Skocz do zawartości

Morski Dywizjon Lotniczy- zdjęcia i materialy.


Rekomendowane odpowiedzi

On 12.06.2022 o 23:32, ptasznik napisał:

21 sierpnia 1924 roku zapalił się w locie, na wysokości Oksywia, wodnosamolot Lubeck Travemunde F-4 nr 7. Po nieudanym wodowaniu pilot utonął. W akcji ratowniczej wzięły udział ćwiczące wtedy na zatoce motorówki typu ''Linz'' Flotylli Wiślanej. Jedna z nich odholowała wrak samolotu do Pucka. ….

W dokumentach stoi, że Dowódca Floty powołał — 26 sierpnia 1924 r. —  Komisję, która miała zbadać powody awarii hydroplanu Nr. 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spirit of Warsaw napisał:

O la, la  c'est beau !

Mam pytanie - czy Muzeum MDLot w Pucku wie o tym zabytku a jeśli tak to czy przystąpi do licytacji ?

Odpowiadam sam sobie -vide licytacja zdjęć (w tym SF-8) za kilkaset złotych a co dopiero odznaka za kilka tysięcy :-)

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 21:53, Borsuk13 napisał:

W dokumentach stoi, że Dowódca Floty powołał — 26 sierpnia 1924 r. —  Komisję, która miała zbadać powody awarii hydroplanu Nr. 8.

"Gazeta Kaszubska z 26.08.1924 r. (nr 101):

"w dniu wspomnianym [21.08.1924 r.] o godzinie 10.20 wystartował na hydroplanie typu niemieckiego nr 8 z lotnictwa morskiego w Pucku chorąży pilot Zubrzycki..."

Tutaj też w tekście jest Nr 8 ale oryginalne zdjęcia z katastrofy pokazują wyraźnie, że wodnosamolot posiadał nr 7 i bez wątpliwości był to Lubeck-Travemunde.

Moim zdaniem dca floty popełnił pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Sedco Express napisał:

"Gazeta Kaszubska z 26.08.1924 r. (nr 101):

"w dniu wspomnianym [21.08.1924 r.] o godzinie 10.20 wystartował na hydroplanie typu niemieckiego nr 8 z lotnictwa morskiego w Pucku chorąży pilot Zubrzycki..."

Tutaj też w tekście jest Nr 8 ale oryginalne zdjęcia z katastrofy pokazują wyraźnie, że wodnosamolot posiadał nr 7 i bez wątpliwości był to Lubeck-Travemunde.

Moim zdaniem dca floty popełnił pomyłkę.

A może zdjęcia z katastrofy Lûbeck-Travemünde są źle datowane. Tak twierdzą autorzy albumu „Wspomnienia dni codziennej służby”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sedco Express napisał:

O la, la  c'est beau !

Moim zdaniem to robota słynnej pracowni Jana Knedlera przy ul. Nowy Świat 45 z Warszawy.

7.thumb.png.9e19489e5c5001bea39b13ec0abb25da.png

Brak nakrętki i ewidentnie widać też bezmyślne uszkodzenia odznaki przez zbyt mocno zamocowanym … szczęk imadła 🤦‍♂️

Nie wiem, czy Muzeum MDLot wie coś o tej aukcji, zobaczymy, morze...  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Sedco Express napisał:

O la, la  c'est beau !

Mam pytanie - czy Muzeum MDLot w Pucku wie o tym zabytku a jeśli tak to czy przystąpi do licytacji ?

Odpowiadam sam sobie -vide licytacja zdjęć (w tym SF-8) za kilkaset złotych a co dopiero odznaka za kilka tysięcy :-)

Dobry wieczór, nie zamierzamy licytować tej odznaki. Skupiliśmy się na pozyskaniu trzech kolekcji, łącznie około 150 zdjęć związanych z Puckiem i MDLot. Wymagało to zaangażowania kwot znacznie poważniejszych niż wymieniane przez Pana, ale jak już kiedyś wspominałem - na każde zadanie, przy prowadzonych przez nas działaniach wielowątkowych, musi być założony określony budżet. Kolejnych kilkadziesiąt zdjęć z okresu międzywojennego jest w trakcie uzgadniania. To wszystko dzieje się dzięki pracy wolontariuszy na rzecz Muzeum oraz dzięki wpłatom darczyńców doceniających naszą pracę. Natomiast od sympatyków i przyjaciół wspierających Muzeum MDLot. trafią niebawem do ekspozycji kolejne bardzo ciekawe eksponaty. Jeżeli natomiast miałby Pan ochotę wylicytować taką odznakę i przekazać ją w darze do Muzeum, tak aby można byłoby ją prezentować szerszej publiczności, to gorąco do takiego działania pro publico bono zachęcam. Pozdrawiam, Krzysztof Krężel, Muzeum MDLot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Sedco Express napisał:

"Gazeta Kaszubska z 26.08.1924 r. (nr 101):

"w dniu wspomnianym [21.08.1924 r.] o godzinie 10.20 wystartował na hydroplanie typu niemieckiego nr 8 z lotnictwa morskiego w Pucku chorąży pilot Zubrzycki..."

Tutaj też w tekście jest Nr 8 ale oryginalne zdjęcia z katastrofy pokazują wyraźnie, że wodnosamolot posiadał nr 7 i bez wątpliwości był to Lubeck-Travemunde.

Moim zdaniem dca floty popełnił pomyłkę.

A które zdjęcia pokazują katastrofę A. Zubrzyckiego ?

Pozdrawiam, Krzysztof Krężel, Muzeum MDLot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof Krężel napisał:

Skupiliśmy się na pozyskaniu trzech kolekcji, łącznie około 150 zdjęć związanych z Puckiem i MDLot.

I bardzo słusznie. Aktualnie, jesli nie  ma się " na stanie" ekspertów nunizmatyków, a tylko np. " gorące glowy" lub znawców , którym zdaje się, że są w stanie odróżnić   autentyk od " pięknie spatynowanego orginału odznaki pilota / obserwatora morskiego", to trzeba się liczyć na stratę, niestety. A obecnie " poprzeczka" jest wysoko podniesiona :-( 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof Krężel napisał:

Dobry wieczór, nie zamierzamy licytować tej odznaki. Skupiliśmy się na pozyskaniu trzech kolekcji, łącznie około 150 zdjęć związanych z Puckiem i MDLot. Wymagało to zaangażowania kwot znacznie poważniejszych niż wymieniane przez Pana, ale jak już kiedyś wspominałem - na każde zadanie, przy prowadzonych przez nas działaniach wielowątkowych, musi być założony określony budżet. Kolejnych kilkadziesiąt zdjęć z okresu międzywojennego jest w trakcie uzgadniania. To wszystko dzieje się dzięki pracy wolontariuszy na rzecz Muzeum oraz dzięki wpłatom darczyńców doceniających naszą pracę. Natomiast od sympatyków i przyjaciół wspierających Muzeum MDLot. trafią niebawem do ekspozycji kolejne bardzo ciekawe eksponaty. Jeżeli natomiast miałby Pan ochotę wylicytować taką odznakę i przekazać ją w darze do Muzeum, tak aby można byłoby ją prezentować szerszej publiczności, to gorąco do takiego działania pro publico bono zachęcam. Pozdrawiam, Krzysztof Krężel, Muzeum MDLot.

Nic dodać nic ująć. Szkoda, brak kasy. Już taką sugestię bym ofiarował dokumenty (teczka) przedwojenne ORP "Burza" wraz z oryginalną tabliczką "Messa oficerska"(nawiasem nie moja własność tylko powiadomiłem,  że jest taka możliwość nabycia) dla Muzeum MMW w Gdyni miałem. Właściciel chciał za wszystko 500,-PLN. Muzeum nie nabyło ja nie kupiłem i nie ofiarowałem.

Może ktoś inny wylicytuje i ofiaruje  odznakę. Ja nie - jestem na skromnej emeryturze, ot co :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Borsuk13 napisał:

A może zdjęcia z katastrofy Lûbeck-Travemünde są źle datowane. Tak twierdzą autorzy albumu „Wspomnienia dni codziennej służby”.

Może i są, nie wiem. W każdym bądź razie we wszystkich tematycznych publikacjach są zamieszczane m.in. te zdjęcia odnośnie tej katastrofy.

3.png

5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sedco Express napisał:

To było kilka lat temu :-)

tekst.png

10 lat temu, to mimo wszystko nie jest " astronomia", a dla fascynata dostepna cena . Piszac o przesycie, mialem na myśli inny przesyt. O rozbestwieniu się " towarzystwa" w niektorych placówkach muzealnych. Równiez miałem kiedys podobną historię, a, że miałem  do czynienia z wytrawnym negocjatorem, to wyszedlem ze spotkania bez mała jak anty patriota, delikatnie mówiąc. Od tego czasu  dmucham na zimne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptasznik napisał:

A dlatego podobno, ponieważ w opisie zdjęcia jest monitor. Tak więc wszystko jest możliwe.

Wrzuciłeś kadr ze zdjęcia, na ktorym być może był również monitor. Autor nie zwrócil na " pstynkę", albo poprostu nie wiedzial " co zaś". Notabene , motorówka  podobno " za kuta" nie przypomina monitora. Może, przez banderę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie