Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JanW napisał:

Bodziu, a są informacje dot. bojowego użycia takiego pociągu?  Na terenie zajetej części Ukrainy.

Bojowo nigdzie 😁

Pisali coś o ochronie transportów wojskowych na zapleczu frontu, ale na ile w tym prawdy ciężko powiedzieć. Na pewno czasem ze względów propagandowych, jak w tym przypadku, puszczają na tory najczęściej "Jeniseja" aby nakręcić film lub wykonać parę zdjęć 😉

FB_IMG_1710362888818.jpg

FB_IMG_1710362875146.jpg

FB_IMG_1710362865724.jpg

FB_IMG_1710362860853.jpg

FB_IMG_1710362854439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ukraińcy zgłupieli. Oni myślą, że walczą z ruskimi pionierami z Arteku.

W ostatnim tygodniu: ● ukraińskie HIMARSy zniszczone przez dzicz na otwartej przestrzeni ● ukraińskie Patrioty zniszczone na otwartej przestrzeni ● 3 ukraińskie Mi-17 zniszczone na otwartej przestrzeni, gdy były zaparkowane tak blisko siebie, że jeden pocisk kasetowy unieszkodliwiłby je na bardzo długo lub na zawsze.


Posłuchali papieża.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel_breslau napisał:

Tak się właśnie zastanawiałem czy nie ma to związku ze zmianą głównodowodzącego. Jakaś zmiana taktyki, ale widać, ze ta obecna się nie sprawdza.  

Może to ruska wtyczka i stąd takie babole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bjar_1 napisał:

Może to ruska wtyczka i stąd takie babole ;)

No myślę, że jeśli tak by było to już swoi się nim zajmą. Ciekawe jak szybko nastąpią zmiany na najwyższych szczeblach wojskowych (bo myślę, że takowe będą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lycena33 napisał:

Obawiam się, że nie mamy żadnych poważnych przesłanek, aby powyższe domysły uznać za pewnik. Przyznaję, że znam dokładnie konstrukcji Iła-76, ale zakładam, że jak w większość nowoczesnych konstrukcji tej klasy przy małych prędkościach do sterowania kątem przechylenia używane są przerywacze a nie lotki. A te, które w tym przypadku nas interesują znajdują się na skrzydle znajdującym się wyżej. Bardziej spodziewał bym się, że do katastrofy doszło na skutek osłabienia struktury prawego skrzydła pod wpływem wysokiej temperatury. Nie byłby to zresztą pierwszy przypadek upalenia skrzydła w Ile-76. Ale to tylko niezobowiązująca spekulacja. Nikt zawodowo zajmujący się lotnictwem nie będzie formułował kategorycznych opinii na podstawie takiego filmu. 

Pilotowałeś kiedyś cokolwiek? Już nawet nie pytam o stałopłaty, ale o cokolwiek. Pilotowałeś kiedyś coś, co ma przerywacze?

Владимир Сергеевич Пышнов byłby zachwycony Twoim postem. Powinieneś korygować jego fundamentalne prace o aerodynamice i mechanice lotu samolotu. Prace na tyle fundamentalne, że nie tylko ZSRR/Rosja korzystają z nich do dziś, ale także są tłumaczone na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ukraińcy zgłupieli. Oni myślą, że walczą z ruskimi pionierami z Arteku.

W ostatnim tygodniu: ● ukraińskie HIMARSy zniszczone przez dzicz na otwartej przestrzeni ● ukraińskie Patrioty zniszczone na otwartej przestrzeni ● 3 ukraińskie Mi-17 zniszczone na otwartej przestrzeni, gdy były zaparkowane tak blisko siebie, że jeden pocisk kasetowy unieszkodliwiłby je na bardzo długo lub na zawsze.

14 godzin temu, beaviso napisał:

Posłuchali papieża.

4 godziny temu, bjar_1 napisał:

Może ten Syrski im tak kazał?

3 godziny temu, pawel_breslau napisał:

Tak się właśnie zastanawiałem czy nie ma to związku ze zmianą głównodowodzącego. Jakaś zmiana taktyki, ale widać, ze ta obecna się nie sprawdza.  

3 godziny temu, bjar_1 napisał:

Może to ruska wtyczka i stąd takie babole ;)

3 godziny temu, pawel_breslau napisał:

No myślę, że jeśli tak by było to już swoi się nim zajmą. Ciekawe jak szybko nastąpią zmiany na najwyższych szczeblach wojskowych (bo myślę, że takowe będą). 

Tę grandę z ostatniego tygodnia, gdy Ukraińcy niefrasobliwie wystawili sobie na otwarte pola HIMARSy, Patrioty oraz śmigłowce i wszystko to stracili tłumaczy się dziwacznie, bo nigdy tak nie było. Zawsze takie rzeczy działały z ukrycia. A teraz tłumaczy się to tym, że Ukraińcy przegrywają WRE i że nagle wdarły się nad Ukrainę chmary ruskich dronów, które są zdolne do wyśledzenia wszystkiego i natychmiastowego naprowadzenia na to coś ognia artylerii lufowej lub rakietowej. No to jeśli to wiadomo to tym bardziej takie np. HIMARSy powinny działać z dróg wśród drzew (i chować się do tych drzew natychmiast po salwie), jak było wcześniej, a nie robić sobie w szczerym polu przeładunki rakiet, jak teraz i być jak na patelni dla ruskich.

Jeśli Ukraińcy w tym ostatnim ruskim ataku na Patrioty stracili moduł AMG (OE-349 Antenna Mast Group) albo moduł ECS (AN/MSQ-104 Engagement Control Station), co się podejrzewa, to mają przegwizdane. Nikt im już tego nie da szybko. Wyprodukowanie tego trwa 14-16 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Pilotowałeś kiedyś cokolwiek? Już nawet nie pytam o stałopłaty, ale o cokolwiek. Pilotowałeś kiedyś coś, co ma przerywacze?

Nie, nie pilotowałem. Jestem absolwentem MEL-u. Od blisko 30 lat pracuję w wyuczonym zawodzie w biurach konstrukcyjnych i technologicznych. Miałem w swojej karierze do czynienia z obiektami od klasy switchblade do sporych samolotów wielosilnikowych. I im dłużej chodzę po tym świecie tym rzadziej mi się zdarza wygłaszać kategoryczne opinie ex-cathedra. Zwłaszcza o rzeczach, z którymi mam do czynienia zawodowo.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie