Skocz do zawartości

Policyjna akcja Pandora


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już było na Odkrywcy, akcja międzynarodowa, naszym też sie dostało:
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/137895,75-osob-zatrzymanych-i-3561-zabezpieczonych-zabytkow-w-Miedzynarodowej-Operacji-.html
http://www.tvn24.pl/lodz,69/miedzynarodowa-akcja-pandora-zatrzymali-owcow-skarbow-z-calej-europy,709604.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A mi pół roku temu rower zapieprzyli i już na komisariacie dowiedziałem się od (nie)ładnej pani, że i tak nie mam sobie robić nadziei. Sam kwiat inteligencji w resorcie pracuje, to i zadania dostają na właściwym dla siebie poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Minęło dokładnie 6 miesięcy od tego ogromnego sukcesu (pseldo policji i archeologow) i mam prośbę do ludzi którzy są obiektywni, a mianowicie czy można stawiać zarzuty komuś dziś skoro otrzymało się już odznaczenia za akcję 3 miesiące temu?
Jest zarzut! !!te ładne miedziane monety sa zabytkami....oczywiście biegły.
Gramy dalej i czekamy na rozprawę. Definicja zabytku do czegoś zobowiązuje.
Od dzisiaj chyba zacznę pracować na czarno....
Pozdrawiam z Mielonki" Marek.K ha...ha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj się dowiedziałem że miałem w domu jakieś 237 szt.zabytków. Adwokat mówi że jak drugi biegły tego nie podważa to będą

musieli mi założyć moje własne muzeum.
Przypomnę że tydzień temu jakiś Pan biegły uznał wszystkie monety (ok.200 boratynek)za zabytki.Parodia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam iż te boratynki są z okresu 20 lat zbierania monet więc wnioskuję że choćby po patynie można by wyjaśnić czy pochodzą z jednego skupiska.Nazwałem to klepakami bo są pozacierane i tylko z sentymentu ze moneta ich po prostu nie wrzuciłem.
Zuzki zabytkiem archeologicznym jest nieruchomość (Kościół, grodzisko itd ).
Moneta znaleziona na tym terenie dopiero mogła by stać się zabytkiem.
Oczywiście na siłę można wszystko komuś przypisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalsza dyskusja jest bez sensu.Akcja miała osiągnąć właśnie taki cel.Widocznie całe życie chcesz się ukrywać.
Ja już nie muszę. Jeszcze mam jakieś takie monetki ale powiedzieli że te mogę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję ze udało Ci się takie pozwolenie uzyskać. Ja jak się o takie starałem to byłem pytany na którym zabytku chcę kopać. Jak powiedziałem że nie chcę kopać na terenie archeo to usłyszałem że mi potrzebna zgoda właściciela gruntu.Więc prześlij zdjęcia tego pozwolenia to chociaż sobie popatrze.
A i na pewno oddajesz wszystkie znalezione monety do konserwatora rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja akurat jestem fanatykiem jesli chodzi o numizmatyke i na razie spotkałem dwóch ludzi z którymi mogłem sobie popolemizowac W.Borowski i P.Ślazak (pozdrawiam Jagiellonów i K.Wielkiego) a od Ciebie już nie chcę nic.
Mam nadzieję że nie kolekcjonujesz monet bo istnieje Art.domniemania przestępstwa czyli nie dodałeś wszystkiego. Chciałem się tylko dowiedzieć w którym mieście dostałeś tą zgodę bo oczytany jesteś.
A ja tak mam ze lubię sobie trochę pobeczec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moruskot jak sam widzisz Polak Polakowi Niemcem. Zamiast podzielić się wiedzą jak zrobić to legalnie i być fer wobec tego dziwnego prawa zostajemy skierowani na zły tor i jak sam widzisz jest to oficjalnie robione. Uważam, że trzeba mięsa dla służb żeby zrobić z nas mięso armatnie. Cwaniak nie powie Ci jak i co. Chce, żebyś błądził i był nadal w czarnej dziurze. Popieram Cię i taki cwaniak po prostu boi się czegoś. Czego? Znieczulica w tym kraju prowadzi do złego. Apeluję do Was ludzie! Pomóżmy sami sobie. Właśnie dlatego żeby było jak najmniej poszkodowanych w akcji: pandora i innych co tam wymyślą z biegiem czasu. Chłopaki! Zamiast trzymać się razem to wy walicie w bambuko swojego. Wolicie żeby poszło wszystko na zachód? Ja doskonale wiem, że ceny na zachodzie są o dwa, trzy razy większe i lepiej zalać auto za 1000 zł i wyexportować to na zachód bo z 10 tyś zł w Polsce zrobi się 25 tyś w zachodnich Niemczech. Apeluję o trzeźwość w myśleniu i proszę o szanowanie się na wzajem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie