Skocz do zawartości

7TP początek prac konserwacyjnych


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
otrzymałem pierwsze zdjęcia z prac nad konserwacją części do 7TP i na prośbę osoby zaangazowanej w ten projekt zamieszczam fotki.
Fotki zawierają komplet osłon zawieszenia po oczyszczeniu i zabezpieczeniu minią .....
myślę że biorąc opod uwagę fakt że elementy te były pierwotnie pocięte przez złomiarzy to efekt jest jak najbardziej do zaakceptowania ...mam nadzieję że kolejne etapy będzie można również oglądać na forum w formie zdjęć.

PS. celem uniknięcia spekulacji wyjaśniam że projekt ten nie ma nic wspólnego z działaniami osób powszechnie znanych z tego typu zajęć.

PZDR PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Trochę to skomplikowane, ale najważniejsze, że coś się dzieje, a części przybywa...
Przy okazji: w tej chwili zauważyłem, że na allegro jest trochę detali (szekle, zaczepy). Podejrzewam, że osoby zainteresowane i tak monitorują allegro, ale dla reszty może to być ciekawostka. No i nie mam na tyle fotograficznej pamięci, aby stwierdzić, czy rzeczywiscie są to elementy 7TP/C7P. Na to przyjdzie czas wieczorkiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tych elementów zawieszenia? Jak a szybko" odróżnić je od pochodzacych z T-26? Widać jakieś sygnatury - literki R bodajże. Czy to są może jeszcze osłony z Anglii (prawe)? A może sygnatury oznaczaja coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większośc części odróżniane są po różnicach w budowie , po sygnaturach , (np na osłonach zawieszenia sygnatury Ursusa) poza tym większość prezentowanych elementów pochodzi z jednego rejonu i wyklucza tam przebywanie T26 ...ale w identyfikację części jakie sa kompletowane zaangażowało się wiele osób i nie jestem w stanie udzielać kompetentnych info na temat poszczególnych elementów które są i mam nadzieję będą prezentowane na zdjęciach

PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabartoldi.....spokojnie powolutku ...jak widzisz pokazywane są tylko elementy już przygotowane do złożenia ...prace trwają i jak to sie mawia nie od razu Kraków zbudowano...a do czego to dokręcić to już jest etap nr II ale jestem raczej optymistą ...;-)

jeszcze uwaga formalna
wszystkie części sa ORYGINALNE...nie ma żadnych dorabianych elementów jak na razie co uważam za mistrzostwo świata jak na ten kraj i ludzi ....wszelka wiedza i pomoc mile widziana..ja tam trzymam kciuki i mam cichą nadzieję tym bardziej że to nie jest słomiany ogień bo jak się mam nadzieję będziemy przekonywać na podstawie fotek ktoś włożył w to kilka lat swojego zaangażowania, pieniędzy, czasu i co najważniejsze DOBRYCH CHĘCI .


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, juz nie wierce dziury w brzuchu. Przepraszam:-)) Po prostu kiedys widzialem nienajlepsze zdjecia takiego kadluba - dawno temu na MWB w Lodzi u kolegi, pozniej dlugo nic ( to bylo w 98 roku) i strasznie sie ciesze, ze sa takie osoby, ktore potrafia realizowac tak wspaniale marzenia. Mysle, ze to co sie ostatnio dzieje, czyli ratowanie reliktow polskiej techniki, jest budujace. Osmarkalem sie po same cycki ze wzruszenia" kiedy zobaczylem TKS-y na Bzurze. Ja bawie sie w bycie szeregowym piechoty '39. Czyli nic wielkiego. Zawsze zazdroscilem innym kiedy widzialem muzea za granica albo pokazy jak np. w Belfort - gdzie mozna bylo dotknac zabytkowych pojazdow. A teraz dzieje sie to u nas. SUPER. Trzymam kciuki za WAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardzo wzruszony... Bardzo, bardzo się cieszę, że ktoś chce pochwalić się tym co robi i że w odróżnieniu do innych nie mówi zobaczycie wszyscy w swoim czasie".
Podziwiam.

Nic nie buduje bardziej pozytywnego klimatu wobec projektu niż pokazywanie postępów. Pamiętam jak obserwowałem restaurację Tygrysa w Bovington - to była wielka sprawa, ta jest może jeszcze większa.

Szczerze trzymam kciuki.

Mam pytanie, może mądre, może głupie, nie wiem czy możesz na nie odpowiedzieć: czy w kraju jest jedna ekipa zajmująca się rekonstrukcją 7TP, czy jest więcej konkurencyjnych?

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek...nie wiem ile jest ekip ...ale tak naprawdę to to co prezentuję jest dziełem jednego człowieka na którym spoczywa całokształt robót ,a ekipa ....to wielu ludzi dobrych chęci, wiedzy teoretycznej, drobnych możliwości pomocy itp ...


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie