Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
10 godzin temu, formoza58 napisał:

Z Allegro.

A przy okazji pytanie. Czy ten profil na kadłubie, to może być jakieś godło indywidualne?

lot allegro1.JPG

lot allegro2.JPG

lot godlo.JPG

Z Allegro - w podpisie (odwrotna strona fotografii) "Grupowe zdjęcie przy samolocie SPAD w Lidzie w dniu 5 grudnia 26 r."

Samolot to SPAD 61C1 a jak Lida to 11.Pułk Myśliwski.

Z lewej strony w hangarze drugi SPAD z ciekawym godłem osobistym (?) - czarny, czerwony (?) profil głowy.

Napisano
2 godziny temu, otton1 napisał:

A przy okazji pytanie: kto jest podpisany pod tą dedykacją na odwrocir zdjęcia?

lot allegro1.JPG

lot allegro2.JPG

Wg mnie dedykację napisała kobieta w kombinezonie lotniczym stojąca centralnie na zdjęciu. Raczej nie pilotka a po prostu przebieranka :-)

Dedykacja dla jakiejś pani...(...birakowskiej)

  • Super 1
Napisano
W dniu 12.10.2023 o 21:22, Sedco Express napisał:

Raczej nie pilotka a po prostu przebieranka :-)

Oczywiście, że przebieranka a nie pilotka; fotografia jest datowana 6.lutego 1927 roku a Iwaszkiewiczówna, pierwsza Polka z licencją pilota otrzymała ją w 1928 rok.

  • 4 weeks later...
Napisano
3 godziny temu, formoza58 napisał:

Z Allegro.

Dęblin .dwaj oficerowie do identyfikacji...

lot deblinn.JPG

lot deblin2.JPG

Było, onegdaj Kolega Sedco Express identyfikował.

Ale dobrze Kolego formoza58 że je wstawiłeś; warto ich przypomnieć a nikt nie będzie się cofał miesiące wstecz.

Po lewej major obs.Luziński, po prawej kpt.pil.Latwis

Napisano

Dzieki, musiałem przysnąć i umknęła mi wcześniejsza identyfikacja  Kolegi Sedco. Przy okazji kpt. Latwisa... Ilekroć spaceruję po warszawskich Powązkach Wojskowych, często zastanawiam się nad przyczyną dziwnej lokalizacji Jego grobu, jako chyba jedynego, postawionego na alejce.

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Napisano

Kolejna fotografia z Dęblina zatytułowana: 

Wykładowcy i grupa słuchaczy Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Rok 1927. 

Nr 1 to ppłk pilot Franciszek Wieden

Nr 2 to mjr obs. Stanisław Luziński

A inni? Może ktoś ich rozpozna i zidentyfikuje.

lot.jpg

Napisano
9 godzin temu, otton1 napisał:

Kolejna fotografia z Dęblina zatytułowana: 

Wykładowcy i grupa słuchaczy Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Rok 1927. 

Nr 1 to ppłk pilot Franciszek Wieden

Nr 2 to mjr obs. Stanisław Luziński

A inni? Może ktoś ich rozpozna i zidentyfikuje.

lot.jpg

Tak na szybko...

12 - Stanisław Skarzyński

19 - Leon Loria

 

 

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie