Sedco Express Napisano 10 Styczeń 2023 Napisano 10 Styczeń 2023 Prócz Willmana opisałem pozostałych. Reszta do identyfikacji.
Sedco Express Napisano 10 Styczeń 2023 Napisano 10 Styczeń 2023 Allegro - opis "Dęblin Oficerska Szkoła Lotnictwa" Wg mnie to 1.PL Warszawa, lata 1933-34.
otton1 Napisano 11 Styczeń 2023 Napisano 11 Styczeń 2023 W dniu 10.01.2023 o 15:20, Sedco Express napisał: Prócz Willmana opisałem pozostałych. Reszta do identyfikacji. Adiutantem H.Łossowskiego był por.Antoni Dziedzicki. Reszta jest niestety nieidentyfikowalna.
Koloman Napisano 12 Styczeń 2023 Napisano 12 Styczeń 2023 W dniu 11.01.2023 o 18:58, otton1 napisał: Adiutantem H.Łossowskiego był por.Antoni Dziedzicki Czy można wiedzieć Kolego otton1 skąd pochodzi ta informacja dotycząca imienia?
otton1 Napisano 14 Styczeń 2023 Napisano 14 Styczeń 2023 W dniu 12.01.2023 o 19:29, Koloman napisał: Czy można wiedzieć Kolego otton1 skąd pochodzi ta informacja dotycząca imienia? Z trójki oficerów o nazwisku Dziedzicki służących w Wojsku Polskim w latach 1919-1920 w stopniu podporucznika/porucznika: - Edward Dziedzicki służył w 12.P.A.P. - Adam Dziedzicki służył w 8.P.U. - Antoni Dziedzicki służył w ministerstwie, w sztabach itp
otton1 Napisano 16 Styczeń 2023 Napisano 16 Styczeń 2023 W dniu 10.01.2023 o 18:08, Sedco Express napisał: Allegro - opis "Dęblin Oficerska Szkoła Lotnictwa" Wg mnie to 1.PL Warszawa, lata 1933-34. Też tak uważam!
Sedco Express Napisano 19 Styczeń 2023 Napisano 19 Styczeń 2023 11 godzin temu, otton1 napisał: Dęblin. Sądzę, że wiosna 1939. A przypadkiem pierwszy z prawej to nie jest płk pil. Władysław Kalkus ?
Sedco Express Napisano 19 Styczeń 2023 Napisano 19 Styczeń 2023 Generał z ręką w kieszeni płaszcza mundurowego ! Nieładnie ! :-)
otton1 Napisano 19 Styczeń 2023 Napisano 19 Styczeń 2023 6 godzin temu, Sedco Express napisał: A przypadkiem pierwszy z prawej to nie jest płk pil. Władysław Kalkus ? Ja też przez pewien czas myślałem, że to płk pil.Władysław Kalkus ale to jednak raczej nie on. Jak już napisałem, datuję to zdjęcie na wiosnę 1939 (wczesną i zimną, dlatego generał Rayski chowa zmarzniętą rękę w kieszeni płaszcza). Kluczową w określeniu daty jest osoba nr 5 - według mnie to Jerzy Bajan (charakterystyczne pochylenie głowy). W tym czasie służył on w Komendzie Grupy Szkół Lotniczych stąd uzasadniona obecność w Dęblinie. Na zdjęciu Bajan ma stopień podpułkownika - to się zgadza, został awansowany na ten stopień w dniu 19.marca 1939. Ale tego samego dnia pułkownik Kalkus został awansowany na generała brygady więc watpliwe jest aby obnosił się z dystynkcjami nieaktualnego stopnia. Zresztą do 23.marca 1939 Wł.Kalkus był dowodcą III.Grupy Lotniczej i jego obecność w Dęblinie nie miałaby większego sensu. Tak więc moim zdaniem zidentyfikowane na zdjęciu są następujące osoby; gen.Rayski - nr 1, gen.de Beaurain - nr 4, ppłk Bajan - nr 5. Pozostają do identyfikacji osoby: pułkownik nr 2 i podpułkownik nr 3.
otton1 Napisano 5 Marzec 2023 Napisano 5 Marzec 2023 W dniu 1.03.2023 o 01:05, formoza58 napisał: Przy Lublinie. Drugi od lewej por.obs.Apoloniusz Protassewicz, między innymi dowódca III.plutonu 13.Eskadry Towarzyszącej
otton1 Napisano 21 Maj 2023 Napisano 21 Maj 2023 2 godziny temu, formoza58 napisał: Pchor. Kazimierz Lasocki. Fajne, ale....kapral pchor.Kazimierz Lasocki.
formoza58 Napisano 21 Maj 2023 Autor Napisano 21 Maj 2023 43 minuty temu, otton1 napisał: Fajne, ale....kapral pchor.Kazimierz Lasocki. Oczywista, ewidentnie widać kapralskie belki na podchorążackim naramienniku. Tak, że fajne i bez " ale".
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się