Skocz do zawartości

Wykopali skarb na legalu.


Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś nie rozumiem w wypowiedzi niezwykłego Ernesta.B. - "...gdyby znalazła go zwykła osoba z wykrywaczem, to naszyjniki i bransolety zostałyby bezpowrotnie zniszczone. Wystarczył jeden niewłaściwy ruch szpadlem...".

Czy w ocenie tego człowieka, mając pozwolenie z WKZ (nawet na poszukiwanie poza stanowiskami) posiada się dar  właściwego operowania szpadlem?

Ktoś tu ma nie po kolei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy na widok mikrofonu lub samego dziennikarza tracą rozsądek. Facetowi wydaje się, że takie znalezisko i uzyskanie pozwoleń czyni go kimś nadzwyczajnym i wyjątkowym. Swoją drogą gada jak potłuczony, jakby od razu wiedział jak należy operować szpadlem. Bufonada i brak kultury nic więcej a być może próba przypodobania się archeologom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Znalezisko kłopotliwe, mieć takich rzeczy w domu raczej nie należy, więc trzeba oddać. Znaleziono wykrywaczem więc raczej uznaniowej nagrody od WKZ nie będzie. Zainteresuje mnie raczej, kiedy ktoś odkopie garnek dukatów i zgłosi do WKZ i jeszcze pod rodze część znaleziska nie wyparuje jak te z Głogowa, lub z muzealnego depozytu . Wtedy będzie pełen sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 19:45, predi888 napisał:

uuuu, nie chciałbym czegoś takiego znaleźć 

Też osobiście wolałbym znaleźć depozyt z porcelaną miśnieńską. Nie wiem dlaczego, ale "ceramiką" można jeszcze i póki co "legalnie" pohandlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idel, nie pamiętasz jak Niemcom odebrano "zgodnie z prawem" w 2016r. depozyt złotych zegarków, papierośnic z 19 wieku i innych złotych wyrobów znaleziony w Lubomierzu, a należący do ich przodków ? https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/skarb-z-lubomierza-dokad-trafi,681446.html

Nie sądzę, że gdyby znaleźli tam porcelanę skończyło by się inaczej ;-).

Obecnie lepiej jest nic nie znaleźć, niebawem nawet na zbieranie grzybów trzeba będzie mieć jakieś wymyślne zezwolenia.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, predi888 napisał:

MmCo więksi służbiści leśni już walą mandaty za zbieranie grzybów, co szkodzi władzy zmienić to na przestępstwo ?

Mam wrażenie, że po następnych "udanych" wyborach jedyna - słuszna władza wprowadzi opłatę klimatyczną za oddychanie leśnym powietrzem. Oczywiście do korzystania z tego przywileju będzie potrzebne zezwolenie ALP, którego uzyskanie będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty oraz dołączeniem mapki geodezyjnej z oznaczoną na niej marszrutą w trzech egzemplarzach. Do zbierania runa leśnego wskazane będzie zapisywanie się do stosownych stowarzyszeń - np. Polskiego Związku Poszukiwaczy Runa  (PZPR). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 2.05.2019 o 09:51, IdeL napisał:

Czegoś nie rozumiem w wypowiedzi niezwykłego Ernesta.B. - "...gdyby znalazła go zwykła osoba z wykrywaczem, to naszyjniki i bransolety zostałyby bezpowrotnie zniszczone. Wystarczył jeden niewłaściwy ruch szpadlem...".

Czy w ocenie tego człowieka, mając pozwolenie z WKZ (nawet na poszukiwanie poza stanowiskami) posiada się dar  właściwego operowania szpadlem?

Ktoś tu ma nie po kolei?

Ten wpis został usunięty na drugi dzień po tym jak dowiedziałem się że redakcja coś takiego wypuściła. Cała otoczka wokół skarbu skierowana była w stronę pokazania ze nasze hobby możemy uprawiać bez uszczerbku dla dziedzictwa. Uznałem że będzie to dla NAS świetna karta przetargowa by cokolwiek zmienić. Tylko kto ma nas zrozumieć jak sami się nie potrafimy spiąć w kupę. Przykro patrzeć jak koledzy po szpadlu wypisują coś takiego jeśli chciało się coś dla nich zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erni1979 napisał:

Ten wpis został usunięty na drugi dzień po tym jak dowiedziałem się że redakcja coś takiego wypuściła. Cała otoczka wokół skarbu skierowana była w stronę pokazania ze nasze hobby możemy uprawiać bez uszczerbku dla dziedzictwa. Uznałem że będzie to dla NAS świetna karta przetargowa by cokolwiek zmienić. Tylko kto ma nas zrozumieć jak sami się nie potrafimy spiąć w kupę. Przykro patrzeć jak koledzy po szpadlu wypisują coś takiego jeśli chciało się coś dla nich zrobić. 

Erni1979,  a nie wpadłeś czasem na to ,że spora część ( o ile nie większość) środowiska traktuję taką aprobatę tego prawa jak kolaboracje? Sankcjonując obowiązujące prawo tak naprawdę potwierdzasz jego zasadność.Znalezione błyskotki ,może i należałoby zbadać i opisać ale chyba nawet na Twojej półce w domu byłyby częściej oglądane niż w jakimś zapyziałym magazynie . Alfred Miodowicz mi się przypomina - też chciał ponoć dobrze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Julekcezar napisał:

Taka propaganda, że można bez problemu kopać na legalu nic nie zmieni, każdy w temacie wie, jak jest, prawda jest taka, że jak nie znasz WKZ to albo musisz kopać w konspiracji, albo nie kopać.

Pierdoły piszesz. Teraz byle łajza z wykrywaczem wypełnia papiery, płaci i może se kopać. Żadne 99,9% nie jest w podziemiu i nie będzie. Teraz to ludzie idą w czerstwe stowarzyszenia, albo solo idą w papierologię. Wielu "niedzielnych" dało se spokój w ogole, a konspirują tylko starzy wyjadacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 10:04, bjar_1 napisał:

Pierdoły piszesz. Teraz byle łajza z wykrywaczem wypełnia papiery, płaci i może se kopać. Żadne 99,9% nie jest w podziemiu i nie będzie. Teraz to ludzie idą w czerstwe stowarzyszenia, albo solo idą w papierologię. Wielu "niedzielnych" dało se spokój w ogole, a konspirują tylko starzy wyjadacze.

Zapominasz o informacjach, że po złożeniu wniosku do WKZu, tenże przesyłał info do Policji... po co? Aby organy śledcze miały z czego zaczerpnąć dłonią , np. gdy akcja Pandora III się rozpocznie... ale mogę si mylić ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fuks_ag napisał:

Zapominasz o informacjach, że po złożeniu wniosku do WKZu, tenże przesyłał info do Policji... po co? Aby organy śledcze miały z czego zaczerpnąć dłonią , np. gdy akcja Pandora III się rozpocznie... ale mogę si mylić ? 

 

Możliwe, a nawet wielce prawdopodobne, że tak jest. Ale prawdę powiedziawszy - wali mnie to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

Możliwe, a nawet wielce prawdopodobne, że tak jest. Ale prawdę powiedziawszy - wali mnie to ? 

a ty płacisz i kopiesz czy nie kopiesz, a może nie płacisz i kopiesz, skoro cię to wali? Zaintrygowała mnie końcówka twojej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie