Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone!


Sobiepan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
kindzal (4678 / 323) 2015-08-28 19:29:16

Jesli zas chodzi o TEN pociag i TO miejsce pod Walbrzychem, to moim zdaniem jest to wszystko robione na zmylke"

Zamknięcie linii kolejowej, pisma do Wałbrzycha zamiast do Opola, konferencje prasowe itd. to wg Ciebie ściema? Najwyraźniej masz dużo lepsze zdanie o naszych służbach niż ja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na ptaszku chodzi plota że to Jacek Duszczak i Jürgen Müller mogą być znalazcami....

Naprawdę aż tak cieżko było to ustalić? Bo to wiadomo nie od dziś.Tylko po co ? Faceci zyją od tygodnia w permanentnym stresie, choć mleko tak się rozlało że straszyć ich i nagabywac nie ma sensu, ale po co im jeszcze taka sława nieanonimowa?

>Dodam, ze autor powyzszego mial spore klopoty z prawem i obecnie juz go ie ma" wsrod nas, a V-ce burmistrz tamtego miateczka jest jednym z najbogatszych Polakow...<
To jest raczej mało wiarygodna historia. Mimo wszystko... Polski fiskus z urzędem Skarbowym narawdę szybko zainteresowałby się takim awansem szerzej nikomu nieznanego burmistrza. Upłynnienie złota to też jest odrębna kwestia. Nie sprzedasz złota ot tak sobie w dużej ilości. Zwłaszcza zlota inwestycyjnego a bizuteria to dla większości metalowy złom, który i tak w duzej ilosci wzbudzi podejrzenia. Srebro w ogóle odpada bo W Europie tylko zdaje sie w Estonii mozesz nabyć i sprzedać srebro bez faktury VAT. Wiec raz dwa się polapią że ktoś rzucił na rynek duże ilosci srebra. Ze złotem w sumie jest to samo bo wiekszosć dilerów wymaga jednak stwierdzenia tożsamości. Także handel dużą ilością szabrowanego złota to moze kiedyś ale i tak z blogosławieństwem służb raczej. Dzis to raczej mało płynny i anonimowy interes. Dlatego też większosć ludzi inwestujacych w złoto nie inwestuje w złoto materialne tylko w papiery gwarantowane złotem lub spólki wydobywające złoto. jest też firma w anglii w której mozesz kupić sztabkę złota i tam ona jest cały czas deponowana. To realne złoto ale go nie dostaniesz nigdy do ręki, ale dysponujesz nim jak właściciel.
Tak to w skrócie mniej wiecej wygląda na dziś. Tez jakiś czas temu chciałem zainwestowac w złoto ale jak poczytałem sobie jakie są realia handlu realnym kruszcem, zotym, srebrnym, platynowych czy palladowym to dałem sobie spokój bo złoto to od biedy jeszcze sprzedasz, srebro mało oplacalne, ale reszta metali to w zasadzie dobra niezbywalne w tym kraju :-) Po prostu złoto jest bardzo mało płynnym aktywem. Ono jest dobre na kryzys jako aktyw który przenosi wartosć pieniadza w czasach szlejacej inflacji, ale sprzedaż złot to nie jest prosta sprawa w czasach spokoju. W czasie wojny też nie bo przecież za złoty zegarek równie dobrze można było kupić życie (jak mój dziadek u sowieta z Mosinem) jak i pół bochenka chleba. A dodatkowo w przypadku burmistrza mówimy tu o LEWYM, nielegalnie nabytym złocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że miejsce wskazał facet, który brał udział w ukrywaniu tego pociągu. Na łożu śmierci wydał....Hłe Hłe.. No tak, umrze (umarł?) i nikt mu już nie zdąży zarzucić opowiadania bajek.

Ale tak na poważnie: jeśli już o tym mówią w Wiadomościach TVP 1 a nawet za granicą to jest to piękna i darmowa reklama powiatu wałbrzyskiego.Oby tak dalej, może ściągnie to w ten obszar nowych inwestorów, co by ludzie mieli lepsze drogi, miejsca pracy itp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zadora napisal: amknięcie linii kolejowej, pisma do Wałbrzycha zamiast do Opola, konferencje prasowe itd. to wg Ciebie ściema? Najwyraźniej masz dużo lepsze zdanie o naszych służbach niż ja:)"

I tu tkwi caly problem, bo moim zdaniem asze sluzby" musialy by postradac zmysly pozwalajac na ujawnienie takich rzeczy.

Publiczne wypowiedzi urzednikow panstwowych potwierdzajace" fakt odkrycia takiego fanta" odbieram jako oczywista propagande majaca na celu zakamuflowanie prawdziwego miejsca odkrycia. No ale moze to moje myslenie jest spowodowane zaszlosciami wynikajacymi z mojego doswiadczenia ze sluzbami PRLu?
Nie wiem, moge byc w bledzie, ale jesli pewne sluzby oswiadczaja otwartym tekstem" co, jaki gdzie, to znaczy, ze te sluzby winne wrocic na szkolne lawki i tam ponownie przerobic tematyke zwiazana z tzw. dezinformacja.

@sonicsquad, smiej sie dowoli i przyjmij do wiadomosci, ze nie jestem powaznym uzytkownikiem" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ostoja napisal: Na łożu śmierci wydał...Hłe Hłe.. No tak, umrze (umarł?) i nikt mu już nie zdąży zarzucić opowiadania bajek."

Tak sie sklada, ze wiele osob uwiklanych w rozne sprawy, ktore nie powinny ujrzec swiatla dziennego wlasnie na tzw. łożu śmierci wydaje swoje najbardziej skrywane tajemnice.
Tak bylo na przyklad z panem", ktory bral udzial w tzw. operacji Lawina":

http://odkrywca.pl/ziemia-grodkowska-miala-tez-swoj-katyn-,490311.html#490311

Operacji, ktorej cala dokumentacja zostala zniszczona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu roszczeń Rosji co do pociągu zacytuje kogoś:

,,Oczywiście Rosja będzie mogła brać udział w inwentaryzacji dzieł sztuki i kosztowności oraz innych przedmiotów znajdujących się w pociągu, pod warunkiem udostępnienia Polsce pełnej listy dzieł sztuki i wartościowych przedmiotów, kompletnych linii produkcyjnych, maszyn i urządzeń, jakie z terytorium obecnej Polski zrabowała armia radziecka. Bo z pustymi rękoma nie wracali, a o pełnych maszyn pociągach i rabowaniu mówili i mówią dalej świadkowie. No i oczywiście jeśli cokolwiek było na terenie Polski to powinno wrócić do nas, w formie oryginału (np.. obrazy i rzeźby) a wartość maszyn (po przeliczeniu na wartości aktualne wraz z odsetkami w XXI wieku) w formie przelewu na konto budżetu Polski.,,
I oni tu jeszcze łapska pchają? Mistrzowie kłamstwa i dezinformacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kindzal (4683 / 323) 2015-08-28 20:35:49
I tu tkwi caly problem, bo moim zdaniem "nasze sluzby musialy by postradac zmysly pozwalajac na ujawnienie takich rzeczy."


Też chciałbym żeby nasze służby działały jak w powieściach Severskiego, niestety wciąż mam przed oczami akcję w redakcji Wprost", włamanie" do Macbooka i zapomnianą walizkę, no chyba że to była dezinformacja, jak tak to szacun ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wazne , ze sie dobrze bawimy;)

To czy (w ogole) jest i gdzie jest ukryty ten skarb, na to juz nie mamy wplywu.
Mamy takie hobby, tym zyjemy, tym sie cieszymy i niech tak zostanie!

@Jacek Dąbrowski: przegiales!
jak mozna kpic ze smierci przedstawicieli panstwa polskiego, w tym dwoch prezydentow? Nicka masz fajnego, ale wypowiedz o elikwiarzach i wyrobach świetych" jest nie na miejscu.

----------------------------------------------

Bardzo przykre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia nagły wysyp nowych userów
Tylko w tym wątku,klony czy aż taka krzykanina w necie że tu czmychają:)



Kindzal,co do jacka..

Poglądy prezentowane na Forum są własnością ich autorów i redaktorzy serwisu ani nikt inny poza autorami nie bierze za nie odpowiedzialności.
"
Nie mieszajmy tu dwóch kundli: po-pis(choć na Krakowskim stałem po drugiej stronie barykady,tej większej:) )
Wątek jest o pociągu,czy złotym,nie wiadomo jeszcze.



Wątek w końcu będzie posprzątany.



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:24 28-08-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystąpienia naszych służb wystąpieniami naszych służb - ja, jako chociażby prezydent tego kraju mający zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi RP, już dawno posłałbym tam oddziały saperów, inżynieryjne i żandarmerii celem odcięcia tego miejsca od świata. I kopałbym. Z pomocą jakichś zweryfikowanych poszukiwaczy, lub bez, ale kopałbym. Co za wspaniałe zresztą manewry polowe dla wojsk saperskich i inżynieryjnych!?

No, ale mniejsza - romantyczna legenda nam się rozwija, ja tylko przypomnę niedowiarkom, że takie skrytki podziemne się zdarzały. Zawsze mnie fascynowała historia odkrycia w kopalni w Merkers w Turyngii.

http://d.polskatimes.pl/k/r/8/21/25/4e2581ac6f69e_p.jpg?1400632659
http://d-pt.ppstatic.pl/k/r/14/e6/55/4e2581a9c51df_o.jpg?1400632659
http://m.demotywatory.pl/uploads/201309/gallery_1379822180_95104.jpg

Kto więc powiedział, że na Dolnym Śląsku NIE MA TAKIEGO DEPOZYTU, BO TO NIEMOŻLIWE! ;) Życzę powodzenia, trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że cała sprawa przerosła trochę znalazców" złotego pociągu. Chcieli zrobić szum, uszczknąć przy tym trochę kasy od frajerów, którzy kupiliby od nich tą kolumnę Zygmunta a tutaj powstał raban na cała Polskę. Kiedy się okaże że to bujda, wszyscy oficjele którzy dali się nabrać zarządają krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że na zdjęciu kopalni z Turyngii na skrzynkach nie widać gap"- jest to jawny dowód na to że to mistyfikacja- jak udowodniły dzieła klasyczne, takie jak Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki oraz Twierdza Szyfrów wszelkie niemieckie szkrzynie zawierające precjoza i wielkie tajemnice mają wymalowane opasłe gapska... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przestańcie oszukiwać sprawa tego pociągu to ta sama z Lutego 2015
Potwierdził to Pan : Robert Kmieć w grupie '' NARODOWA AGENCJA POSZUKIWAWCZA '' na FB łatwo znaleźć , gdzie jest zdjęcie z tego pseudo georadaru !

Cytat:...pod koniec Lutego do jednej z bardzo znanych placówek muzealnych w Polsce zgłaszają się osoby, które twierdzą, że posiadają bardzo wiarygodne informacje dotyczące zlokalizowania tunelu, w którym znajduje się prawdopodobnie pociąg, rzekomy tunel ma mieć długość około 150 metrów i znajduje się na głębokości około 70 metrów. Na potwierdzenie swoich teorii okazują dokumentację - scan radarowy, który ma potwierdzać ich tezę. Osoby okazują się bardzo wiarogodne, ponieważ temat ten do zweryfikowania zostaje przekazany bardzo znanej osobie w Polsce, która ma ogromną wiedzę na temat historii i temat złotego pociągu nie jest jej obcy. W związku z wieloma obawami, co do prawdziwości otrzymanej dokumentacji osoba ta zwraca się do mnie abym wypowiedział się, co do wiarygodności dokumentacji, którą otrzymali. Po otrzymaniu tego dokumentu od razu wzbudził on u mnie podejrzenie, jeżeli chodzi o wiarygodność, ponieważ jego forma wizualizacyjna (obraz) nie była podobna do żadnego znanego mi profesjonalnego oprogramowania geofizycznego wykorzystywanego przy pomiarach georadarowych, magnetycznych, elektrooporowych, grawimetrycznych czy też sejsmicznych. Natomiast ten scan przypominał mi pewne obrazy, które można uzyskać na tak zwanych PSEUDO RADARACH, czyli urządzeniach, które udają profesjonalne urządzenia geofizyczne dostępne na rynku światowym. Muszę się przyznać wam, że sam, kiedyś posiadałem takie urządzenia, za które zapłaciłem „nie małą fortunę”, które tak naprawdę oprócz profesjonalnego nazewnictwa nic sobą nie reprezentowały i można śmiało nazwać ich zwykłymi bublami. Po dokładnej analizie formy graficznej obrazu uzmysłowiłem sobie, że obraz ten jest mi już znany i pochodzi od urządzenia o nazwie KS-700, które miałem w swoim posiadaniu kilka lat temu. Zapewne jesteście bardzo ciekawi, co to za urządzenie, jakie ma możliwości pomiarowe i jaka jest jego wiarygodność, otóż wiarygodność równa wielkiemu zeru! - i tyle mogę napisać na ten temat, bo szkoda waszego cennego czasu, aby czytać tak wiele miażdżących opinii na temat tego bubla... '' koniec cytatu ."...


http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6403746,w-pociagu-nie-ma-zlota-moga-byc-pociski,id,t.html - komentarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie