Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

bodziu- gdyż aczkolwiek ponieważ nie wiem, który druk sejmowy masz na myśli, odpiszę tak...

To, że się ludziom w twarz śmieją, to jedno i nic nowego.... ale Czarnek, wraz z kamarylą, za wiedzą i zgodą szarego posła ps Prezes, pokazują w jak głębokim poważaniu mają podnóżek, dla niepoznaki nazywany PAD... Który Lex Czarnek kilka miesięcy temu zawetował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale, dla przykładu, jeśli a propos i exilibris środków unijnych "na obsługę" migrantów:

"Mamy miliardy z Unii Europejskiej na pomoc uchodźcom

Od czwartku Polska może korzystać z uproszczonych unijnych procedur finansowania pobytu uchodźców ukraińskich."
14.04.2022

 

"Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o udostępnieniu 248 mln euro 5 państwom członkowskim — Polsce, Rumunii, Węgrom, Słowacji i Czechom — które poniosły największe koszty od początku wojny w związku z przyjmowaniem uchodźców."
18 maja 2022

 

"Dzięki umowom grantowym podpisanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Komisją Europejską, Polska otrzymała łącznie blisko 700 mln zł na wsparcie działań związanych z masowym napływem osób uciekających przed wojną w Ukrainie. To pierwsza transza przyznana Polsce. MSWiA złożyło już wniosek o kolejne środki w wysokości ponad 200 mln zł. "
19.10.2022

 

Jak te kwoty mają się do:

"Według raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) „Migration Outlook 2022”, Polska przeznaczy w tym roku najwięcej środków, spośród krajów OECD, na pokrycie kosztów utrzymania uchodźców z Ukrainy. Łącznie, mają one sięgać ponad 8,36 mld euro. W przeliczeniu, to obecnie ponad 40,7 mld zł. Stanowi to blisko 1/3 wszystkich kosztów, ponoszonych przez państwa ujęte w zestawieniu (26,8 mld euro)"

Podpowiem aby naprowadzić: te 700 i 200 mln z UE to jak na razie 2 % kosztów jakie poniosła Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Po pierwsze primo, podałem pierwsze z brzegu informacje, nie próbowałem szukać, sprawdzać, liczyć...

Po drugie primo, ciekawe czy i ile w tych "8,36 mld euro" jest złotych polskich wydanych bezzwrotnie przez obywateli i mieszkańców raju nad Wisłą...
Nie, że się chwalę, ale "parę" złotych wydałem "na wojnę na Ukrainie" i do głowy mi nie przyszło ani je liczyć, ani liczyć na zwrot...

Po trzecie primo- ciekawe, czy są wyliczenia, jak obecność, części, imigrantów z Ukrainy przekłada się na wzrost polskiego PBK- ze znanych mi osobiście Ukraińców, którzy do nas przyjechali, wszyscy pracują, część "na swoim"...

 

 

PS Jak to policzyłeś, że 700 mln + 200 mln = 900 mln stanowi 2 % z 8,36 mld?
Już widziałem, że ty prosty leśniczy, ale to jest matematyka na poziomie szkoły podstawowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Pro-unije? Hmmmm- fakt, zdecydowanie mi bliżej do tamtego kawałka Europy, niż na Wschód...

Mi też, ale faktycznie zbyt ogólnie to sformułowałem.

Pisząc por unijnie miałem na myśli powrót do czasów króla Europy gdy Niemcy i Francja nas za wszystko chwaliły. Naprawdę chcesz federalizacji, Stanów Zjednoczonych Europy pod faktycznym przywództwem Macrona  ( co od lutego ponad 60 razy dzwonił na pogaduszki do Putina) i godnego następcy Merkel  Scholza ?

Serio zachwyca Ci np. polityka Niemiec wobec Ukrainy ? Bo po federalizacji nasze  dotychczasowe stanowisko zostanie zmarginalizowane lub wręcz będzie potępione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Pisząc por unijnie miałem....."

Już nie kombinuj, czy i co ja myślę...


Ty się zastanów, dlaczego nie potrafisz samodzielnie odpowiedzieć, dlaczego:

"krycie przez służby podległe Kamińskiemu sprzedawcy respiratorów czy sbecką firmę zaangażowaną w zakup Pegasusa"

jest standardem przewodniej partii narodu... co taką wschodnią satrapią cuchnie, że hipokryzję pominę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Jak to policzyłeś, że 700 mln + 200 mln = 900 mln stanowi 2 % z 8,36 mld?

Już widziałem, że ty prosty leśniczy, ale to jest matematyka na poziomie szkoły podstawowej...

Jako prosty leśniczy ( choć inż.) policzyłem jaki procent stanowi 900 mlnz 8,36 mld euro po przeliczeniu tychże euro na złotówki ( czyli 40 mld zł). Jak trafnie  wspomniałeś to matematyka na poziomie szkoły podstawowej.

Pomóc zrozumieć co w praktyce oznacza 2 % "rekompensaty" czy może wykonać obliczenie procentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Pisząc por unijnie miałem....."

Już nie kombinuj, czy i co ja myślę...

 

Już manipuluje, chcesz coś sprowokować  :) :)

Dokładnie to napisałem co JA miałem na myśli i dlatego rozwinąłem. Prosta rzecz, nie kombinuj i przeinaczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Pomóc zrozumieć co w praktyce oznacza 2 % "rekompensaty" czy może wykonać obliczenie procentów ? "

Dobra, przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że raz masz zł a raz eur.

 

"Już manipuluje, chcesz coś sprowokować  :) :)

Dokładnie to napisałem co JA miałem na myśli i dlatego rozwinąłem. Prosta rzecz, nie kombinuj i przeinaczaj."

Ja nie manipuluję- poprosiłem o odpowiedź na czarno-białe pytanie o rolę służb i Kamińskiego w dealach z sb'kami... Z tego co pamiętam, wg przewodniej partii narodu, każdy z SB to wróg do któregoś pokolenia...
To ty miast odpowiedzieć, wysłałeś mnie do rzecznika rządu.

A co do UE- nie, nigdy i nigdzie nie napisałem, że mi się podobają wszystkie jej działania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ty się zastanów, dlaczego nie potrafisz samodzielnie odpowiedzieć, dlaczego:

"krycie przez służby podległe Kamińskiemu sprzedawcy respiratorów czy sbecką firmę zaangażowaną w zakup Pegasusa"

jest standardem przewodniej partii narodu... co taką wschodnią satrapią cuchnie, że hipokryzję pominę...

 

Jak Ty musisz wypowiadać się ekspercko w każdej sprawie i w każdym wątku to Twoja sprawa.

Ja piszę gdy mnie coś zaciekawi czy rozbawi, a czasami nawet, choć rzadko mam coś nowego i ciekawego do dodania ponad banalne napierdalanie memów.

Ps. Z afery Pegasusa pamiętam najlepiej dwie informacje:

- na konferencji w NIK ujawniono, że od marca 2020 do stycznia 2022 r. doszło do 7300 prób ataków hakerskich, a zainfekowanych miało zostać 535 urządzeń używanych w NIK – telefony, laptopy i serwery. Przekonywano, że było to działanie „na skalę nieznaną od 103 lat” (tyle istnieje NIK).

- dramatyczne doniesienia nie znalazły potwierdzenia w faktach. Citizen Lab - kanadyjska organizacja nie znalazła potwierdzenia ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A co do UE- nie, nigdy i nigdzie nie napisałem, że mi się podobają wszystkie jej działania...

Ok, nigdzie tego aż tak dosadnie nie sugerowałem...

Choć dziwi mnie Twoje przechodzenie bez emocji do próby zamknięcia z godziny na godzinę elektrowni produkującej ok. 10 % prądu w Polsce, "zaangażowanie" UE w wysokości 2 % w pomoc uchodźcom w Polsce ( cudzysłów nieprzypadkowy, to sarkazm), blokowanie środków KPO czy teksty o zagłodzeniu Polski wygłaszanych akurat przez Niemkę, urzędnika UE.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie