Jump to content

moruskot

Forum members
 • Posts

  186
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by moruskot

 1. Nie, po prostu nie wiedziałem ze psiarnia znowu pajacuje z pandora.Niech się postarają pozamykać sprawy z przed roku a nie nowe ofiary.
 2. Dobrze że u mnie jeszcze się nie skończyła pierwsza pandora bo pewnie za to co od tamtej pory nawyprawialem poszedł bym siedzieć. Dzisiaj przeczytałem dziwną wiadomość. Oddzwaniam i słyszę od kolegi ze jest powtórka z rozrywki i chciałby się doradzić. Normalnie w rocznicę (10 listopada).Ja nic nie sprzedałem co pochodziło z ziemi i tego się trzymam do dziś. To jest jedyna moja rada.
 3. Ja nie odpuszczam.Czuję się okradziony i tyle.Sprzęt zostal w domu ale poinformowalem już policje w Brześciu Kuj.ze kupilem sobie jeszcze lepszy sprzęt bo nadal jest to legalne.We wtorek z mecenasem składamy apelację.
 4. No to finisz operacji Pandora. Oczernili,dowodów brak ,więc dostałem pismo o umorzeniu śledztwa. Biegły,który uznał 326 monet za zabytki nie umiał określić kiedy i gdzie były znalezione. No i teraz najlepszemonety przepadają na rzecz skarbu panstwa".! Numizmatyka to już przeszłość. A jeśli jeszcze się przewinęło jakieś narzędzie do wykrywania to na bank macie po kolekcji. Monarchia.....
 5. We Włocławku nie dają. Po drugie mało mnie to obchodzi i ten post odnowiłem dla dobra ogółu. Monety zbierałem i zbierał będę a z oszołomem który do tego jest pizdecz... gadać mi się nie chcę. Na mnie nie mają nic a ze mam trochę jaj to domagam się przeprosin a nie umorzenia śledztwa.
 6. To ja akurat jestem fanatykiem jesli chodzi o numizmatyke i na razie spotkałem dwóch ludzi z którymi mogłem sobie popolemizowac W.Borowski i P.Ślazak (pozdrawiam Jagiellonów i K.Wielkiego) a od Ciebie już nie chcę nic. Mam nadzieję że nie kolekcjonujesz monet bo istnieje Art.domniemania przestępstwa czyli nie dodałeś wszystkiego. Chciałem się tylko dowiedzieć w którym mieście dostałeś tą zgodę bo oczytany jesteś. A ja tak mam ze lubię sobie trochę pobeczec
 7. A i dla czego Cię nie ma w rubryce Poznajmy sie" przecież kopiesz legalnie, a ja bardzo chciałbym Cię spotkać i pokazać Ci jak eczę "
 8. No gratuluję ze udało Ci się takie pozwolenie uzyskać. Ja jak się o takie starałem to byłem pytany na którym zabytku chcę kopać. Jak powiedziałem że nie chcę kopać na terenie archeo to usłyszałem że mi potrzebna zgoda właściciela gruntu.Więc prześlij zdjęcia tego pozwolenia to chociaż sobie popatrze. A i na pewno oddajesz wszystkie znalezione monety do konserwatora rozumiem.
 9. Widzę że dalsza dyskusja jest bez sensu.Akcja miała osiągnąć właśnie taki cel.Widocznie całe życie chcesz się ukrywać. Ja już nie muszę. Jeszcze mam jakieś takie monetki ale powiedzieli że te mogę mieć.
 10. Wyjaśniam iż te boratynki są z okresu 20 lat zbierania monet więc wnioskuję że choćby po patynie można by wyjaśnić czy pochodzą z jednego skupiska.Nazwałem to klepakami bo są pozacierane i tylko z sentymentu ze moneta ich po prostu nie wrzuciłem. Zuzki zabytkiem archeologicznym jest nieruchomość (Kościół, grodzisko itd ). Moneta znaleziona na tym terenie dopiero mogła by stać się zabytkiem. Oczywiście na siłę można wszystko komuś przypisać
 11. No to dzisiaj się dowiedziałem że miałem w domu jakieś 237 szt.zabytków. Adwokat mówi że jak drugi biegły tego nie podważa to będą musieli mi założyć moje własne muzeum. Przypomnę że tydzień temu jakiś Pan biegły uznał wszystkie monety (ok.200 boratynek)za zabytki.Parodia.
 12. Minęło dokładnie 6 miesięcy od tego ogromnego sukcesu (pseldo policji i archeologow) i mam prośbę do ludzi którzy są obiektywni, a mianowicie czy można stawiać zarzuty komuś dziś skoro otrzymało się już odznaczenia za akcję 3 miesiące temu? Jest zarzut! !!te ładne miedziane monety sa zabytkami....oczywiście biegły. Gramy dalej i czekamy na rozprawę. Definicja zabytku do czegoś zobowiązuje. Od dzisiaj chyba zacznę pracować na czarno.... Pozdrawiam z Mielonki" Marek.K ha...ha...
×
×
 • Create New...

Important Information