Skocz do zawartości

TK-3 w Polsce


Hartmann

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do prawa własności" - a czy taki TK-3 nie został przypadkiem zakupiony przed 1939 r. przez Wojsko Polskie z pieniędzy podatników ? W końcu obecna RP jest spadkobiorcą II RP. Więc czy to nie jest z prawnego punktu widzenia paserstwo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcialem tylko wyrazic swoje zdanie, a tu patrz...
tak sie sklada ze calkiem zielony to nie jestem, interesuje sie tym niejako przy okazji, bo domena moja sa motocykle.
zdanie ktore wyrazilem podyktowane bylo tym iz uwazam ze to przywiezienie tks nie usprawiedliwia sprzedazy innych pojazdow. niechce robic szumu, ani wrzawy kolo tematu.
pamietam jednak ze to samo stalo sie z motocyklami, kiedys kupno wartosciowego motocykla to nie byl problem, teraz to sukces. wiekszosc zostalo wywiezione za granice na skale masowa, i niech nikt nie mydli mi oczu misja.
przypominam Panie Henryku ze to sa zabytki i nie wolno ich wywozic za granice.
ciesze sie z tks'a , lecz zdanie swoje mam, odnosnie tych co handluja.

bez urazy...
bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to co polskie jest znacznie cenniejsze dla nas niż niemieckie.
Gdybym mógł to wymienił bym tygrysa za 7 TP. Tygrys to fajna rzecz, ale przy 7 TP to tylko nazistwoskie żelastwo. Dlatego nie mam zazłe panom Kęszyckim tej pantery bo dla mnie jest znacznie mniej warta niż ten TK-3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba calkowicie. Ja gdybym mial oczywiscie taka mozliwosc oddal bym za 7tp nie jednego tygrysa a 10. Dlatego pojawienie sie jakiegokolwiek fragmentu czy calego polskiego pojazdu budzi we mnie wiele emocji. Przez dlugie lata zdawalo sie, ze z pozogi wojennej nie ocalalo prawie nic z naszej broni pancernej a tymczasem okazuje sie, ze coraz to pojawiaja sie nowe rzeczy i b. sie z tego ciesze.
Nie mowiac o tym, ze b. podziwiam tez Hartmanna, ktory zbudowal pancerke a teraz odtwarza TKS-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jako kraj o bogatej histarii i niebogaty skarpcu powinna przekazać wszystkie pamiątki historyczne za granicę za kasę. Potem każdy szanujący się kolekcjone, hobbysta militariów czy modeladz aby zobaqczyć coś w naturze pojedzie sobie za granicę by za kasę obejżeć powyższe cudeńka. tak więc niedługo za granicą będą nasze skarby i nasze pieniądze, a w Polsce zostanie nam g...
Życzę więc wszystkim podobnym do Panów K. spokojnego wyprzedawanie ich prywatnej własności".
Popieram zdanie, że prawdziwym właścicielem polskiego sprzętu wojskowego było, jest i pozostanie Wojsko Polskie a przez tę instystucję wszyscy obywatele spadkobiercy tych, którzy swoimi podatkami już za niego zapłacili. Sprzęt zdobyczny też jest własnością zwycięzkiej armii a taką było co by nie mówić Ludowe Wojsko Polskie i jego sukcesor Wojsko Polskie.
Nikt nie ma prawa dysponować jak własnym majątkiem narodowym. Zgodnie z polskim prawem wszystkie tranzakcje z naruszeniem prawa traktuje się jako nie byłe. czy więc ktoś zezwolił panom K. na wywóz Pantery z Polski? Jeżeli nie to polski rząd powinien poprzez międzynarodowy arbitraż odzyskać Panterę z cyckami" bez większych problemów, kosztami obciążyć panów K. a następnie wytoczyć im proces karny - ku przestrodze.
Ochrona zabytków to wniosły cel i jako taki należy każdego odkrywcę chronić prawnie i wspomagać, jednak panowie K. i im podobni nie są odkrywcami tylko HANDLARZAMI i interesuje ich wyłącznie kasa a nie ochrona zabytków.
Z poważaniem dla wszystkich odkrywców
Tantal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tantal przeczysz sam sobie: jeżeli wszystkie pojazdy należą do zdobywców to polskie tankietki a także pozostałe uzbrojenie, poza może Błyskawicą" nalezy teraz do ...... Niemiec i Rosji.......
Oczywiście w mysl tego co napisałeś........

Jest że tu sens??????????????????

Ludzie trochę się zastanówcie zanim cokolwiek przelejecie na papier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i druga sprawa.

Idąc tokiem twojego myślenia, wszystko to co znajdujemy stanowi ....... naszą własność. No bo jeżeli właścicielem jest Państwo, a przez Państwo my bo płacimy na to podatki to....... jesteśmy właścicielami i możemy zrobić z tym co chemy choćby sprzedać za granicę.........

Przynajmniej ja tak zrozumiałem to co napisałeś, a to jest raczej mało zrozumiałe, albo prawdziwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 169. § 1. Jeżeli osoba nie uprawniona do rozporządzania rzeczą ruchomą zbywa rzecz i wydaje ją nabywcy, nabywca uzyskuje własność z chwilą objęcia rzeczy w posiadanie, chyba że działa w złej wierze.

Pzdr
gomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tankietki cieszę się niezmiernie, ale opluć i zmieszać z błotem nadal jestem gotów. Nie za panterę, ale za dwie fahrbare panzerlafette z ufortyfikowanego mostu kolejowego na Pasłęce pod Biesalem. Obie zniknęły w sierpniu 1997, a po jakimś czasie wypłynęły - jedna w Dreźnie, druga w Heitersheim. Niemcy oczywiście nie omieszkali się pochwalić, kto z polskiej strony im pomógł.

O ile wyłowiona z rzeki pantera wygląda względnie tak samo na Kubince, w MWP, czy w jakimś Militaerhistorische Museum, o tyle wieże pancerne wyglądają zupełnie inaczej na moście ufortyfikowanym, na którym stały od stu lat, i bez niego. I to dopiero jest złodziejstwo w najczystszej postaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jedynie wyjaśnia, że prawo w Polsce (a raczej obowiązek jego przestrzegania) jest nie dla wszystkich.

Już nie mówiąc o sytuacji, gdy za kilka lat ktoś będzie chciał doprowadzić obydwie wieże do stanu takiego, jaki obecnie prezentuje schron w Wesołej, zamieniając je w atrakcję turystyczną - skąd wezmą wieże ? Bracia K przywiozą je z Niemiec ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie