Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
W dniu 10.01.2023 o 15:20, Sedco Express napisał:

Prócz Willmana opisałem pozostałych. Reszta do identyfikacji.

Identyfikacja lotnicy.jpg

Adiutantem H.Łossowskiego był por.Antoni Dziedzicki. Reszta jest niestety nieidentyfikowalna.

Napisano
W dniu 11.01.2023 o 18:58, otton1 napisał:

Adiutantem H.Łossowskiego był por.Antoni Dziedzicki

Czy można wiedzieć Kolego otton1 skąd pochodzi ta informacja dotycząca imienia?

Napisano
W dniu 12.01.2023 o 19:29, Koloman napisał:

Czy można wiedzieć Kolego otton1 skąd pochodzi ta informacja dotycząca imienia?

Z trójki oficerów o nazwisku Dziedzicki służących w Wojsku Polskim w latach 1919-1920 w stopniu podporucznika/porucznika:

- Edward Dziedzicki służył w 12.P.A.P.

- Adam Dziedzicki służył w 8.P.U.

- Antoni Dziedzicki służył w ministerstwie, w sztabach itp

Napisano
W dniu 10.01.2023 o 18:08, Sedco Express napisał:

Allegro - opis "Dęblin Oficerska Szkoła Lotnictwa"

Wg mnie to 1.PL Warszawa, lata 1933-34.

lotnicy grupowe.png

Lotnicy Latwis Luziński.png

Też tak uważam!

 

St.Luz..jpg

Napisano
6 godzin temu, Sedco Express napisał:

A przypadkiem pierwszy z prawej to nie jest płk pil. Władysław Kalkus ?

Ja też przez pewien czas myślałem, że to płk pil.Władysław Kalkus ale to jednak raczej nie on. Jak już napisałem, datuję to zdjęcie na wiosnę 1939 (wczesną i zimną, dlatego generał Rayski chowa zmarzniętą rękę w kieszeni płaszcza). Kluczową w określeniu daty jest osoba nr 5 - według mnie to Jerzy Bajan (charakterystyczne pochylenie głowy). W tym czasie służył on w Komendzie Grupy Szkół Lotniczych stąd uzasadniona obecność w Dęblinie. Na zdjęciu Bajan ma stopień podpułkownika - to się zgadza, został awansowany na ten stopień w dniu 19.marca 1939. 

Ale tego samego dnia pułkownik Kalkus został awansowany na generała brygady więc watpliwe jest aby obnosił się z dystynkcjami nieaktualnego stopnia. Zresztą do 23.marca 1939 Wł.Kalkus był dowodcą III.Grupy Lotniczej i jego obecność w Dęblinie nie miałaby większego sensu.

Tak więc moim zdaniem zidentyfikowane na zdjęciu są  następujące osoby; gen.Rayski - nr 1,

gen.de Beaurain - nr 4, ppłk Bajan - nr 5.

Pozostają do identyfikacji osoby: pułkownik nr 2 i podpułkownik nr 3. 

7 - Kopia.jpg

  • 1 month later...
Napisano
W dniu 1.03.2023 o 01:05, formoza58 napisał:

Przy Lublinie.

k przy lublinie.JPG

Drugi od lewej por.obs.Apoloniusz Protassewicz, między innymi dowódca III.plutonu 13.Eskadry Towarzyszącej

Protassewicz.jpg

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Napisano
43 minuty temu, otton1 napisał:

Fajne, ale....kapral pchor.Kazimierz Lasocki.

Oczywista, ewidentnie widać kapralskie  belki na podchorążackim naramienniku. Tak, że fajne i bez " ale".

  • 4 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie