Skocz do zawartości

Policyjna akcja Pandora


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką wiedzą ? Konserwatorzy wydają setki jeśli już nie tysiące pozwoleń w skali kraju na prowadzenie poszukiwań . Korzystają z tego stowarzyszenia i indywidualni poszukiwacze. Wystarczy uzyskać zgodę właściciela terenu wypełnić prosty 3 stronicowy wniosek , zapłacić kilkadziesiąt złotych i szukasz legalnie np cały rok. Pytam jaką wiedzą ? Potrzebujecie specjalnej instrukcji co wpisać w rubrykę Imię i Nazwisko" ?
Możecie beczeć dalej , że ie miałem zgody i mnie złapali a przecież ratowałem kopiejki przed nawozami i należy mi się medal a nie zawiasy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
We Włocławku nie dają.
Po drugie mało mnie to obchodzi i ten post odnowiłem dla dobra ogółu.
Monety zbierałem i zbierał będę a z oszołomem który do tego jest pizdecz... gadać mi się nie chcę.
Na mnie nie mają nic a ze mam trochę jaj to domagam się przeprosin a nie umorzenia śledztwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ryć na terenie na który masz zgodę od właściciela terenu, czyli np nadleśnictwa czy też prywatnego właściciela gruntu. W niektórych rejonach polski zwłaszcza Polska północna i zachodnia gdzie jeden właściciel ma setki hektarów pól i łąk zgoda od kilku gospodarzy załatwia kwestie poszukiwań na cały rok , tak samo jest w nadleśnictwach które jako jeden podmiot zarządzają 1000 hektarów lasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie . Pozwolenia wydawane sa terytorialnie przez konkretne WKZ lub ich delegatury. Zazwyczaj np tereny nadleśnictw pokrywają się z terenami konkretnych delegatur WKZ
Por.Wojas widzę że wiesz o co chodzi tylko zadajesz podchwytliwe pytania :)
Gwarantuje Ci że jak dostaniesz pozwolenie z 1 nadleśnictwa i zgodę od konserwatora na to nadleśnictwo to tematu nie przerobisz przez 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie a na Mazowszu są nadleśnictwa, które nie wiedzą jak wydawać pozwolenia na poszukiwania i na wszelki wypadek nie wydają. Aż ktoś im napisał w branżowej gazecie, że samo ich pozwolenie nie uprawnia do szukania.
Ale Bartek102 zna wszystkie pytania i wszystkie odpowiedzi na nie...czy nie członku MSH E"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No
to finisz operacji Pandora.
Oczernili,dowodów brak ,więc dostałem pismo o umorzeniu śledztwa. Biegły,który uznał 326 monet za zabytki nie umiał określić kiedy i gdzie były znalezione.
No i teraz najlepszemonety przepadają na rzecz skarbu panstwa".!
Numizmatyka to już przeszłość. A jeśli jeszcze się przewinęło jakieś narzędzie do wykrywania to na bank macie po kolekcji. Monarchia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odpuszczam.Czuję się okradziony i tyle.Sprzęt zostal w domu ale poinformowalem już policje w Brześciu Kuj.ze kupilem sobie jeszcze lepszy sprzęt bo nadal jest to legalne.We wtorek z mecenasem składamy apelację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Zabytków zabrali 8 sztuk, takich na prawdę zabytków, reszta to kawałki klamerek, XVII-XX wiek, kawałki nie wiadomo czego, naparstki, guziki cywilne, trochę wojskowych groszków, blaszek z ozdobami, kulek ołowianych, pocisków ołowianych, monety SAP, fenigi pruskie, masę boratynek, kilka innych monetek, 2 orty popularne... ja po prostu każde coś co miało ozdobę, kawałek czegoś sobie zostawiałem, dla tego jest ponad 800 sztuk.
Czuję się już skazany... wszędzie piszą, że 800 zabytków choć nie było jeszcze biegłego... wszędzi4 piszą, że bezcenne... jakaś paranoja normalnie :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie