Skocz do zawartości

Czlowieksniegu

Moderator
  • Zawartość

    30 733
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Czlowieksniegu

  1. "wprowadza ograniczenia dotyczące...." Czy Ukraińcy już wydali oświadczenie, jak im to bardzo jest obojętne? I, że nie przyjmują do wiadomości.
  2. Pomijając mityczną Hagę- "doceńmy", że DTrump znalazł z Mińskiem wspólne, ekonomiczne, tematy.
  3. Tak... Ale zwróć uwagę, że nie ukrywa pod propagandą, jakiej skali byłaby ukraińska odpowiedź. A między słowami, że... niewiele dałaby białoruska obrona. W kontekście moskiewskiego PR'u i skali kłamstw, słabo im pomaga.
  4. Z jednej strony Łukaszenko wykazuje przejawy zdrowego rozsądku, gdy otwarcie mówi, co spotkałoby Białoruś i Białorusinów, gdyby Ukraińcy odpowiedzi na ich atak. Z drugiej.... peron z dworem mu odjeżdża. Dyktator stwierdził również, że tuż po wybuchu wojny Władimir Putin nie zdecydował się na zdobycie Kijowa ze względu na naciski Watykanu i Izraela. - W miarę jak walki postępowały [na początku wojny - red.], nie tylko ja, ale cały świat rozumiał, że wojna szybko zakończy się zwycięstwem Rosji. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że Rosjanie byli w Kijowie - stwierdził Łukaszenka. - Ale potem niektórzy politycy i siły zbrojne zwrócili się do Putina z prośbą o zaprzestanie działań, wycofanie wojsk z Kijowa i zawarcie porozumienia pokojowego. Widząc tę sytuację, fakt, że wiele osób ginie i że wojna, szczerze mówiąc, nie przebiega zgodnie z planem, Putin zgodził się i wycofał swoje wysunięte jednostki z Kijowa - dodał białoruski polityk. - Po raz kolejny wiem, że te siły nas oszukały. To był Watykan. I, co zaskakujące, lobby żydowskie, Izrael. Oni, w imieniu Zełenskiego, oświadczyli: "Dążymy do pokoju, zgadzamy się". I tak samo postąpili inni - zaznaczył.
  5. To do mnie alibi? Jeśli tak, to... znam Edę od lat i wiem, do czego jest zdolna. Tak, że musicie się czuć specjalnie nieswojo- lepsi od Was bywali trafieni.
  6. Nie, Eda tak ma- korzysta z każdej możliwości i skalpuje... Kłania się czytanie ze zrozumieniem, spostrzegawczość i samodzielne myślenie.
  7. Nie chcę Was martwić i zawstydzić, ale Eda standardowo na skalpy liczyła. I się nie pomyliła, patrząc na ich hurtową liczbę na X, i na Was :-)
  8. Nie mamy pewności, w co gra Kijów czy Zelenski... Ale w ciemno wiadomo, w którą stronę idzie narracja np
  9. "Tata w ciężkim stanie. Tata wymiotuje. Ma połamane żebra." Taaaaaaaaaaa.... Jeszcze moment i Kierwińskiego zaczną przepraszać i za wzór stawiać :-)
  10. Ktoś z pamięci, bo nie chce mi się szukać, podpowie, jakie są kary za "Gestapo" wobec niemieckiej policji? Czy też, bo mam uczucie, że w pakiecie się łapią, za propagowanie nazizmu?
  11. - Daliśmy kilka dni stronie ukraińskiej. Prezydent Zełenski powinien podjąć decyzję - powiedział rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz. Kancelaria Prezydenta oczekuje wycofania się z nadania ukraińskiej jednostce imienia "Bohaterów UPA". W tle pozostaje kwestia odebrania Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego.
  12. Że ja robię za Giertycha? Zawsze to lepsze z tych dwóch.... Mając w kraju parę milionów Ukraińców, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów, Czeczenów, Azerów, itp, itd nie ma fizycznej szansy, aby całe środowisko było nadzorowane czy infiltrowane. Przykładem niech będą czeczeńskie czy gruzińskie zorganizowane grupy przestępcze, że o tysiącach "wolnych strzelców" nie wspomnę. Podobnie, jak nie ma fizycznej możliwości, aby i opozycjonistów/krytyków/itp i tubylczych ważnych polityków zabezpieczyć. Miejmy nadzieję, tfu tfu, że w razie W Kremlowi nie potrzebny jest jakiś istotniejszy skalp, a ograniczą się* do prowokacji i fałszywej flagi. * z samą organizacją nie będą mieć, niestety, problemów. Chętnych na akcję z przysłowiową "gazrurką" nie zabraknie i specjalnie duże honorarium nie będzie konieczne.
  13. Że niby żyłeś w przekonaniu, że i mamy sprawne służby*, i że jakiekolwiek służby dałyby radę, mając taką liczbę migrantów z byłych Republik, że własnych [.....] pominę? Ja to szanuję.... * choć kilka realizacji im się udało
  14. Może tak, może nie... Tak czy inaczej, od strony technicznej i obsługi, także pilotów, zapewne dużo łatwiej byłoby im eksploatować MIGi.
  15. W tym rozumieniu, pajęczyna miała inne znaczenie- fakt pobytu i, w zależności od liczby "kręgów", długość pobytu. Ma, ale to już z "cywila" także inne znaczenia- np na łokciu.
  16. 200+ miliardów dolarów strat, nie związanych bezpośrednio z kilkoma miliardami dolarów, które w ostatnich tygodniach zarobił DTrump z rodziną, znajomymi, czy osobami, których był dłużnikiem.
  17. To i tak zdecydowanie lepiej, niż np pacjent ze zdjęcia. Osobiście nie potrafię sensownie połączyć kropek w stylu "rodzimowiercy", "Skandynawia", "pogańscy Słowianie" z np PWalczącą, czy Punisherem...
  18. Amator.... Masz, pomijając oczywiste i te, których za bardzo nie widać: - swarzyca/svarga vel kołowrót - symbol Welesa - topory bojowe... "dog whistle" ? - pajęczyna... kiedyś, na szyi, to wyrokowiec. Teraz nie mam pojęcia.
  19. Trudno się dziwić- mocniejsze i stałe zaangażowanie byłoby mało spójne z nową amerykańską doktryną i ostatnimi informacjami, jak duże cięcia w NATO Amerykanie planują. Dolary vs orzechy, że gdyby USA miało co zrobić z -dziesięcioma tys amerykańskich żołnierzy i ich rodzin z np Niemiec, to to redukcja byłaby dużo większa. Ale nie ma co zrobić, nie ma N miliardów dolarów na inwestycje i kolejnych milionów na utrzymanie. PS Tak- wiem, że rząd ( Domański i Kosiniak-Kamysz ) idzie podobną jak Belweder narracją.
  20. I zupełnie przez przypadek i bez związku, jednym z uczestników i prelegentów, był znany i "ceniony" prawilny patriota Marcin Rola. Którzy, rzecz jasna, podobnie jak KKP i jej funki, że pominę zwolenników, nic a nic nie ma wspólnego z Kremlem i jego imperialnymi mokrymi snami. PS Albin Siwak z Bohdanem Porębą turlają się w piekle ze śmiechu...
  21. Przydacz rezonuje, że Kancelaria chce przekonać DTrumpa do stałej obecności 11 tys Amerykanów. Czyli "na stałe"/bez rotacji i +1000 wobec dotychczasowych uzgodnień. PS Jest wg niego jeden problem- przyznał, że nie ma infrastruktury i zaplecza, ale w razie W jeśli DTrump się zgodzi, to wszystko uzgodni z Pentagonem MON.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie