Skocz do zawartości

Zatrzymany poszukiwacz


marek90

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.naszraciborz.pl/site/art/1/0/77275.html

Raciborska policja zatrzymała poszukiwacza skarbów.

Dyżurny raciborskiej policji otrzymał w niedzielny poranek niecodzienne zgłoszenie. Świadek telefonicznie przekazał informację, że po polu przy ulicy Opawskiej spaceruje mężczyzna z wykrywaczem metali i szuka "skarbów". Dyżurny na miejsce skierował patrol prewencji. Jak ustalili mundurowi, 32-latek nie posiadał zgody od wojewódzkiego konserwatora zabytków na prowadzenie poszukiwań zabytkowych przedmiotów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, bowiem czyn, jakiego się dopuścił jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że na terenie, na którym prowadził poszukiwania doszło do uszkodzenia stanowisk archeologicznych 32-latek może trafić do więzienia nawet na 8 lat."...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja i parodia prawa... nawet na własnym czy rodziny polu chodzić nie możesz np w celu wyzbierania złomu jaki zalega w ziemi... pomimo tego ze ziemia przeorana jest minimum 2x w roku i wszystko co w niej zalega na głębokość tzw sztycha nie ma szansy na pokazanie/zachowanie tzw kontekstu o którym tak cały czas mówią archeologowie... nawet łyżki porozrywane są na kawałki a ci twierdzą że tu chodzi i kontekst! Jak nie ma stanowiska to jak można zaszkodzić? Szkoda gadać. Mam nadzieję że to się wkrótce zmieni bo te prawo to chore prawo... nawet złomu z obory który z nawozem na pole trafił nie można wyzbierać? Nie mówiąc o chęci odnalezienia np utraconej biżuterii... Apokalipsa!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuletnia intensywna medialna edukacja kapusi daje rewelacyjne efekty. Kapuś już wie gdzie i kiedy ma zadzwonić i czego poszukuje detektorysta. Kapuś wie lepiej czego ktoś poszukuje, że zawsze szuka się skarbów, a nie złomu czy meteorytów nawet jak w aucie masz sam złom. Znani youtuberzy i jedynie słuszna organizacja detektorystyczna lansuje pośrednio w mediach pogląd że jak szukać to tylko z archeologami.  Reszta przestepców w pasiaki i do p...la.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sowa74 napisał:

Dwuletnia intensywna medialna edukacja kapusi daje rewelacyjne efekty. Kapuś już wie gdzie i kiedy ma zadzwonić i czego poszukuje detektorysta. Kapuś wie lepiej czego ktoś poszukuje, że zawsze szuka się skarbów, a nie złomu czy meteorytów nawet jak w aucie masz sam złom. Znani youtuberzy i jedynie słuszna organizacja detektorystyczna lansuje pośrednio w mediach pogląd że jak szukać to tylko z archeologami.  Reszta przestepców w pasiaki i do p...la.

Ja myślę że tu chodzi o zwyczajną, tradycyjną i głęboko zakorzenioną w polskiej tradycji ..... zawiść, albo ktoś likwiduje konkurencję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wirakocza napisał:

I nie sygnalista a donosiciel...... Pewne sprawy trzeba nazywać po imieniu

Ani sygnalista ani donosiciel,jedynym określeniem godnym  takiej osoby jest słowo przypominające w swym brzmieniu wyraz "zakręt" w jęz. hiszpańskim i włoskim ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuria Metropolitalna co to za problem zrobić mapę stanowisk archeo i kartę poszukiwacza, przechodzisz podstawowe szkolenie jesteś niekarany i szukasz, a na swoim to twoje powinno być aż do środka ziemi. Masz stanowisko to muzeum niech grzecznie prosi i ma nadzieję że pozwolisz. Proste. Muzea by miały tyle zabytków żeby nie miały co z tym robić, serio mnie nie obchodzi jakieś średniowiecze, ja zbieram WWII i mnie jakieś fibule czy monety nie interesują. A muzea skorodowanych hełmów i łusek od mausa nie zbierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Julekcezar napisał:

Kuria Metropolitalna co to za problem zrobić mapę stanowisk archeo i kartę poszukiwacza, przechodzisz podstawowe szkolenie jesteś niekarany i szukasz, a na swoim to twoje powinno być aż do środka ziemi. Masz stanowisko to muzeum niech grzecznie prosi i ma nadzieję że pozwolisz. Proste. Muzea by miały tyle zabytków żeby nie miały co z tym robić, serio mnie nie obchodzi jakieś średniowiecze, ja zbieram WWII i mnie jakieś fibule czy monety nie interesują. A muzea skorodowanych hełmów i łusek od mausa nie zbierają. 

Julekcezar obyś nie doczekał czasów, kiedy za zabytki zostaną uznane pola bitewne z I i II wojny. Wtedy będzie zabawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niebawem nie będzie można drzewka na własnej działce posadzić, bo możesz naruszyć kontekst wbijajac szpadel ???

I wcale mnie nie zdziwi, jak teren całej Polski, będzie jednym wielkim stanowiskiem... Zaczną chyba likwidować piaskownice na placach zabaw, a grabarz będzie musiał mieć zgodę WKZu, na wykopane jamy... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sqr napisał:

Już niebawem nie będzie można drzewka na własnej działce posadzić, bo możesz naruszyć kontekst wbijajac szpadel ???

I wcale mnie nie zdziwi, jak teren całej Polski, będzie jednym wielkim stanowiskiem... Zaczną chyba likwidować piaskownice na placach zabaw, a grabarz będzie musiał mieć zgodę WKZu, na wykopane jamy... ?

Grabarz jak grabarz, pomyśl o tych co będą chcieli media do nowego domu podłączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2019 o 13:07, sqr napisał:

Już niebawem nie będzie można drzewka na własnej działce posadzić, bo możesz naruszyć kontekst wbijajac szpadel ???

I wcale mnie nie zdziwi, jak teren całej Polski, będzie jednym wielkim stanowiskiem... Zaczną chyba likwidować piaskownice na placach zabaw, a grabarz będzie musiał mieć zgodę WKZu, na wykopane jamy... ?

Nie pomyliłeś się, archeobarany miały  pomysł aby przy każdej ekshumacji na cmentarzu komunalnym wymagany był archeolog. Stąd już niedaleko do pomysłu, że przy pochówku także. Kasa zgadzac się musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie