Skocz do zawartości

7TP początek prac konserwacyjnych


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
wszelkie sugestie mile widziane ....JsJ, ChrisFly,kopijnik2, i wszyscy inni ...

mam nadzieję, że nie z przekąsem - Tam wylądowałem...
średnica otworu ok 35 mm - jedna z wielu możliwości - osłona gniazda elektrycznego
czy brzegi trójkąta są liniami prostymi?
jak wyglądają ogi" trójkąta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopijnik2 \\:-))) nie z pzekąsem ... po porstu wypisałem najbardziej aktywnych w dyskusji na temat poprzedniej płyty:-)
brzegi linie proste
rogi ostre
raczej nie gniazdko ....za ciężki dostęp przez klapke ...ja obstawialem jakiś dostęp za pomocą klucza...korby wajchy ....nie wiem ...


PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w systemach łączności złączki ok 30 mm śr.
przy zastosowaniu opcjonalnym (sporadycznym) mogłoby by być pożyteczne takie schowanko" na gniazdo, gdyż dostęp by polegał jedynie na : odsunięciu skobelka i uchyleniu klapki. W ormalnych" rozwiązaniach jest nakrętka kryjąca " gniazdo. Dostęp wymaga pokonania gwintu (czas).

Druga wersja - kranik paliwowy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie. Na razie tylko tyle. No, jeszcze gratuluje nowych wykopków. Karawana idzie dalej i to jest najwazniejsze. Zaczalem juz myslec o trójkatnej blasze, ale na razie nic mi do glowy nie przychodzi. Natomiast mam pytanka:
1. Czy ona jest pogieta, czy mi sie zdaje?
2. Czy te faldy, które widze, robia wrazenie uszkodzen, czy tez raczej celowego wykonania? Fotografia nie jest najlepsza i stad watpliwosci.
3. Co daje pewnosc, ze to na 100% jest od 7TP?
4. Dlaczego od razu wykluczac wieze jako jej umiejscowienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
kopijnik - ślady po mocowaniu ...hmm nie wiem bo nie przyjżałem się ...jak będę miał pod ręką tą blachę to sprawdze...

JSJ ...uff dobrze że sie odezwałeś :-)
1/ była pogięta ale w wtórnie ...zdecydowanie pierwotnie była prosta
2/lepszą fotę zrobię po łykendzie ..
3/ wszystkie elementy pochodza z jednego dolka gdzie wszystko było od 7tp po rozbiórce przez niemców.
4/ ja nie wykluczam wierzy ...mnie się tylko tak na gorąco wydawało.


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle to gratuluję...
Próba analizy funkcjonalnej (@!@$!%^*)
1 - cienka
2 - trójkątna
3 - zasłaniany otwór z blokadą ok 30 mm
ad 1 - wnętrze pojazdu, element osłaniający przed małymi siłami (przed człowiekiem albo człowieka)
ad 2 - ten kształt może wynikać ze skosów skorupy lub z faktu, że ławo go wpasować w kont (złączenie trzech blach) pojazdu
ad 3 - okresowy, opcjonalny dostęp do przestrzeni za klapką, wymagający owych 30 mm, - tu można poszaleć:
optyczna kontrola
bagnet od oleju - no właśnie gdzie był
wlew akumulatorowy
dodatkowe gniazdo elektryczne - łączności
dostęp do odpowietrzacza (?)
do tzw zęzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile wiadomośc się przyda, ale w Londynie w Inst. Sikorskiego zaraz przy wejściu stoi rozbity, wysadzony koniec lufy, bofors z 7TP razem z mocowanie do wieży, w tym z miejscem na km. Chyba jest to zarazem płyta pancerna z tej częsci wieży. Jak trzeba mogę wysłac zdjęcie.
Podobno pochodzi ona z 7TP zdobytego przez francuski ruch oporu. Unieszkodliwili go nisząc mu lufe i przekazali czołg WP na Zachodzie. Co sie stało z resztą czołgu nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
pragnę złożyć podziękowania w imieniu wszystkich osób zaangażowanych w odbudowę 7TP Redakcji miesięcznika odkrywca" za zaangażowanie i SFINANSOWANIE zakupu części blach niezbędnych do odbudowy. Niewątpliwie inicjatywa ta pozwoli na przyspieszenie prac i doprowadzenie do pojawienia się wreszcie upragnionej siódemki" w Polsce.
Specjalne podziękowania należą się niewątpliwie Pani red. kwiecińskiej oraz napewno Szanownemu Proteusowi.....

Dziękujemy

PZDR PATRON

Ps: ten niewątpliwie miły akcent zakończy pierwszy wątek o odbudowie 7TP i niech będzie jednocześnie początkiem kolejnej odsłony . na dobry początek powtarzam ten post w nowym wątku i wkrótce zapowiadam dalsze zdjęcia ...

ps2
Mamy prawie 20.000 odslon :-))))
Proszę admina o zablokowanie tego wątku jako że przenosimy sie do nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie