Skocz do zawartości

okolice Poznania


romkol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A co do tej drogi brukowanej, o której mówimy, to trzeba uważać, bo dzisiaj widziałem tam przejeżdzający patrol policji :( Na szczęście byłem w miejscu, w którym z drogi mnie nie widać, ale nie zmienia to faktu, ze na drodze straszy :) - a w zasadzie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

281, od piątku począwszy będziesz teraz wszystkich zaskakiwał... Rozumiem, że sprzęt już w drodze? Gratuluję przy okazji wyboru :)

A tak przy okazji, wczoraj wybrałem się z moją panią na niedaleki spacer i muszę przyznać, że coraz lepiej jej idzie. Na 2 godzinki łażenia wyciągneła 5 zł z 1984 i boratynkę (cóż za rozpiętość!), oprócz tego trochę łusek od Mausera z lat 1915-39 :) Na saperkę tylko narzekała, że mógłbym lżejszą kupić :)
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że mieliśmy trochę szczęścia,że ostatnio nas nikt nie przydybał przy tej drodze(albo patrolują to miejsce raz dziennie i akurat ja miałem szczęście" :) ).
Sv - To był też znak, że czas na pokrowiec, albo plecaczek na maszynkę :)
281- Byłem na Cytadeli przedwczoraj i może będę dzisiaj. Mam na coś zwrócić uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sprzęt się spóźni,ma być na 02.05.07.ale czy będzie nie wiem.
Liczyłem że w niedzielę wyskoczę na przeprawę a tu nic.
Chciałem zaliczyć te ostatnie wzgórze a właściwie to co jest między 2a3.No ale cóż musi poczekać.
Co do patroli w tym lesie to może była to ochrona środowiska.
Jak pisałem wcześniej to trzeba poczekać aż się zrobi zielono,tam ludzie przyjeżdżają na spacer.
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec na sprzęt, długa narzutowa peleryna na moro i ...w park koło fortu Columb:)) he he - wtedy drapną na 100%. A na marginiesie gdybyśmy mieli wypić jakieś kiedyś piwo to polecam kanjpę w tym forcie. Był ktoś tam? Jak dla mnie rewelacja - szczególnie te sale i korytarze parenaście metrów pod ziemią.
Na weekend lecę na Landsberg a/W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe no - w Fort Colomb(a w zasadzie w blokhauzie drogi krytej z przeciwskarpy Bastionu Colomb) niejedno piwko wypiłem :)
Nawet tam swego czasu grałem z moim ówczesnym zespołem - kosmiczna akustyka:)
Najfajniej jednak jest w samej poternie prowadzącej do szpica bastionu!
Niestety do samego szpica nie doszedłem, bo korytarz jest zalany wodą na 10-15cm, a do tego moja wizyta tam nie była do końca uzgodniona z barmanami :) Skończyło się tak, że kumpel, który miał stać na czatach totalnie się nie sprawdził w tej roli i gdy wychodziłem, to przywitał mnie barman :D
Ale warto było, a na piwko trzeba będzie wyskoczyć.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

281, wiarę z ochrony środowiska akurat znam, więc spox :) ale faktem jest że lubią sobie czasem tamtędy przejechać niebiescy :)
No to miejsce na piwko mamy już wybrane :) Klimacik wspaniały, ja też polecam :)

Co z sobotą i niedzielą? Kto chętny i gdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę się na termin 3 Maja - dogadajcie jakąś miejscówkę.
Na ten week& umówiłem się na wypad w miejsce, gdzie Ruscy okrążyli w lesie ok. 200 Niemców - ciekaw jestem czy ktoś tam kopał, bo inf. o tym jest tylko na ruskim internecie.
Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! Jak by co to się piszę na niedzielę rano, jak najwcześniej :-) W sobotę rano muszę z córeczką na basen jechać, a ta dziołcha ma taki uśmiech że wymiękam i nie moge powiedzieć nie.. :-D. Chyba że w sobotę około 11:00 to jestem za! Pozdrawiam /Wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tutej.pl/cms.php?i=20334
Tak wogólę, to może tak byśmy kiedyś tam poszperali - Dębina - jeśli chodzi o militaria to może być obiecująco, ale trzeba by było tak jak na ryby - z 4.00 rano w weekend, żeby donosicieli" niebyło, co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonder - pomysł fajny.
Trzeba by jednak zrobić dobry rekonensans, albo znaleźć kogoś, kto jest stamtąd. Swoją drogą pewnie oprócz pojedyńczych łusek nic ciekawego by tam nie wyszło, ale tego też nie można być nigdy pewnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
jeśli chodzi o Dębine to słyszałem że teren jest mocno skopany
no ale może jeszcze coś zostało?
w tym tygodniu chcę się rozejrzeć na Fabianowie oraz w Luboniu zaraz za torami bo przy Warcie niema nawet łuseczki.
a jak w tym tygodniu macie wolne? bo ja mam cały tydzień więc można coś wykombinować
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień w pracy i do next poniedziałku mam wolne, jakby co dawać cynę na koma bo z netem krucho :(
Nie wiem jeszcze czy nie wyjadę na parę dni prowadzić gospodarkę rabunkową poniemieckich włości, jak ktoś chciałby się zabrać to dawać info :)
Weekend był mizerny...
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Byłem na rybach wczoraj i wynik marny,no i nie wyspany.
PG-ty to masz dobrze,bo ja praca,wolne,praca,wolne kierownictwo .....(bez komentarza).Liczę że 02.05 przesyłka dotrze i nastawiam się na 03.05 na mały rekonesans.
Coś krucho z wami?Nikt nie ma żadnych pomysłów co do jakiegoś małego spotkania?
Co do lasu gdzie ostatnio byliście,jest tam tak zwany przez miejscowych PANCERGRAB czyli rów przeciwczołgowy,macaliście tam?
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

281, a jak mamy spotkanko zorganizować skoro ty tylko w pracy? A przydałoby się zintegrować w większej grupie :) Może w weekend?
W tygodniu na 90% jadę w obce landy, mam parę namiarów... Nawet nie wiem czy wszystkie obskoczę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

281: Co do lasu gdzie ostatnio byliście,jest tam tak zwany przez miejscowych PANCERGRAB czyli rów przeciwczołgowy,macaliście tam?

Jezeli chodzi Ci ten odcinek w zalaczniku to musze przynac, ze nic ciekawego nie bylo. Ogolnie dalej w strone Owinsk pelno lusek.
W Bojach o Poznan doczytalem ze cos ciekawego moze byc kolo wsi Mierzkowo (strona 163)- jednak nie ma jej na obecnych mapkach, wiesz gdzie to jest?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Kopaczy z okolicy! Kolejna przepustka i kolejne fanty okoliczno-leśne:) z wczoraj. Łuska od armatki to dobry omen. Czyli może wreszcie grubsze kluski może zaczną częściej wpełzać;). A i narzędzie saperskie po obsłudze zostało. Może ktoś ma info. na temat wyposażenia saperskiego używanego przez Niemców podczas ostatniej dziejowej rozpierdziuchy. Jeszcze raz pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce. Ciągle zastanawia niewielka ilość łusek ZSSR, może oszczędzali:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem:)
Wyprawa na Prusy wypadła średnio:
- przetrzepany folwark, kt. już nie ma
- sprawdzona zapomniana leśniczówka
- spacer w lesie koło źródełka z powitaniem Straży Leśnej:).
Trafiło się 14 monetek, a wśród nich srebrny Frycek z 1771r. Na folwarku i w Leśniczówce lipa - bidne To było albo mocno szanowało dieńgi.
Straż była OK bo szkód nie robiłem.
Jakby co, to baterie ładuję na 3 Maja w Poz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jastrząb dzisiaj byłem u rodzinki w okolicy Nekli toteż zachaczyłem o ten las gdzie były magazyny nie miałem jednak zbyt dużo czasu ale rozpoznanie zrobiłem teren bardzo rozrywkowy wielkie leje po wybuchach dużo odłamków spotkałem też tubylca z wykrywką który mi powiedział że leśniczy jest bardzo wkur.. na poszukiwaczy bo ktoś dołków za sobą nie zasypywał i faktycznie trafiłem na takie miejsce niektóre dziury to nawet po pół metra miały
ale myślę że jeszcze tam kiedyś się wybiorę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Solaris dotarł,wczoraj mały wypad z R23 i PG na Radojewo.
Ogólnie PG znowu trafił monetkę,guzik,łuski itd.Nam wyszło 50 i 20 groszy z 49,parę łusek,guzik,złom no i kamienie ale szybko zostały wyeliminowane.
Co do 03.05.to ja lecę jeszcze na Radojewo,woda opadła i nowe tereny się pokazały.
Lecz bez OFF-u się nie obędzie,meszki atakują jak wściekłe.
Rutusik kosi i teraz jest sens łazić;)Jeszcze się z nim zapoznać muszę i niedługo karczma.
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie