampki" jakiegoś równie zacnego trunku ;)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkol - gratulacje, dużoooooo zdrówka dla maleństwa i Pani, a Tobie dużo sił i jaknajwięcej przespanych nocek.
Kamdrum - jak Ciebie skontrolują na rowerze to tak samo jak w samochodzie, dlatego nie radzę.

281 - co do samolotu po lewej stronie, to jest ten Heinekel strącony przy jeziorze Glinnowieckim ?
bo nic nie mogę znaleźć.

pozdrawiam
kaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkol, moje gratulacje!!! No to chyba tego integracyjnego grilla" pod Stęszewem zrobimy :D

Ja jestem gotów poświęcić sobotę i niedzielę (i tak będę na miejscu), więc czekam na propozycje, gdzie. Fakt, po lewym brzegu można by się jeszcze pokręcić :)

Kaczka? Masz jeszcze szansę wydrukować mapy jak ostatnio?
281, co robisz w piątek wieczorem?
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek - gratulacje!
Wróciłem z urlopu i Świąt - grypa mnie strasznie ścięła
( nawet flaszka musiała zostać u Szwagrów na majowe dni)
Wyskoczyłem jednak na parę chwil na pole i kopnąłem dwie Boratynki ( w tym jedna na Litwę ), 1 Grosz Staszka A. Poniatowskiego, chyba fals 1 Grosza SAP bo ma wybitą potworną dziurę w środku krążka (?), nasz grosz z 1933, jakiś mały pierścioneczek z wieków średnich i guzior z takowego okresu.
Nad Bzurą były tylko łuski z biciem WESTERN 1918 - zabrałem jedną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkol: Gratulacje! Niech się Córa zdrowo chowa!
Ja jestem za, okolice Poznania, miałem jechać nurkować w weekend, ale wyluzowałem, cały weekend majowy po wodą - wystarczy :-), a ten z piszczałką, ogólnie mam wolny weekend, więc pasuje sobota lub niedziela. Tak przy okazji, słyszeliście może o lotnisku LW w Środzie Wlkp.? Fajnie widać z GoogleEarth :-)
Pozdawiam
Wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Romkol-najlepsze życzenia od mojej rodzinki!
Mi też się szykuje na dniach potomek,jakby co to proszę o wyrozumiałość gdybym nie wpadł.
Kaczka-co do tego samolotu to nie jestem pewien,jakby nie było to jezioro jest dalej.Mam notatki że mieszkańcy wsi Glinno(już nie istnieje)zostali słono ukarani za schwytanie pilotów niemieckich i oddanie ich w ręce milicji.
PG-wieczorem szykuję się do pracy na rano w sobotę,więc niestety;(
kamdrum-to kiedy wyjeżdżasz żeby dotrzeć do niedzieli;)ale z powrotem i tak będziesz musiał pchać bo promil nie zejdzie ale najważniejsze że będziesz miał podporę:))))))
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w Sobotę dzieciaki muszą iść do szkoły odrabiać jakieś wolne dni, zaś Żona chce zaległości w pracy nadrobić - byłoby OK ale tak im lekcje ułożyli, że zapewne będę miał możliwość wyjścia w teren do południa na 2 godziny; Niedziela oczywiście mi odpowiada.
Macie jakiś patent na druk tych map?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczka, hehehehe... A to wiem tylko ja ;)
Sv, ploter... moim zdaniem tylko ploter...

Niedziela będzie OK, i jak mniemam w większym gronie :) A w sobotę też mam czasu mnóstwo, więc może ktoś się zdecyduje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG dobrze mówi, ploter stary ale jeszcze może !!!
A jakby tak nałożyć starą mapę na nowe 50-ki dla porównania i orientacji w terenie? (patrz załącznik) Jak czasu starczy to się pobawię.
A w sobotę może na krótko przed południem dam radę - na razie 30% szans.
kaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych przybywa ( oby nie z Rutusami bo las za mały będzie by odstępy dotrzymywać ).
Terminy spotkań ustalimy do jutra. Sobota na pewno przeprawa" dla wytrwałych, a na Niedzielę to 281 wyznaczy szlak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie okiem jeszcze na mapę - jest tam zaznaczona leśniczówka, kt. trzeba namacać. Może w trakcie walk została zniszczona ? Na mapie z '44 jeszcze jest.
281 masz może jakieś zapiski na jej temat?
Nie jestem pewien ale może to teren do kt. jeszcze nie doszliśmy z uwagi na wodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zerknę w domciu :) Tylko czy nie jest jeszcze dalej (gdzieś w miejscu obecnej)? Jeśli tak, to chyba lepiej aż tam się nie zapuszczać :D
Axmann zapraszamy! Jutro będą konkrety o której dokładnie!
Yonder mógłbyś jakiegoś maila podać lub coś?
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie