Skocz do zawartości

Zakupy z Korei Południowej


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, Merill_Marauder napisał:

Fakt, jakoś mi umknęły, ale to jest w ogóle bardzo artykuł- pokazuje jaki Koreańczycy pozbywają się niepotrzebnego im samym złomu, który dostępny jest bezpośrednio na placu fabrycznym. Co z resztą Twoich twierdzeń? Jak to wygląda w Finlandii, gdzie jest raptem niecałe 25 tysięcy żołnierzy w czynnej służbie? 

Umknęło Ci również to maleństwo.

155_K_98_Kokonaisturvallisuus_2015_02b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Merill_Marauder napisał:

 

Czyli moim zdaniem WOT to jest patologia. Armia musi być wysoko profesjonalna i złożona tylko i wyłącznie z zawodowców. Podobnie jak wspomniana wyżej armia Finlandii.

Odnoszę wrażenie, że pomyliłeś Finlandię z zupełnie innym państwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, M81 napisał:

Odnoszę wrażenie, że pomyliłeś Finlandię z zupełnie innym państwem.

Ja natomiast odnoszę wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Za to doskonale uciekasz kiedy ktoś zada Ci niewygodne pytanie. W ogóle, zauważyłeś, że te dokupione haubice są używane? Czy tylko w Finlandii się z tym nie kryją?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? W Finlandii istnieje obowiązkowa służba wojskowa, odbywa ją zdecydowana większość mężczyzn. Istnieje również odpowiednik obrony terytorialnej w sile prawie 30 kompanii. Przypuszczam, że pomyliłeś Finlandię z Belgią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie pomyliło. W Finlandii zasadnicza służba wojskowa to fasada. Po pierwsze- żeby się od niej wykpić służbą zastępczą nie trzeba się wiele starać. Do tego stopnia, że pewien fiński mistrz świata w rajdach woził ludzi po zamarzniętym jeziorze przez cały sezon zimowy, będąc na żołdzie armii fińskiej i równocześnie mając płacone przez swój zespół rajdowy.

W Finlandii jest tyle wyszkolonych ochotników, że nie istnieje pojęcie przymusu- oni muszą wręcz ograniczać ilość osób. I to nie dlatego, że na zadupiu pensja we wojsku (celowo) jest nieporównywalnie wyższa niż jakakolwiek alternatywa, tylko dlatego, że lubią bawić się w wojnę. Uwierz mi, znam całkiem sporo finów i estończyków z powodów prawiezawodowych, więc mam z kim o tym porozmawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS MM- już kilka dni temu pojawiały się, wczoraj "pogłębione" informacje z Korei, że tamtejsza władza mocno bacznie śledzi czy-co-jak w raju nad Wisłą się dzieje... Z podanymi otwartym tekstem obawami przed zmianami czy anulowaniem umów zbrojeniowych i potwierdzeniem, że polskie USD stanowić mają potężny zastrzyk środków dla koreańskiego przemysłu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawiej- Bumar ma szansę wrócić do produkcji T-72 bądź Geparda. Wprawdzie wozy te są bezużyteczne i zostaną zmasakrowane przez drony "kamikadze" ale Bumar będzie miał co produkować. Może lepiej, żeby trafiły do kolegów pana ministra w charakterze ciągników?
https://zbiam.pl/pawel-bejda-pyta-mon-o-modyfikacje-czolgow-t-72/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M81

Musisz, przed wklejeniem cytatu, przeczytać go- jeśli trzeba, to do skutku...

"Umowa pomiędzy ZM „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. oraz 1. Regionalną Bazą Logistyczną w sprawie remontów i modyfikacji czołgów T-72 do standardu T-72M1R została zawarta 22 lipca 2019 roku. Do końca 2022 roku Wojsko Polskie odebrało 81 wozów – cały projekt, obejmujący 318 pojazdów, miał zakończyć się do końca 2025 roku"

Nie chce mi się sprawdzać, ale... kto był ministrem, np, w MON 22 lipca 2019 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

 

 

PS MM- już kilka dni temu pojawiały się, wczoraj "pogłębione" informacje z Korei, że tamtejsza władza mocno bacznie śledzi czy-co-jak w raju nad Wisłą się dzieje... Z podanymi otwartym tekstem obawami przed zmianami czy anulowaniem umów zbrojeniowych i potwierdzeniem, że polskie USD stanowić mają potężny zastrzyk środków dla koreańskiego przemysłu....

Kurwa , chore , pisdowcy wprowadzili zakaz fotografowania różnych obiektów i za to możesz iść do paki ,  a ten baran wrzuca taką mapkę . Dureń czy ruski agent .

Oczywiście żartuje , ale to pokazuje ich debilizm , za zdjęcie wojskowej garkuchni możesz nawet iść do pierdla , ale jak jesteś pisdowcem to możesz pokazać mapę dyslokacji wojsk i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

M81

"Bardzo cieszy mnie obecność w nowym MON Pawła Bejdy..."

Co prawda nie wiemy i się, raczej, nie dowiemy ile koreańskie zabawki faktycznie, w łącznej sumie kosztów, miałyby kosztować, ale z ciekawości- dronów zapewne jeszcze więcej można by było.... Co nie?

Tysiące dronów bojowych to chciał wprowadzać w WOT św. Antoni , a płaszczak zakupił cele dla dronów . wszystko gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem obserwując działania na Ukrainie, to mnie wychodzi że potrzeba zarówno dronów, i to różnych rodzajów, jak i czołgów, i to w niemałej ilości.

Jeden rodzaj uzbrojenia jakiego bezwzględnie potrzebujemy a o zakupach którego nic nie słyszałem, to systemy WRE.

Choć może coś tam bardzo po cichutku sobie dłubiemy, tylko rzecz jest tak tajna/poufna że nikt na zewnątrz nic nie wie? Oby!

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, M81 napisał:

Ciekawe co będzie produkował Bumar

 

Może w końcu ktoś sobie przypomni, że zakup uzbrojenia za granicą powinien wiązać się z offsetem? Coś o czym płaszczakowi chyba nikt nie powiedział przez osiem lat?

A może Bumarowi pozwolą spawać podwozia do Krabów (takie moje ciche marzenie), co może spowodować, że będa ciutkę lepsze niż te z HSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie