Jump to content

spartan200

Forum members
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I a tu zaskroniec w akcji, jak zobaczyłem to z daleka w pierwszej chwili pomyślałem że to jakiś wąż z rogami. Dopiero jak podszedłem bliżej do gada wyjaśniło się o co tu chodzi.
 2. Jest ciąg dalszy: http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/28719?t=Karabiny-od-deblinskich-saperow&fbclid=IwAR1m6fuxuWWfk3CuaqvZP7ek1nkZ8_rDn779QJ-3q3TfA5NGQ_OkH_wa9MM#
 3. Mówi się że to pamiątka po partyzantach Zapory i to możliwe, w okolicach gdzie te maszynki znaleziono byli oni stałymi bywalcami. Dla muzeów może to być jakaś zachęta, chociaż znalezisko samo w sobie jest ciekawe. Na miejscu odkrycia byli też saperzy, co jeśli okazało by się że magazynki były pełne, mogę chcieć je zutylizować ? Szkoda by było.
 4. https://www.lublin112.pl/wykopal-dwa-karabiny-maszynowe-i-amunicje/
 5. Z góry to tak to może wyglądać http://www.youtube.com/watch?v=H0K54hZnDMM&t=8s
 6. Ten urywek daje do myślenia: W styczniu 2018 r. Joanna Lamparska w "National Geographic opublikowała tekst informujący, że trwają prace nad nową ustawą o zabytkach i opiece nad zabytkami. Co teraz spotka poszukiwaczy? Kolejna zmiana? " Pomysłowość polityków nie zna granic, wszystkiego można się spodziewać. Ale obstawiam że może chodzić min. o pomysł jak wymanić kasę od detektorystów, liczba 100tys. potencjalnych płatników robi wrażenie.
 7. No takimi dresami to można by niezłego zamieszania gdzieś narobić, np. w autobusie czy w tłumie :)
 8. Może znowu Pan Kazimierz kierował, albo inny kolega Pana ministra ?
 9. Hebda, z powyższego linka otwiera mi się tylko strona główna youtuba, ja coś źle robię ?
 10. Niestety, co zrobić, takie czasy... Ta rocznica powinna być ustawowo obchodzona nagłaśniana i upamiętniana, podobnie jak inne doniosłe i tragiczne wydarzenia w naszej historii. Ale dlaczego tak nie jest, temat rzeka, nie będę wnikał, nie chcę się denerwować... Jakoś inne rocznice władze mogą obchodzić uroczyście np. co miesiąc...
 11. Nie wiem czy już było na Odkrywcy, akcja międzynarodowa, naszym też sie dostało: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/137895,75-osob-zatrzymanych-i-3561-zabezpieczonych-zabytkow-w-Miedzynarodowej-Operacji-.html http://www.tvn24.pl/lodz,69/miedzynarodowa-akcja-pandora-zatrzymali-owcow-skarbow-z-calej-europy,709604.html
 12. Bjar, piszesz że epokowa i że dużo kosztuje ? Zobacz ile kosztują współczesne :)
 13. ez przesady troche tego tam bylo do zabezpieczenia" owszem było, ale sześć lat to zgodzisz się że duużo czasu :)? A dla programu Było nie mineło" proponuję nową nazwę Było i nie ma, albo Było i minęło .
 14. Ostoja, cały czas piszemy że depozytem zajęła się firma archeo" Czy ja dobrze rozumiałem że to faktycznie jest firma czyli czyjś prywatny biznes który zatrudnia archeologów, ale bez konkretnego nadzoru państwowego? Nie znam się na tym także proszę się nie śmiać jeśli coś palnąłem.
 15. Pod proroka... A co to da ? Są jakieś prawne ramy czasowe na konserwację reliktów i wysłanie ich do muzeum ? Pytam bo nie wiem. O tym decydują chyba właśnie archeolodzy, w końcu to naukowcy i oni maja ostatnie słowo. Prokurator czy sąd nie musi sie na tym znać. Ewentualnie sąd weźmie innego biegłego archeologa do ekspertyzy :)
×
×
 • Create New...

Important Information