Skocz do zawartości

7TP początek prac konserwacyjnych


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Cóż, rekonstruujący mają pewnie większe problemy niż tabliczki znamionowe. Skoro jednak temat został wywołany, to przypominam, że tabliczka mogła wyglądać w ten sposób. Ale w którym miejscu wozu była zamontowana, to już pewnie b. trudna zagadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem właścicielem tej tabliczki, była na Allegro, a ja ją przegapiłem...
Co do umiejscowienia... Ta, którą pokazałeś na zdjęciu, jest pewnie taka sama lub podobna, ale obstawiam, że nie zawiera tych wszystkich danych wozu, a jedynie jest emblematem producenta. Ta z mojego zdjęcia raczej musiała znajdować się gdzieś w środku, bo stanowiła metrykę" pojazdu. Tak mi się przynajmniej wydaje, dowodów nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciu patrona sa 2 tabliczki na tej wyzej powinno byc URSUS" identyczna jak w TK-3
a ponizej jest tabliczka identyczna z ta pokazana przez jotesa na dodatek dokładnie taka sama tabliczka jest w TKS'ie i rowniez znajduje sie na wierzchu przedniej gornej płyty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wywołanie tabliczkowej dyskusji w tym wątku :) Może rzeczywiście nie jest to najpilniejsza sprawa, jednak sami wiecie - diabeł tkwi w szczegółach. I jeśli ta rekonstrukcja ma być w miarę wierna oryginałowi, to tylko dodałoby to smaczku. To samo dotyczy tarcz zegarów, jeśli takowe były. A tabliczki ze zdjęć są jak najbardziej możliwe do wykonania (pierwsza to chyba mosiężny odlew, druga może z matrycy, może grawerowana).
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam !
Jak dla mnie to rewelacja, że ktoś się za to wziął.
Może stworzyć stronę poświęconą temu projektowi.
Chętnie służę pomocą bezpłatną.
Może ktoś ma namiary do tego szaleńca" ;-).
Niestety w moim rejonie nie mogłem dostać Odkrywcy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam, proszę o zwrócenie uwagi na wycięcie w ej" blasze jest ono posrednio potwierdzeniem miejsca gzie powinna być ona ...wycięcie to ma 10 mm głębokości i jest idealnie dopasowane do górnej płyty przykrycia pokładu silnikowego. w miejscu gdzie występuje blacha na foto zdecydowanie nie pasuja jej wymiary ...
pzdr PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie