Jump to content
bodziu000000

Zdjęcie naszego samolotu - część 34

Recommended Posts

13 godzin temu, bodziu000000 napisał:

SP-AJB Kolejarz-II, na odwrocie jednego zdjęcia data - 1934

s-l1600 (1).jpg

Witam, piękne RWD-5, zapewne odpoczywa po dokonanym wyczynie !!! 

Na tym samolocie w 1933 roku załoga w składzie kpt. pil. Robert Hirszbandt i ppłk. obs. Bogdan J. Kwieciński dokonała lotu tzw. "Rajdu Afrykańskiego". Ppłk. Bogdan J. Kwieciński z ramienia Aeroklubu RP - organizatora Challenge w 1934, m.in. sprawdzał trasę lotu okrężnego jaki miały odbyć w 1934 r. startujące załogi. Sama postać ppłk. Bogdana J. Kwiecińskiego bardzo ciekawa., jego życiorys i dokonania dla polskiego lotnictwa fascynujące. Wprost nadają się na scenariusz filmu. 

Pozdrawiam

Mapa Rajdu Afrykańskiego 1933.jpg

Witam...Zatem Zyga pozwolę sobie wkleić fotokopię plakatu propagandowego z tego przelotu...Żródło-Zbiory własne i wszelkie prawa zastrzeżone

SWScan00914.jpg

8 godzin temu, Hornet napisał:

Witam...Zatem Zyga pozwolę sobie wkleić fotokopię plakatu propagandowego z tego przelotu...Żródło-Zbiory własne i wszelkie prawa zastrzeżone

SWScan00914.jpg

Śliczne !!!! Tylko patrzeć i myśleć, kto obecnie z naszych pilotów może powtórzyć taki przelot? Oczywiście dla ułatwienia - bez obecnych elektronicznych "pomagierów". Przelot "ekologiczny" .

Godzinę temu, Hornet napisał:

Z E-bay..

3f4781e640179a5bec4bd1054d7e.jpg

Rzadki ptak !

Samolot sportowy MN - 4  SP-AJO - konstruktorzy Józef Medwecki i Zygmunt Nowakowski (MN). Rozwinięcie MN-3 przerobiony na 2 miejsc. w 1932-33 r.

3 godziny temu, Hornet napisał:

I drugie..

8cbe2d774d50b3b1610e541c1604.jpg

SP- AFT, jeszcze niemalowany. Brak napisów świadczy o tym, że zdjęcie zostało wykonane w krótkim czasie przed, bądź tuż, po oblotem – lato 1931. W środku konstruktor.

.Dzięki kolegom za identyfikację poprzednich fotek...Miło powitać kolegę Ryszarda na tym forum.Fotka z Allegro..Mam pytanie o samolot jak i tego młodzieńca...Mam podejrzenia co do jego imienia i nazwiska...lecz wolałbym zapytać szerszego gremium forumowiczów.Pzdr.

Kto to.jpg

5 minut temu, Hornet napisał:

.Dzięki kolegom za identyfikację poprzednich fotek...Miło powitać kolegę Ryszarda na tym forum.Fotka z Allegro..Mam pytanie o samolot jak i tego młodzieńca...Mam podejrzenia co do jego imienia i nazwiska...lecz wolałbym zapytać szerszego gremium forumowiczów.Pzdr.

Edited by Barbapapa

Zgadza się. Prezent dla Bułgarii, zanim doszło do jego przekazania wybuchła wojna.

3 godziny temu, Hornet napisał:

Kto to.jpg

Uważam, że jest to jest to samolot zbudowany w 1925 r. przez braci Edwarda i Wojciecha Soporów "Silesia S-4" a ów młodzieniec to zapewne Edward (lub Wojciech) Sopora.

Edited by Sedco Express

14 godzin temu, Barbapapa napisał:

Nie zwróciłem uwagi na ten wpis. Gapa ze mnie !

Najważniejsze, że aeroplan zidentyfikowany 🙂

Edited by Sedco Express