Skocz do zawartości

okolice Poznania


romkol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Sru, nie wyrobiłem się na 9:00, dobiero z pracy wychodzę, (11:00)serwery to złośliwe stwory, ale skoczę teraz z piszczałką do lasu w okolice Czapur, prawy brzeg Warty, coś tam się ponoć działo, zdam relację wieczorkiem. Pozdrawiam
Wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tam Panowie? Ja pobiegałem z piszczałką w okolicach Lubonia - Lewy brzeg Warty, masa ozrywek", jedna jakaś taka duża, zamieszczę fotkę później, ogólnie nędza jak na 4h biegania. Zresztą już tam przeryte", masa niezakopanych dołków :-( .
Pozdrawiam
Wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren był trudny z uwagi na jego ukształtowanie i zakrzaczenie ( chyba po pijaku przygotowywali go pod sadzenie lasu ), a do tego miejsce to nie było historycznie doświadczone".
Na pocieszenie znalazłem 10 zetów z okazji 50 Lecia Portu w Gdyni. Miejsce jest więc do zmiany - może jakieś monetki się tam jeszcze trafią ( przy promie i w dębach przy budce Leśniczego ) ale do tego trzeba wytrwałości, no i za dużo nas jest jak na tak mały obszar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Na otarcie łez chyba, na koniec wyszła monetka... 2 grosze z 2000, dorzuciłem młodej" do budżetu domowego :)
Lepiej już na przeprawie było, choć jej czas też już chyba minął :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie walk o Poznań to jak podaje wikipedia Rosjanie przebili się przez wartę na wysokości Różanego Młyna - to jest poniżej terenu Niedzielnego wypadu", bliżej miasta.
Można spróbować też te Czapury po lewej stronie Warty tylko nie wiem czy to nie jest czasem już Park. Wikipedia podaje także, że walki były też pod Obornikami.
pzdr.
kaka
P.S. odnośnie niedzieli to 1 Mauser, 1 Sztucer i podkładka metalowa - dałem swojej Pani na palec tak jak Gustlik Honoracie - nie wiem czemu spojrzała sie na mnie bardzo dziwnie :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejon Obornik? Coś słyszałem kiedyś o walkach o most kolejowy :/ za Obornikami (w kierunku na Obrzycko wzdłuż Warty ale nie pamiętam nazwy wiochy) też jest stary most kolejowy z resztkami okopów na brzegu, ale nie łaziłem tam z wykrywką :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.zumi.pl - Lasy obok Obornik. W wolnej chwili (będzie kiepsko ale cóż)postaram się nałożyć stare mapy Obornik(i nie tylko) na nowe, może znajdą się jakieś ciekawe tereny oprócz terenów walk(gospody, młyny, trakty itd).

Może założyć nowy wątek ? (np poznań-wiosna2007)bo ten robi się dłuuuuugi i się trochę wgrywa. A przy okazji wymyślimy nazwę dla naszego zespołu, jeśli chcemy taki stworzyć (muszę przyznać że fajnie jest pojechać z kimś w teren bo samemu to czasem nuda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Do tej części forum nie zaglądałem, a tu taki ciekawy wątek ;) Jakbyście więc mieli kiedyś zamiar wybrać się na jakieś małe wykopki i chcielibyście przygarnąć niewprawionego (żeby nie powiedzieć o zarowym doświadczeniu w kopaniu, choć mój smętek już z dwa lata spoczywa dziewiczy na strychu) kolegę, to zgłaszam swoją kandydaturę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w tym wypadku to ozdziewiczyć" ;)
W każdym bądź razie, jeśli korzystając z wolnych dni długiego weekendu majowego (30.04-04.05) wybieralibyście się na poszukiwania i wybaczycie mi moje raczkowanie w tym temacie, to chętnie się dołączę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie! W ten nadchodzący weekend wszystko tak poukładałem żeby się wybrać z Wami (praca, dzieci no i Panią Żonę też poinformawałem :-D )więc mam nadzieję że coś wypali :-) Tak na temat miejsca to rozmawiałem z kolegą z Środy Wielkopolskiej i wypytałem się go nt. lotniska luftwaffe, mówił że jeździł tam z panienkami za młodu i ponoć dużo rzeczy jeszcze można tam znaleźć, szczególnie przy jakimś tam stawku. Może ktoś z Was już był? Pozdrawiam /Wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są pozostałości po lotnisku:

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=%A6roda+Wielkopolska%2C+&Submit.x=79&Submit.y=14&Submit=Szukaj&long=17.3216263234347&lat=52.2503923807641&type=3&scale=11

A na googlearth namiary:
52°14'37.09N
17°19'5.19"E

Myślałem że pas startowy był raczej z płyt betonowych, a tu wygląda na to że był trawiasty, jest teraz zaorany, ale może te dróżki dojazdowe są warte sprawdzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie