Skocz do zawartości

Fiasko Pioruna ?


Rekomendowane odpowiedzi

„Na 81 sztuk komór aż 12, tj. około 15 proc., miało ścianki poniżej normy” – głosi raport. Wszystkie przeszły wcześniej pozytywną kontrolę jakości.

Jednak z rozmów z pracownikami Mesko wynika, że brakuje im odpowiedniego sprzętu do pomiarów, nie mają nawet specjalnego stanowiska pracy do robienia pomiarów. Robimy to „na kolanie” – przyznała jedna z pracownic. "


Wow... ja coś tam zawodowo robię, gdzie znaczenie ma, m.in., grubość detalu. Nikt mi nie płaci milionów złotych, a jestem w stanie ustawić czy maszynę do +/- 0,2 mm czy samodzielnie ze zbliżoną tolerancją grubość sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Raport opisuje, że we wrześniu 2017 r. podczas testów (tzw. badanie niszczące) wojska na poligonie w Drawsku Pomorskim doszło do wybuchu komory silnika startowego. Cudem nie doszło do eksplozji głowicy bojowej, bo wtedy zginęłoby nawet kilkudziesięciu żołnierzy znajdujących się na poligonie. Cała partia została wycofana..."


One mają głowicę termojądrową?
Dalej już nie czytałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogło być tzw. strzelanie pokazowe dla jakiś oficjeli? Oczywiście autor grubo przesadził z ilością potencjalnych ofiar, ale to nie znaczy, że problemu nie ma - bo problem jest i to bardzo poważny i kosztowny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to kompletnie nie dziwi, jak Mesko obecnie nie potrafi ślepaka wyprodukować. Pisałem o tym http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=757570#1915157 A tu chcą aby rakiety budował !!! jak oni nie potrafią pocisku do leosia wyprodukować bo brak kompletny technologii. Tylko Maciar wierzył w Polski przemysł zbrojeniowy, to że kilkudziesięciu wojaków zostanie bez łap, nóg czy głów to się wliczy w koszta produkcji i odszkodowania, przecież Maciar sam by nie ryzykował to odpalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05 zauważ że to za jego działalności wystąpiły te wszystkie paradoksy i poronione pomysły. Wiem że jesteś jego miłośnikiem ale nawet twoi ukochani Terytorialsi" są teraz kukułczym jajem które trudno teraz odkręcić ale tez skończyło sie ich promowanie. Więc nie dziw się że roczna działalność tego jak go nazywają w NATO Bull Shit" spowoduje kilkuletnie reperkusje we wszystkim co jest związane z armią. Jak można nie sprawdzić producenta i jakość produkcji tylko wierzyć w to co papier przyjmie i gały przeczytają. Stara zasada nadal działa Gdzie kończy się logika tam zaczyna się MON"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landszaft, czy problem o którym mówimy nie należy do kategorii tych określanych w lotnictwie chorobą wieku dziecięcego". W przypadku nowych konstrukcji takie wpadki nie są czymś niespotykanym. Przypomnij sobie choroby przez które przechodził Krab, zanim został dumą naszej niezwyciężonej armii. Dajmy Piorunowi szansę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając należało uwzględnić chorobę wieku dziecięcego" i kupić mniejszą partię, np 50 zestawów startowych i 200 rakiet. Można też zrobić tak jak z Krabem. Nie bawić się w opracowanie własnej konstrukcji, tylko zrobić składaka. Krab to brytyjski system wieżowy i koreańskie podwozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że wybuchające rakietki z Mesko, to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej...

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/druzgocace-wyniki-audytu-w-panstwowej-spolce-zbrojeniowej-mesko/wc8sdzb?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 07:26 12-07-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans dobry link , nic dodać nic ująć. Tak działa większość zakładów zbrojeniowych państwowych. Mają nad sobą czapkę ochronną MON-u i dochodzi ciągle do przekrętów, braku modernizacji, i branie kasy za niezrealizowane projekty. Potem wszyscy są wściekli że dopiero jak sprzeda się zakład prywatnemu inwestorowi to on albo go zaorze albo zmodernizuje i będzie produkował to na co będzie miał zamówienia. Albo kompletna restrukturyzacja i finansowa odpowiedzialność rady nadzorczej. W tym kraju nadal jak będzie złodziej za batonik siedział miesiąc w pierdlu a rada nadzorcza Państwowej spółki nie będzie niczym odpowiadała za zapaść i złodziejskie machloje tylko odpowiedzialność to zwolnienie z pracy to nadal zawsze beda takie afery występować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie