Skocz do zawartości
zancus

broń deko od 8 kwietnia 2016

Rekomendowane odpowiedzi

8 kwietnia 2016 zacznie obowiązywać w całej UE rozporządzenie w sprawie pozbawiania broni cech bojowych, a co ważniejsze o obowiązku wzajemnego respektowania uznania broni za deko przez wszystkie państwa członkowskie. Skończy się cyrk urzędniczo policyjny. broń odpowiednio oznaczona w Niemczech, Czechach czy Francji będzie takim samym deko w Polsce. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak przełoży się ten fakt na ceny takowej w naszej socjalistycznej Ojczyźnie. Nie ukrywam, że w sensownej cenie niemiecki karabinek to bym se kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd te info zancus?


bjar,ppsy są już za ok 350zeta u szkopa:)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 17:33 08-02-2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie bez zmian bo deko musi być zrobione u specjalisty itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiW_8vE4-jKAhVmfHIKHf7QDe8QFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.infor.pl%2Fdownload%2Fsite%2Fpl%2Foj%2F2015%2Fl_333%2FL_-2015-333-01-0062-01-POL.pdf&usg=AFQjCNEuoMQMaXkUD87KxXBG9b7sWJwP9g&bvm=bv.113370389,d.bGs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróćcie uwagę na nowe pozwolenie kolekcjonerskie i muzealne. Czy tylko ja mam wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cojones dam sobie wyrwać, że moja ulubiona firma z Czech nie podniesie cen. A jutro do nich zadzwonię. Zatem nurtuje mnie pytanie to samo co w przypadku p.a.k. Co z wysyłką i papierami na granicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie żadnego uznania PCU z innych krajów. Będzie nadal obowiązywało poświadczenie pozbawienia cech użytkowych przez CLKP. Zmienią się tylko warunki techniczne pozbawiania cech użytkowych. Szampana nie otwierajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A umiesz Ty czytać ze zrozumieniem?

Artykuł 7
Transfer broni palnej pozbawionej cech użytkowych w Unii

1.Pozbawiona cech użytkowych broń palna może być przekazana do innego państwa członkowskiego, jedynie pod warunkiem że jest opatrzona niepowtarzalnym oznakowaniem i posiada świadectwo pozbawienia cech użytkowych zgodne z niniejszym rozporządzeniem.
2.Państwa członkowskie uznają świadectwa pozbawienia cech użytkowych wydane przez inne państwo członkowskie, jeżeli przedmiotowe świadectwo spełnia wymogi określone w niniejszym rozporządzeniu. Państwa członkowskie, które wprowadziły dodatkowe środki zgodnie z art. 6, mogą jednakże zażądać dowodu na to, że pozbawiona cech użytkowych broń palna, która ma być przekazana na ich terytorium, jest zgodna z takimi dodatkowymi środkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zancus a o co chodzi z nowym pozwoleniem kolekcjonerskim i muzealnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to jest pomysł pana Andrzeja Turczyna z ROMB-u. Takie nie wiadomo co. Dla mnie, osoby pełniącej funkcję prezesa Stowarzyszenia Polskich Muzealników Prywatnych i reprezentującej to środowisko, projekt noweli ustawy o broni i amunicji wtykany przez ROMB posłom obecnej kadencji to bubel prawny lobbujący na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz zakładów rusznikarskich. Ma niewiele wspólnego z kolekcjonerstwem, a jeszcze mniej z muzealnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie przy amunicji nie wymienia się spłonek. Może koniec z wyrokami za niezbitą spłonkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to wejdzie w życie to i pewnie ceny polecą w dół przynajmniej o 1/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te zmiany doprowadzą do tego, że każde deko a w szczególności maszynowe będzie tak zniszczone, że jedynie będzie można sobie je pooglądać na ścianie. Tzw. suchy strzał będzie najprawdopodobniej niemożliwy. Czytam załącznik do rozporządzenia i tak z niego wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam inne zdanie, niszczenie broni zabytkowej to głupota. Wystarczy już usunięcie cech bojowych. Niszczenie poprzez spawanie części ruchomych to po prostu barbarzyństwo. Szukanie na siłę przez parlament UE granic dla rozprzestrzeniania się broni w UE w ten sposób nic nie da a świadczy tylko o tym, że zasiadają tam ludzie bez wiedzy. Co gorsza w komisjach parlamentarnych zasiadają doradcy, którzy także maja małe pojęcie. Mnie to przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.pch24.pl/rzad-pis-chce-nas-rozbroic--minister-blaszczak-popiera-unijne-dyrektywy-ograniczajace-dostep-do-broni,39573,i.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ,,nowemu,, replika z szajsmetalu będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalna niż to ,,coś,, zwane bronią deko.
Jak terroryści zadźgają kogoś nożem, to wejdzie dyrektywa że wszystkie noże trzeba zeszlifować na półokrągło.Na wszystko oczywiście stempelek z CLK i papier o pozbawieniu cech tnąco-kłujących.
Tak naprawdę nic nie trzeba zmieniać ,wystarczy wygonić islamskich nierobów i darmozjadów tam skąd przyleźli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstydził bym sobie powiesić na ścianie stare" deko,ale tego kuriozum co teraz wymyślili to bałbym się w ręca brać,coby mi w nagłym ataku śmiechu nie upadło na stopę.
Zresztą Islamskie hordy to tylko kolejny powód do mocniejszego trzymania za mordę szarego obywatela:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać nie da się legalnie żyć w tym kraju.Ludzie zmuszani są do kombinowania w każdej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×

Powiadomienie o plikach cookie