Skocz do zawartości

Sylwetki Lotników II RP 1921- 1939 cz. III


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KayFranz napisał:

Album z czasów legionowych, ale zaplątało się tam też takie jedno lotnicze.

Cóż za piękna fotografia Kolego KayFranz - można wiedzieć z jakiego albumu ona pochodzi?

Mamy na niej zdjęty w marcu 1919 roku na lotnisku rakowickim kwiat byłych lotników austro-węgierskich.

W kolejności alfabetycznej są to: Karol Alscher, Alojzy Grimm, Stanisław Kolasiński, Franciszek Kołodziński,

Leon Mazurczak, Ludwik Nazimek, Romuald Wilhelm Strobel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KayFranz napisał:

Pochwała przed frontem kompanii! Wstąp.

Czyli po naszemu: dziękuję.

----

PS. Może ktoś przyporządkować nazwiska do twarzy (wykorzystując oznaczenia od A do G)? To wtedy dopiszę je na montażu.

    A - Franciszek Kołodzinski

    E - Ludwik Nazimek  

Samolot to wg mnie Brandenburg C-I Phoenix tzw. "Duże Brandy" :-)                      

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KayFranz napisał:

Pochwała przed frontem kompanii! Wstąp.

Inna forma wyróżnienia to list pochwalny dowódcy do rodziców wyróżnionego nie wspominając o wywieszeniu fotografii w odpowiedniej rubryce gazetki ściennej na korytarzu.

Ja osobiście nie byłem beneficjentem żadnego z tych wyróżnień.

7 godzin temu, Sedco Express napisał:

   A - Franciszek Kołodzinski

    E - Ludwik Nazimek  

Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, formoza58 napisał:

Rodzice i Bliscy z pewnością by się ucieszyli ;-

Pewnie tak, a taki list pochwalny można oprawić w ramki i powiesić na scianie.

Inna sprawa, że ja jako osobiste wyróżnienie uważałem nominowanie mnie na stanowisko redaktora

naczelnego wspomnianej pułkowej gazetki sciennej. Starałem się z tego zadania wywiązywać jak najlepiej nawet kosztem ćwiczeń i czasu poświęcanego na podnoszenie gotowości bojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, otton1 napisał:

Pewnie tak, a taki list pochwalny można oprawić w ramki i powiesić na scianie.

Inna sprawa, że ja jako osobiste wyróżnienie uważałem nominowanie mnie na stanowisko redaktora

naczelnego wspomnianej pułkowej gazetki sciennej. Starałem się z tego zadania wywiązywać jak najlepiej nawet kosztem ćwiczeń i czasu poświęcanego na podnoszenie gotowości bojowej.

Inni z kolei za wyróżniające  postępy w szkoleniu specjalistycznym otrzymywali, oprócz awansu z np.  ' peta na peta plus" , listy pochwalne. I był to powód radości dla Bliskich, choćby z tego powodu, ze ich syn, brat ect żyje w matolstwie i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie