Sedco Express Napisano 22 Lipiec 2023 Napisano 22 Lipiec 2023 18 godzin temu, formoza58 napisał: Z 1934 roku... Tow. Breżniew z tow. Honeckerem mieli się na kim wzorować ... :-) 1
formoza58 Napisano 22 Lipiec 2023 Autor Napisano 22 Lipiec 2023 Całkiem być może, że podpatrzyli przypadkiem tego " misia" i po wojnie powstała nowa komulubna świecka tradycja" ;-)
Sedco Express Napisano 23 Lipiec 2023 Napisano 23 Lipiec 2023 14 godzin temu, formoza58 napisał: Całkiem być może, że podpatrzyli przypadkiem tego " misia" i po wojnie powstała nowa komulubna świecka tradycja" ;-) Raczej wzorował się na pocałunku rodaka.... <https://historia.wprost.pl/10251593/agresja-zsrr-na-polske-w-oczach-propagandy-niezwykle-zdjecia-plakaty-i-znaczki-pocztowe.html>
formoza58 Napisano 23 Lipiec 2023 Autor Napisano 23 Lipiec 2023 Por. obserw. z 3 PL, do identyfikacji.
otton1 Napisano 28 Lipiec 2023 Napisano 28 Lipiec 2023 Gen.pil.L.Rayski i powitanie sowieckich lotników na Okęciu. 1934.
otton1 Napisano 30 Lipiec 2023 Napisano 30 Lipiec 2023 W dniu 28.07.2023 o 20:40, KayFranz napisał: Pod komisję go! Murowany kadnydat do stanięcia przed taką komisją to Rola-Żymierski.
Sedco Express Napisano 30 Lipiec 2023 Napisano 30 Lipiec 2023 W dniu 28.07.2023 o 20:30, otton1 napisał: Gen.pil.L.Rayski i powitanie sowieckich lotników na Okęciu. 1934. 1
Sedco Express Napisano 13 Sierpień 2023 Napisano 13 Sierpień 2023 9 godzin temu, otton1 napisał: Mjr.pil. S.Skarżyński, płk pil.W.Kalkus Cywil to jak sądzę por.(kpt.) pil.bal. Franciszek Hynek.
otton1 Napisano 13 Sierpień 2023 Napisano 13 Sierpień 2023 15 godzin temu, Sedco Express napisał: Cywil to jak sądzę por.(kpt.) pil.bal. Franciszek Hynek. Nie, to nie Hynek, to jakiś dziennikarz. A pierwszy z lewej to ppłk Glabisz.
Sedco Express Napisano 14 Sierpień 2023 Napisano 14 Sierpień 2023 16 godzin temu, otton1 napisał: Nie, to nie Hynek, to jakiś dziennikarz. A pierwszy z lewej to ppłk Glabisz. A skąd ta i formacja ? Mają opaski uczestników zawodów - sądzę, że są to XXVII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar im. Gordona Benetta. W-wa 23.09.1934 r. Cywil jest podobny do Hynka (źródło: "Podpułkownik Franciszek Hynek (1897-1958)"- Z.Kozak, Zb.Moszumański, J.Szczepański (Pruszków 2008)
otton1 Napisano 14 Sierpień 2023 Napisano 14 Sierpień 2023 7 godzin temu, Sedco Express napisał: A skąd ta i formacja ? Mają opaski uczestników zawodów - sądzę, że są to XXVII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar im. Gordona Benetta. W-wa 23.09.1934 r. Cywil jest podobny do Hynka (źródło: "Podpułkownik Franciszek Hynek (1897-1958)"- Z.Kozak, Zb.Moszumański, J.Szczepański (Pruszków 2008) Podpis pod tą fotografią brzmi: "Płk [powinno być: ppłk] Glabisz, mjr Skarżyński, płk Kalkus, red.Mart obserwują odlot samolotów." (Żródło: tyg. "Światowid", nr 38/1934 z 15.09.1934) Fakt, to są zawody ale nie G-B a Challenge 1934.
Sedco Express Napisano 15 Sierpień 2023 Napisano 15 Sierpień 2023 15 godzin temu, otton1 napisał: Podpis pod tą fotografią brzmi: "Płk [powinno być: ppłk] Glabisz, mjr Skarżyński, płk Kalkus, red.Mart obserwują odlot samolotów." (Żródło: tyg. "Światowid", nr 38/1934 z 15.09.1934) Fakt, to są zawody ale nie G-B a Challenge 1934. Dziękuję za wyjaśnienie.
formoza58 Napisano 17 Sierpień 2023 Autor Napisano 17 Sierpień 2023 Płk. pil. Kossowski ,dca 11 PM w karykaturze.
formoza58 Napisano 17 Sierpień 2023 Autor Napisano 17 Sierpień 2023 Jw. Z kpt. Nazarkiewiczem ( pierwszy od lewej)
formoza58 Napisano 21 Sierpień 2023 Autor Napisano 21 Sierpień 2023 Kpt.pil. Stanisław Skrzyński i por. obser. Andrzej Markiewicz
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się