Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

Flins- jestem za a nawet przeciw...

Choć zdecydowanie łatwiej-szybciej-itp byłoby, gdyby takie odpowiedzi przekazali nam znalazcy (?)...
Im byłoby lżej, a my nie musielibyśmy tutaj dyskutować :-)
Dla mnie, jednym z kilku powodów, dla których ciężko mi uwierzyć w ten mityczny pociąg, jest dokumentna zasłona dymna/ściema, którą znalazcy (?) uprawiają..

Już o tym pisałem, ale jakość się rozeszło na kolejnych lipnych (?) zdjęciach i oskarżeniach wobec mnie...

Nawet na swojej firmowej* stronie nie kwapią się umieszczać merytorycznych i popartych dowodami informacji...



* co też mnie bawi... Logiczne dla mnie, przy skali wydarzenia i jej medialności, byłoby stworzenie strony, na którą ludziki waliłyby do przeciążenia serwera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 581
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
PS

Jarosław Chmielewski, prawnik: Nie dopuszczono znalazców do wspólnych prac nad znaleziskiem, to jest wbrew dobrym obyczajom. Piotr Koper i Andreas Richter deklarowali chęć pomocy, udostępnienia urządzeń. Prawo nie nakazuje, że znalazcy powinni być obecni przy każdej czynności, jednak to jest takiej rangi odkrycie, że nie powinni być przez władze państwowe tak traktowani. Niestety nie informuje się ich o działaniach, są odsunięci od sprawy. Będziemy kategorycznie żądać zmiany tego stanu. Wszystko, co się dzieje wokół nich od kilku tygodni to łamanie elementarnych zasad, dobre obyczaje w państwie prawa powinny obowiązywać.


[...]

Czekamy na pismo od rządu polskiego. Minęło 30 dni, zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego rząd powinien już zająć stanowisko w tej sprawie, a do dzisiaj właściciel nie wskazał znalazcom, że jest właścicielem. Na razie nie wiadomo, czy rząd polski jest właścicielem pociągu. Upłynął termin i nic się nie dzieje, nie wpłynęło żadne pismo, nie jest zachowywana procedura. Jeśli właściciel nie zgłosi się do znalazcy po odbiór (odsyłam do ustawy), to pojawi się wątpliwość, czy państwo polskie jest właścicielem tego znaleziska. Jesteśmy przygotowani na podjęcie innych działań w tej sprawie.

[...]

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przed-wyborami-czesc-tego-pociagu-zostanie-odkopana/znrtrl



No jak...

Ale jak pacjent sobie nóżkę skręci, albo mu ją urwie, to do kogo będą pretensje?

Dwa- coś się boję, że te papiery to na Berdyczów zostały wysłane.. Co ma rząd do tematu mitycznego pociągu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda- może komuś sodówka do głowy odbiła?

A bardziej serio- nie, że dumny jak paw jestem, ale gdy jakiś czas temu pisałem/tłumaczyłem, że sama papierologia zajmie kilka tygodni, dowiedziałem się, żem głąb i szukam dziury w całym...

PS Ciekawe, czy choć na 100 % wiadomo, kto jest właścicielem działki, na której ten bałagan się kręci... Wałbrzych, któraś z licznych córek PKP, czy ktoś jeszcze inny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest proste jak budowa cepa.
Lokalizujesz działkę np. na Geoportalu lub w stosownym miejscowo urzędzie w którym możesz kupić mapę ewidencji gruntów, paluszkiem pokazujesz że chodzi o TĘ działkę, a ło tu ! Działka jest zidentyfikowana numerem, a w rejestrze EGiB jest wpisany właściciel oraz księga wieczysta. Właściciel podlega ustawie o ochronie danych osobowych, lecz numer księgi z takiej ochrony nie korzysta i powinieneś go otrzymać doustnie, pardon dousznie czyli szybko zapisać.
Wchodzisz na stronkę ekw.ms.gov.pl, masz trzy pola do wypełnienia: prefiks sądu, numer ośmio cyfrowy (dopełniasz zerami z przodu), cyfra kontrolna (gdy nie znasz próbujesz kolejno od 0 do 9). Jeszcze kod kapsza, otwiera się, dział pierwszy sprawdzasz numer działki czy sie zgadza i dział drugi - właściciel; bez adresu ale jest. I ciekawość zaspokojona. Co do podzielenia się wiadomością o nazwie, to oczywiście podpada pod paragrafy UoODO , lecz numer podać chyba możesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wojsko spało w namiotach rano zaprawa dopiero potem polowe śniadanie a teraz hotel *** rano na kaca pifko śniadanie podane do stołu brzuchy jak u Szwejka...

Taka armia nie tylko nie obroniłaby Polski przed niczym ale i tego pociągu nie wykopie
To jest armia jak w Austrii od 8 do 16...
Żal na to patrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie dziwię się powolności prac i bezwładowi instytucji.
Pozyskanie funduszy budżetowych nie jest proste. Trzeba sięgnąć po środki specjalne, bo przecież nikt wcześniej nie planował kopania w Wałbrzychu w 2015 roku. Trzeba uzasadnić potrzebę kopania, ocenić wydatki, podjąć decyzję i ponieść odpowiedzialność. Tylko jak, skoro nie wiadomo, czy i co tam jest?
Do tego dochodzi zabezpieczenie terenu, I potem jeszcze rozliczyć się z celowości wydatkowania pieniędzy.
A w tak nietypowej sprawie kompetencje są zapewne rozmyte. Kto to ma robić? Miasto Wałbrzych, rząd, wojsko, któraś z spółek-klonów zupełnie niezainteresowanego PKP? Nikt nie wyda kasy na prace, leżące poza zakresem odpowiedzialności.

A pamiętajcie, że urzędnik ma zamiar pracować do emerytury: nie stać go na głupie ryzyko amatora-odkrywcy, nie poleci z Richterem kopać na w nocy dziko. W każdej instytucji pierwszą zasadą jest ochrona samego siebie. Nikt nie poświęci się dla mirażu.

To cud, że coś tam się już dzieje. Zapewne musiano podeprzeć się argumentami o zagrożeniu życia itp.

Moim zdaniem, nadal sonduje się sytuację na miejscu, by ocenić, kto i co ma robić w przyszłości.

To trudne dylematy. Odpowiedzcie sobie na pytanie: czy ktoś z Was teraz wziąłby kredyt i dołożył się do badań, w zamian za ewentualny udział w późniejszych korzyściach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro państwo istniej tylko teoretycznie to cały ten burdel i brak decyzyjności tylko to potwierdza. Armia sobie Wojewoda sobie Rząd sobie starostwo sobie a pociąg jak stał zasypany tak będzie stał nadal.
A gdyby pozwolić odkrywcom działać już byłoby wiadomo co stoi w wąwozie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę Luck? To poczytaj sobie o różnej maści poszukiwaczach i ich przypadkach. Nie dalej jak kilka miesięcy temu jakiegoś leszcza, kopiącego militarkę w dołku przysypało i przeniosło do krainy wielkich łowów". A studnia głębinowa to raczej nie była.
Jacek ma rację... byłoby wiadomo... Na pewno... , że zarobią firmy pogrzebowe. A kto wie czy i okolicznym mieszkańcom nie dostałoby się, gdyby tam jakieś gazy bojowe były i ... no, wiadomo...
O tym jaką rozpierduchę goście by po sobie zostawili, w ogóle nie warto pisać. Wiadomo jak było na Mierzei czy w okolicach Dukli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze kazda budowa w Warszawie czy Wroclawiu powinna byc tak samo zabezpieczana jak ten domniemany pociag i az dziw ze praca robotnika w wykopie czy tez operatora spychacza czy koparki nie sa objete wczesniejsza emerytura i 13,14 a nawet 15 pensja,bo z tego co tu mowicie to powinni oni regularnie w powietrze wylatywac!
A co do kolegi Jacka to niewidze zwiazku czy ktos byl w wojsku czy nie,bo jaki jest stan armii i jak to wyglada to nie trzeba byc wybitnym specjalista.Chyba ze sadzisz ze poprzez obcinke i walniecie kilkudziesieciu wart,obieraniu ziemniakow,pucowaniu kibli,czy tez ganianiu mlodych jestes wybitnym specem od tej formacji to ja sie nie wtracam...
Co do w/w odkrycia mysle ze skoro znalazcy zapewniaja ze maja sily i srodki,to nalezy dac im dzialac,a sprawowac nadzor tylko.W koncu i tak wszystko,no prawie wszystko co tam jest trati do skarbu panstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orkann_PL (73 / 9)
2015-09-29 09:27:31

Wynika z tego ze kazda budowa w Warszawie czy Wroclawiu powinna byc tak samo zabezpieczana jak ten domniemany pociag i az dziw ze praca robotnika w wykopie czy tez operatora spychacza czy koparki nie sa objete wczesniejsza emerytura i 13,14 a nawet 15 pensja,bo z tego co tu mowicie to powinni oni regularnie w powietrze wylatywac!

Piłeś- nie pisz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie