Skocz do zawartości

Ersatz WOT


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy z forum głównie są chorzy od tego, że Macierewicz szykanuje mjr Magdalenę E. i gen. Piotra Pytla - łowców rosyjskich szpiegów.

I koledzy z forum są chorzy od tego, że przeżarta ruską agenturą i mafią sołncewską, a zaprzyjaźniona z Macierewiczem, Grupa Radius buduje w Polsce swoje imperium gospodarcze.

Łowcy ruskich szpiegów poddawani szykanom Macierewicza - biznesy GRU pod ochroną Macierewicza. Od tego są chorzy koledzy z forum, a nie od wzrostu sił pomocniczych WP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek zal mi cie .Pochodze ze sredniej wielkosci miasta . A do woja szedlem dlatego ze w mojej rodzinie jak pamiecia siegam i w dokumentach sprawdzalem mezczyzni zawsze sluzyli a nie chowali sie za mamina spodnica i nie robili z siebie chorych na ciele i umysle. Ja sluzylem w NJW MSW 2621 i wcale sie tego nie wstydze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaczaNN, jasne ze mam spaczone, mieszkalem w Gdansku, jakies 300m od glownej bramy stoczni. Czyli mialem WP i ZOMO pod oknami przez dlugi czas, plus zamieszki co niedziele. Dla nas wtedy WP to bylo narzedzie opresji komunistycznej, podobnie jak MO. Teraz wiem ze nie jest to takie czarne i biale.
Kiedys pojscie do WP czy MO bylo rowne kolaboracji. W kazdym razie transformacja byla bez ofiar, a moglo sie inaczej potoczyc. Mysmy wtedy zyli opwiesciami o Katyniu, AK, wspomnieniami o rodzinie wywiezionej na Sybir, egzekucjach i wysiedleniach z Wilna i bibulach z drugiego obiegu, czekajac na kolejne walki. Czyli kazdy w mundurze to byl wróg. Takie wizje mlodziencze, wtedy bylo to proste.

Mam juz swoje lata, ale wkurza mnie plucie przez fale, Bjara, Hebde i spolke na WP, wojsko jakie by nie bylo, ale teraz jest to wreszcie nasze wojsko.

Wtedy za komuny starsi grzecznie szli do szeregu, mlodsi nie pamietaja.

Teraz jak byl AM od razu mozna bylo pluc na mundur i orla, do tego w koronie, bo minister z innej opcji politycznej.

Teraz nie wsadza na dolek, to slowo jest tanie, jakos fala, nie pisal o swych dzialaniach w latach 80tych, a teraz mocno wokalny. Kiedys bylo malo fajnie byc na przesluchaniu, teraz jest bezpiecznie, to mozna byc internetowym krytykantem.

Chcialbym by Wojsko bylo Polskie, a nie uzywane do rozgrywek politycznych, jak to jest na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj, mialem okazje spotkac ŚP ks Popieluszke, wtedy nikt nie wiedzial czy nie czeka go to samo, to byly inne czasy.

Teraz nawet to co dotaniesz, grzywne, zawiasy?
Pewno nawet nie to, zlozysz odwolanie do odwolania, itp.
To i bohaterów internetowych nie brakuje.


Praw czlowieka nie bylo jakoś wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek, pieprzysz jak potłuczony :( Porównujesz armię Prl'u z obecną , tylko nie chcesz pamiętać ,że odmowę służby wojskowej czekał pierdel a dzisiaj tylko karierowicz i idiota do niej się pcha . Jasne, plwam na taką armię, która nie różni się od tej pod hasłem Silni , zwarci, podtarci" -złomotali ją w 3 tyg. Teraz Najjaśniejsza , z Krzyżem i koroną na sztandarze padłaby w max 2 tyg.

I nie oceniaj tak łatwo ludzi, bo przypominasz ochatyrów " , którzy za komuny w kiblach wypisywali Generał Franco Wam pokaże " a pałą nigdy nie oberwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek Dla nas wtedy WP to bylo narzedzie opresji komunistycznej, podobnie jak MO. Teraz wiem ze nie jest to takie czarne i biale.
Kiedys pojscie do WP czy MO bylo rowne kolaboracji."
Takie głupoty może napisać tylko ktoś kto w tamtych czasach rzeczywistość oglądał zza burty spacerówki, nigdy nie plułem na WP jakie by ono nie było jak to próbujesz tu kłamać, ale na tych co je szmacą to i owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, armia to nie grupa kumpli, z którymi jesz , pijesz, śpisz , ćwiczysz czy pomagasz. To wielki organizm , w którym wystarczy pewien procent debili na stanowiskach , by zamienił się w bezwładny zbiór mięsa armatniego , heroicznie" lub nie , ginącego bez najmniejszej potrzeby.Lałem na armię za komuny leję i teraz , widząc kto trafia na stanowiska i za co. Nie mam ochoty na użyźnianie gleby kośćmi mojego dzieciaka , bo jakiś przydupas polityka czy innej mendy okazał się niekompetentny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szutnik ,w latach kiedy ja byłem w wojsku to wiele alternatyw nie było aby nie służyć, a w stanie wojennym to już zapomnij.Na spędzenie kilku lat w więzieniu ochoty nie miałem, wiem że ludzie udawali wariatów (wielu nie musiało udawać ) , aby się od wojska wywinąć.Poszedłem , odsłużyłem i miałem święty spokój mając 22 lata, a jacy dowódcy i za co trafiali to mało mnie obchodziło bo wpływu na to nie miałem. Jakbym się urodził później kiedy już nie było poboru to też bym tak filozofował jak ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja niestety nie mialem wyboru. Po ukonczeniu 19l dostalem wezwanie na komende wojewodzka i tam zaproponowano mi sluzbe w ZOMO. Po mojej odmowie uslyszalem tylko ze w takim razie my ci jednostke znajdziemy i k... znalezli 2,5 miesiaca unitarki .Od pierwszego dnia sluzby na poligonie w Raduczu lacznie zanim wrocilem na stale miejsce zakwaterowania minelo z unitarka 3.5 miesiaca.Do woja poszedlem w styczniu wiec za mlodego cala zima moja.Ale dalem rade .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala (617 / 20)2018-01-10 05:33:23

Jak się mieszka 30 lat , o rzut beretem od jednostki wojskowej ( od siermiężnej komuny do okrąglaka ) , to trochę ma się inną perspektywę :( I mnie obejmował przymusowy pobór ( pudło :) ) ale wolałem zrobić kwity " , by uniknąć wątpliwego zaszczytu utraty 2 lat. Dla mnie to nie kwestia świętego spokoju ale podległości jakiemuś ćwierćinteligentowi , który może decydować o moim ( i innych ) życiu.

ps. A o WiP słyszał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie