Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bjar_1 napisał:

Agresja, z którą spotkała się dziś Rosja, wskazuje na to, że w 1945 roku nazizm został pokonany, ale nie zlikwidowany.

Rusofobia, ksenofobia, nacjonalizm stały się bronią rewanżystów w wielu krajach europejskich, w krajach bałtyckich i niestety na Ukrainie.


Dla przywódców krajów NATO ideologia faszystowska stała się normą”

Przewodniczący parlamentu Rosji - Dumy Państwowej - Wiaczesław Wołodin, 27.01.2024.

 

Tego samego dnia w Polsce:

“Wolą Tuska jest, by jego wola była prawem. Wola Tuska jest prawem. Byli już tacy, których wola była prawem. Wola führera była prawem.”

Szeregowy poseł PiS Jarosław Kaczyński.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beaviso napisał:


Dla przywódców krajów NATO ideologia faszystowska stała się normą”

Przewodniczący parlamentu Rosji - Dumy Państwowej - Wiaczesław Wołodin, 27.01.2024.

 

Tego samego dnia w Polsce:

“Wolą Tuska jest, by jego wola była prawem. Wola Tuska jest prawem. Byli już tacy, których wola była prawem. Wola führera była prawem.”

Szeregowy poseł PiS Jarosław Kaczyński.

 

M.

To nie przypadki. Kolejny "pomysł" małego człowieka na prowadzenie polityki. Już nie komunista lub resortowy? Każdy kto nie jest za piss jest faszystą. Czy ktoś to zatrzyma?

1706390120_mgcqmg_600.jpg

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bjar_1 napisał:

Sowiecki mental, sowieccy ludzie. Coraz częściej jestem za tym, żeby się tam tłukli jak najdłużej i na wyniszczenie. To dla nas najlepsza opcja.

Jak to napisałem na początku tej awantury to prawie mnie wrony forumwe zadziobaly.

Jak pisałem że ta mentalność jest i była radziecka to na kwarantannę mnie ktoś wysłał . Odnoszę wrażenie że czym bliżej ściany wschodniej to mimo że zagrożenie ze strony RUS było większe to jednak temat upadliny był postrzegany bardziej realnie.

  • Tak trzymać 1
  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, karpik napisał:

To nie przypadki. Kolejny "pomysł" małego człowieka na prowadzenie polityki. Już nie komunista lub resortowy? Każdy kto nie jest za piss jest faszystą. Czy ktoś to zatrzyma?

1706390120_mgcqmg_600.jpg

Moderator śpi czy ciężko mu usunąć wpis który niema nic wspólnego z tematem 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soldierprzemo napisał:

Moderator śpi czy ciężko mu usunąć wpis który niema nic wspólnego z tematem 

Ma. Polska opozycja prowadzi retorykę tożsamą z rosyjską propagandą. Nie zdziwiłoby mnie gdyby dla władzy "stabilizowali" sytuację w Polsce ramię w ramię z ruskimi.

Edytowane przez karpik
  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, miroslav napisał:

dla kultury - rus z małej dziewczynko
jeśli na Naszym forum piszesz.

Naszym.... twoim ....chodzi ci o coś szczególnego chłopaczku czy nie zgadzasz się z tym co napisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, toska napisał:

Jak to napisałem na początku tej awantury to prawie mnie wrony forumwe zadziobaly.

Jak pisałem że ta mentalność jest i była radziecka to na kwarantannę mnie ktoś wysłał . Odnoszę wrażenie że czym bliżej ściany wschodniej to mimo że zagrożenie ze strony RUS było większe to jednak temat upadliny był postrzegany bardziej realnie.

Było. A teraz?

To, że są cwaniaki, które chcą się nachapać cudzą krzywdą, nie powinno odbierać czci tym Ukraińcom, którzy stanęli na przeciw ruskim, zginęli i bronią od prawie 2 lat dupę Europie. 

W raszce produkcja uzbrojenia idzie na 3 zmiany i wciąż się rozpędza. Europa przyznaje, że moce produkcyjne mają dużo większe niż "prognozowane". Co w tym czasie robi "zachód". Ile czołgów czy wozów piechoty wyprodukowaliśmy w 2 lata wojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, karpik napisał:

Było. A teraz?

To, że są cwaniaki, które chcą się nachapać cudzą krzywdą, nie powinno odbierać czci tym Ukraińcom, którzy stanęli na przeciw ruskim, zginęli i bronią od prawie 2 lat dupę Europie. 

W raszce produkcja uzbrojenia idzie na 3 zmiany i wciąż się rozpędza. Europa przyznaje, że moce produkcyjne mają dużo większe niż "prognozowane". Co w tym czasie robi "zachód". Ile czołgów czy wozów piechoty wyprodukowaliśmy w 2 lata wojny?

Z tym wszystkim ....

Nawet jak byśmy chcieli....

A chcemy....bo to nasze być albo nie być.

Sami....?

Patyczek i sznurek.

Kobiety i dzieci cudzego państwa...utrzymanie...

Bataliony czołgów i parę militarnych zabawek..

Aspekt histohisteryczny pomijamy 

Zostajemy z twardymi realiami ekonomiczno-wojskowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, toska napisał:

Kobiety i dzieci cudzego państwa...utrzymanie...

Nie wszystko rozumiem...

Ustosunkuję się do tego, co zdaje mi się masz na myśli:

Pomijając megagiga ważny aspekt demograficzny w starzejącej się Polsce.

-Od początku wojny do połowy 2023r. Ukraińcy założyli 30k. firm.

- nikt za "pomoc" rządową nie przetrwałby w Polsce, więc, obojętnie jak pieniądze zdobywają, wydają je w Polsce 

- bez pracowników z Ukrainy (jacy by nie byli) rozwój gospodarczy byłby bardzo trudny 

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie