Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Tyr

"Człowiek a dla czego putin jest taki bezczelny i pewny siebie? Bo ma za sobą skośnych... A skośnym taka światowa akcja by dała do myślenia.  "

Zdecydowanie szybciej-łatwiej-skuteczniej byłoby sobie pograć oligarchami.. Tyle, że każdy miecz ma dwa końce i niemal wszystkim jaj do tego brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw

"- Putin z twarzą wycofał się z kryzysu, który sam wywołał. Wszyscy na świecie niepokoili się niebezpieczeństwem wojny, znaczy: ataku na Ukrainę, bombardowań itd; tymczasem, daj Boże, kończy się na formalnym uznaniu części oderwanej od Ukrainy już wcześniej, więc sytuacja się niewiele zmienia poza prawną, symboliczną - mówił Terlecki."

Skoro Bóg jest z nimi, to kto jest z nami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej strony, to ciekawe po kiego jakaś dysfunkcja Putina do agresji skłoniła i co teraz?


Nawet jeśli zajmie Ukrainę, to jej nie utrzyma.
Nawet gdyby jutro rano został podpisany dokument pokojowy między Kijowem a Moskwą, to do pewnych rzeczy już powrotu Moskwa i przyjaciele Putina nie mają.
Z każdym dniem będzie i wzrastał opór Ukraińców i świadomych sytuacji Rosja. A gdy gruz będzie zwożony, to się może ruszą.
 

Chyba sobie Putin strzelił w stopę nie doceniając Ukraińców i części Świata...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A tak z innej strony, to ciekawe po kiego jakaś dysfunkcja Putina do agresji skłoniła i co teraz?


Nawet jeśli zajmie Ukrainę, to jej nie utrzyma.
Nawet gdyby jutro rano został podpisany dokument pokojowy między Kijowem a Moskwą, to do pewnych rzeczy już powrotu Moskwa i przyjaciele Putina nie mają.
Z każdym dniem będzie i wzrastał opór Ukraińców i świadomych sytuacji Rosja. A gdy gruz będzie zwożony, to się może ruszą.
 

Chyba sobie Putin strzelił w stopę nie doceniając Ukraińców i części Świata...

 

W tym sedno. Jedynym sensownym wyjściem dla niego, jest gra Vabank z każdym. Nie wróży to nam dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A tak z innej strony, to ciekawe po kiego jakaś dysfunkcja Putina do agresji skłoniła i co teraz?


Nawet jeśli zajmie Ukrainę, to jej nie utrzyma.
Nawet gdyby jutro rano został podpisany dokument pokojowy między Kijowem a Moskwą, to do pewnych rzeczy już powrotu Moskwa i przyjaciele Putina nie mają.
Z każdym dniem będzie i wzrastał opór Ukraińców i świadomych sytuacji Rosja. A gdy gruz będzie zwożony, to się może ruszą.
 

Chyba sobie Putin strzelił w stopę nie doceniając Ukraińców i części Świata...

 

Noo nie ma w tym nijak sensu, celu i korzyści dlatego cała sytuacja robi się niepokojąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy człowieku widać nie znasz Rosjan. Jak u nich nie żyłeś to nie znasz ich metod i nie wiesz co to jest KGB . Pokaż mi krainę do której weszli Rosjanie chcąc ja przyłączyć do swojego terytorium i im się nie udało ??.  Nie dawaj przykładu Afganistanu bo jego akurat nie chcieli przyłączyć tylko ustawić władzę która by była im przychylna . Niestety Rosjanie kompletnie do dnia dzisiejszego nie liczą się z życiem przeciwnika . Jest takie rosyjskie powiedzenie ciągle adekwatne do tego co chcą uzyskać " Jest człowiek jest problem , nie ma człowieka nie ma problemu" . Jak trzeba będzie to się wymorduje kilka tysięcy lub kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy ludzi aż padnie blady strach na najmniejszy odruch oporu.  Żaden problem zrobić taki zamordyzm że odpowiadać będzie za czyn ekstremistyczny cała rodzina z podciotkami i sąsiadami włącznie. Spokojnie Rosja utrzyma podbitą Ukrainę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik- mam nadzieję, tfu tfu, że z każdą godziną oporu Ukraińców i wprowadzanych sankcji wobec Rosji i niektórych tambylców, rośnie nadzieja, że Putin może nagle na ołowicę zachorować i/lub stracić władzę w inny sposób...

Wszystko kwestia rachunku zysków i strat- przy czym zyski dla Moskwy robią się coraz bardziej wirtualne.., w przeciwieństwie do strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Land...

"Zimowy człowieku widać nie znasz Rosjan..."

Tyle, że prędzej czy później oderwani od koryta i/lub świadomi sytuacji Rosjanie powiedzą "dość". Jedni, gdy na pokazy mody nie będą mogli latać, drudzy, gdy nie będą nadążać z rozładunkiem gruzu...

I oby nastąpiło to, w sposób pokojowy, zanim Moskwa z Ukraińcami da sobie radę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik- mam nadzieję, tfu tfu, że z każdą godziną oporu Ukraińców i wprowadzanych sankcji wobec Rosji i niektórych tambylców, rośnie nadzieja, że Putin może nagle na ołowicę zachorować i/lub stracić władzę w inny sposób...

Wszystko kwestia rachunku zysków i strat- przy czym zyski dla Moskwy robią się coraz bardziej wirtualne.., w przeciwieństwie do strat.

Rosja podbije Ukrainę. Tego jestem pewien.

Gdy wyjeżdżało dwóch Ukraińców z pracy na święta BN, powiedziałem do nich, żeby nie jechali bo będzie wojna i nie wrócą. Popatrzyli na mnie z uśmiechem i powiedzieli " jak u nas będzie to i u was będzie"

Po chwili przyznałem im rację.

Nie wrócili do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie