Skocz do zawartości

okolice Poznania


romkol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
kaczka-zajedź w niedziele jak ci pasuje,a tym że jest to twój początek sie nie martw.Chłopaki pokażą wytłumaczą i będzie ok!
Ja mam mapę tych okolic z 1911 wydrukowaną w ksero bo zwykła drukarka sobie z tym nie radzi.
PG-masz racje że rutus wywarł na mnie wrażenie ale zanim odłożę na niego kasę to wy już tam zrobicie porządek a mnie zostanie te aluminium ;)
To do niedzieli!
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 419
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Spokojnie 281, na tych terenach zawsze coś wyjdzie :) w końcu to co przeszliśmy to tylko przysłowiowa kropla w morzu" (sądząc po tym co widziałem i słyszałem) :)
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Może założymy konto w banku i co miesiąc każdy z nas wpłacał by np.10 zł.A co jakiś czas mały zlot;)
Co wy na to?
Temat jest bardziej obszerny więc się nie rozpisuje,pogadamy w niedziele.
FischerKornik-mnie jutro nie pasuje,lecz podejrzewam iż chętnych znajdziesz,no nie?
Pozdr.281!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Co do tego kąta w banku to żartowałem;)
ale spotkanie integracyjne,ok!
Ja się piszę za wami,ale gdyby był Sv to leze za nim zapoznać się ze sprzętem i jego działaniem:]
PG-jak możesz to zabierz te fenigi z ostatniego wypadu,dla fotek bo te co robiłem nie wyszły.
Co do jednostki to bonzo74 powinien coś wiedzieć.
Na moje była kiedyś,teraz tam straszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet mi szwankuje wiec musialem wyjac je z kapieli i pstryknac jeszcze raz:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f98fa41c1422ecb.html
Jednak nasze monetki sprzed wojny trzymaja sie super.
Guziory znów LWP, lodki WH, a do tego chyba przelamany orzelek(?).
Kulka z pojedynku tez jest:) i chyba Fryderyk Wilh II ale strasznie starty ( Cu )- tylko nos mu wystaje i stad takie przypuszczenia ( slabo widac ):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1dbacedcd2e9d5f.html
Jak dam rade to jestem jutro - trza strzepac w koncu ten prom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sv-no pewnie że mogę iść przed tobą bo przecież ten mój ryje na 10-15 cm.ale przy tych namiarach to musi być czołg zakopany żeby to znalazł;)
no właśnie może prom namierzy bo był on z żelaza:)))))
PG-wspominał że kosiłeś nieźle,więc się jutro przekonamy;)
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Tu jesteście! :)
No to ładnie mi kopać jutro i nie wyrzucać łusek, bo stałem się skrybo-spisywaczo-zbieraczem i chętnie te niechciane przygarnę :)
A co do tego dziwnego(bardzo) przedmiotu z cyferkami, to jutro wrzucę jego zdjęcie do działu identyfikacja.
A nóż ktoś coś takiego widział ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo chłopaki podsumowując dzisiejszy wypadzik to musze powiedzieć ze gdzie sv wpadnie tam monetek nie ma i już :) rok byśmy w trójke tyle nie nazbierali co on dziś - po prostu kombajn specjalizowany do wyciagania monetek - świetnie mu to sżło...

Z kamdumem zrobiliśmy sie specami na kilogramy Mauserków z naróżniejszymi biciami a PG - no jak nic - znak od Boga przekazany w subtelny sposób w sam raz dla poszukiwacza - wykopał obrączke (ale ptasią)... szykujmy prezenty to musi być znak! Ptaszek już długo nie polata samodzielnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chłopaki proszę was,PRZESTAŃCIE!!!!!!!!!!!
bo oszaleje;) a kasy na RUTUSIKA brak:(
Trzeba będzie Sv założyć dozór;}
PG-no faktycznie musi to być jakiś znak z tą obrączką!
A ja się dziwiłem ostatnio po co ci ta kasa co wykopujesz,teraz już wiem:}Talar do Talarka i będzie młoda parka!
Pozdr.281!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj jakoś tako te monety mnie lubią:)
Dziś turystycznie tylko mogłem wyjść bo urodziny Żonki musiałem zorganizować. Trochę sypnęło groszem i złotówkami ( nasi je gubili bo w dołku znów wyszedł guzior z orłem ).
Fischer, a to z dedykacją dla Ciebie - Kazek się pokazał < pamiętasz naszą rozmowę? :) >. Leżał parę metrów od miejsca kt. wczoraj czesałeś - jakieś 10 metrów od kulki z muszietu i tego moniaka co wstawiłe do działu monety.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2949158c7df4ed86.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/275c6efc65c1dc7c.html
Jutro cały dzień za kółkiem - lecę na Piłę.
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talar do talarka powiadacie... :) Hehehe

No Sv, przeszedłem sobie po tobie - moniaków co prawda już nie było, ale sympatyczny ołowiany żołnierzyk (dobosz) wyszedł :) czyżby grając na werblu zakłócił ci sygnał :D

Kamdrum, łuseczki co ładniejsze dla ciebie zabrałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dobrodziejstw wolnego czasu udałem się dzisiaj rano zobaczyć Wasze wczorajsze dziury i nawet w żadną nie wpadłem, więc widzę, że kultura wykopkowa wciąż panuje i to niepodzielnie:)

O ile początek był skromny(widzę,że skuteczne czesanko było :) ), to zapuściwszy się trochę głebiej w las nie omieszkałem trafić na... kolejne już gniazdo MG :)

Jako, że plecak został w oddali, a kieszenie w moich spodniach mają ograniczoną pojemność, to po oczyszczeniu tegoż gniazda musiałem zakończyć inspekcję :)

Na szczęście ( lub i nieszczęście, bo niedługo otworzę hurtownie łusek ) było tam tylko 14 stalowych, chociaż wśród nich leżała też taśma, która rozpadła mi się w rękach na pojedyńcze ogniwa :(
Wkrótce zabiorę się za ich mycie i liczenie, bo sam jestem ciekaw ile ich tam przykampiło :)

PG: Co do łusek, to te brzydule też bierz(oczywiście mówię o bimetalowych, bo stalówki to już są dla ultrahardcorowców :) ) , bo często po małej obróbce można odczytać ich bicia.
W każdym razie dzięki!
pozdrawiam
kamdrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie myśl nad kagańcem tylko nad zmianą sprzętu,ponoć w czerwcu ma wyjść nowszy model Solarisa czy to prawda nie wiem.
Podejrzewam że to dopiero będzie odkurzacz.
Musisz być zawsze krok do przodu.
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie