Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 2


Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz... I tu mamy problem...
Oprócz tego, że sam wątek to czysty folklor, to faktycznie w Regulaminie stoi napisane, że:

amieszczania wypowiedzi/materiałów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowsich i jednoznacznie obrażających uczucia religijne."

Zakładam, że osoby wklejające podobizny górników i kołchoźników" same leczą w ten sposób kompleksy, że nie są najbrzydsi na Ziemi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
amieszczania wypowiedzi/materiałów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowsich i jednoznacznie obrażających uczucia religijne."
Ale obrażające Polskę to już nie są zabronione... ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Lipek, zwracam uwagę że Tatarzy to raz nie zamieszkiwali wyłącznie Krymu- istniały też inne chanaty. Ich potomkowie mogą swobodnie żyć na całej Ukrainie, nie tylko na Krymie.
Dwa - Tatarzy są plemieniem mongolskim, przybyłym wraz z innymi Mongołami na zachód Wielkiego Stepu właśnie z okolic jeziora Bajkał- tak więc Ułan Ude można by uznać za miasto założone przez bliskich krewnych Tatarów ( a właściwie Mongołów) ukraińskich.
Co oczywiście nie zmienia faktu że ten biedny czołgista trafił do Donbasu wprost z armii Rosji.
Kolejna sprawa- Donbas jako ośrodek przemysłowy był silnie rozbudowywany w czasach ZSRR, więc trafiali tam ludzie z wszystkich jego krain i krańców - jako nie całkiem dobrowolna siła robocza.
Cztery- Krym i ogólnie wybrzeża Morza Czarnego były intensywnie wizytowane przez wszelkich gości ZSRR z krajów niejednokrotnie egzotycznych, zapewne sporo swoich genów tam zostawili. Co może tłumaczyć obecność dziewczęcia o egzotycznej urodzie.. Generalnie- to że ktoś nie ma typowo słowiańskiego wyglądu, nie oznacza z automatu że jest najemnikiem lub zielonym ludzikiem".
Zaś licytowanie się zdjęciami na zasadzie wot, morda" w topicu dotyczącym jednak krwawego konfliktu, uważam za niesmaczne.
PS Ja sam będąc Polakiem z udokumentowaną historią rodziny od schyłku XIV wieku, mam wygląd typowego Osmana. W Turcji na wakacjach wszyscy miejscowi dziwili się, że nie mówię po ichniemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih,

Historii Ukrainy naprawdę nie musisz mnie uczyć, to raz.
Nie szukaj też dziury w całym i nie wymyślaj na siłę jakiś teorii, to dwa.
Dla każdego rozsądnie myślącego człowieka oczywistym jest, że te iesłowiańskie" twarze to nie żadni lokalsi, ale najemnicy z roSSji. Zresztą sprawa jest prosta - wielu z nich udziela wywiadów dla różnych mediów, gdzie wcale nie ukrywają skąd pochodzą. Można sprawdzić.

Dlaczego Tatarzy nie mają interesu w popieraniu separatystów to chyba nie trzeba tłumaczyć.

P.S. Ułan-Ude zostało założone w XVIIw. przez (uwaga!) Kozaków, tak więc z Tatarami nigdy nie miało nic wspólnego ;)
A już ekwilibrystyki słownej w rodzaju Tatarów ukraińskich" czy Mongołów ukraińskich" w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek, zwracam honor- zmyliła mnie buriacka nazwa.
Niemniej jeszcze raz powtarzam że sam iesłowiański" wygląd o niczym nie świadczy.
Może to najemnicy, może tubylcy- dopóki si jeden z drugim nie przyzna, nie rozstrzygniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/rosyjscy-neonazisci-w-akcji,250490.html?playlist_id=18299
Ciekawe, że nawet się nie zająknąłeś na temat Gubariewa i jego skautów.
Tym potwierdzasz tylko, że uprawiasz ty jedynie propagandę bo aż tak naiwnym- czytaj pożytecznym, nie można być...
O ile wszyscy opowiadający się po stronie Ukrainy potępiają nazistowskie ekscesy ich obywateli, o tyle tobie nie przeszkadzają identyczne po stronie separatystów i Rosji...
No cóż, swoją retoryką i sposobem dyskusji bardziej szkodzisz niż pomagasz propagowanej przez siebie idei":) Niewybredne epitety i określenia używane przez ciebie na Polskę, również dają do myślenia jakie intencje ma to całe, twoje pisanie na forum.
Pisz dalej, bo doskonale ci idzie osiąganie odwrotnego skutku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mimir, wywołałeś do tablicy, no to ci odpowiedziałem, bo się sam o to prosiłeś...

P.S. 1
A co mnie jakiś Gubariew obchodzi, mało to świrów jest i u nas w kraju? Ale w temacie promowania nazizmu, jest jednak bardzo istotna różnica pomiędzy Ukrainą a Rosją. Bo w tym pierwszym kraju pomniki Bandery stawia się wręcz seryjnie, a w tym drugim gen. Własow nie doczekał się ani jednego pomnika...

Odnośnie propagandy; to jak tylko włączę telewizor, to non stop słyszę jedynie, że Wojna Polski z Rosją o Ukrainę jest naszą racją stanu". A ja głupi myślałem do tej pory, że naszą racją staniu jest rozwój kraju i dbanie o własny interes narodowy, a nie cudzy...

I jeszcze jedno; zapodaj jakieś przykłady iewybrednych epitetów i określeń" jakie rzekomo używam wobec Polski?
Jestem też bardzo ciekawy twojej opinii na temat wypowiedzi dwóch naszych bardzo ważnych ministrów, cytuję: Polska istnieje już tylko teoretycznie", Polska robi laskę Amerykanom i tylko na tym traci", Polska to już tylko chujdupaikamienikupa".

P.S. 2
Ukraina po tej całej awanturze i tak jest już skończona gospodarczo i ekonomicznie. A do tego nasi podesłali tam Balcerowicza, a to oznacza, że z Ukrainy też zostanie tylko kamieni kupa". I wcale mnie to nie cieszy, bo od początku pisałem tu na forum, że stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina jest też w naszym interesie. Niestety ale wszystko wskazuje na to, że czy z wojną, czy bez wojny Ukrainę czeka katastrofa, a i my przy tym oberwiemy, bo jesteśmy najbliżej i sami się też o to prosimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w Rosji mają od wuja i ciut ciut, pomników stalinów, leninów i innych gnid, które mają na sumieniu tyle istnień ludzkich, że to już nie zbrodnia ale statystyka... Zobacz ilu w śród tych ofiar było Polakami.
Piszesz, że niby przeprosili za Katyń ale czy przeprosili za zabory, za 20-ty za 17.09, komunistyczny terror i inne zbrodnie na narodzie polskim?.
Cieszę się, że ludzie pamiętają zbrodnie upa ale martwi mnie, że nie pamiętają zbrodni komunistycznych... Jakiś, taki relatywizm postnorymberski, który obowiązuje do dziś...
Matematyka nie kłamie, kto więcej szkód wyrządził Polsce!
ps.
Też mnie wkrewia, że mit założycielski założyli nie na tych personach co trzeba ale ruscy nadal hołdują najgorszym w dziejach zbrodniarzom i niestety ich mentalność imperialistyczna nie zmieniła się do dziś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans, tego linka z Kresów.ru zapomniało ci się wstawić? :)
To tak a propo tego, który naród jakich czci zbrodniarzy. Własow może i pomnika nie ma, ale cały szereg komunistycznych zbrodniarzy nadal czczony jest w tym cywilizacyjnym kołchozie jak bohaterowie narodowi.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-rosyjskim-jakucku-odslonieto-pomnik-stalina

Szuchewycz czy inne psubraty z UPA to przy Stalinie nawet nie czeladnicy.

A co mnie jakiś Gubariew obchodzi, mało to świrów jest i u nas w kraju?"

No chyba powinien cię obchodzić, skoro jest przywódcą twojej ukochanej DRL, krainy wiecznej szczęśliwości i sprawiedliwości społecznej. Na dodatek z namaszczenia putina. Nie kłuje cię w oczy, że neonazista walczy z rzekomym faszyzmem? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. balans, jeśli już cytujesz kogokolwiek (nawet pseudopolityków pokroju pana Sienkiewicza) to albo cytuj dosłownie, całymi zdaniami, albo zaznaczaj że jest to twoja, tudzież pseudodziennikarska, radosna twórczość wokół danej wypowiedzi.
Tzw. Taśmy prawdy zostały opublikowane w całości i powoływanie się w tej chwili na wyrwane z kontekstu zdania, tudzież nawet fragmenty zdań jest po prostu śmieszne i żałosne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile potrafię zrozumieć frustrację balansa naszą polityką o tyle nie potrafię zrozumieć jego metody reakcji, na zasadzie: a złość babce odmrożę sobie uszy"...
Niby taki stary, nobliwy a zachowuje się, nawet nie jak sztubak, ale jak dziecię któremu zabroniono bawić się żyletkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w tym wszystkim żal tego że w ciągu ostatnich kilku lat zmarnowaliśmy pewien potencjał pro-polskich sympatii, które istniały w Rosji. Choć to stało się na długo przed obecnymi wydarzeniami na Ukrainie, teraz to już jest tylko smutna końcówka. No ale klasę polityczną mamy jaką mamy- klasy karpia w wigilijny poranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mimir, jest zasadnicza różnica pomiędzy zbrodniczym systemem stalinowskim, a ukraińskim nazizmem:

Stalinizm nie był rasistowski, bo każdego obywatela traktował jednakowo - każdy mógł trafić pod ścianę, albo do łagru na Kołymie [najwięcej zresztą ucierpieli sami Rosjanie].

Ukraiński nazizm był natomiast jawnie rasistowski - bo wprost nawoływał do ludobójstwa innych nacji [przede wszystkim Polaków i Żydów, ale i Czechów, Węgrów i innych].

Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica:

System stalinowski to był bardzo zbiurokratyzowany aparat zbrodni. Działał tak zupełnie a chłodno" i niejako automatycznie: był rozkaz kogoś rozwalić - to rozwalali, nie było rozkazu - no to nie rozwalali.

Ukraiński, zbrodniczy nazizm natomiast, to był powrót do jakiejś wręcz pierwotnej żądzy krwi i zadawania innym cierpień. To dlatego Ukraińcy sięgnęli wtedy do wręcz średniowiecznych metod, polegających na rozrywaniu ludzi końmi, cięciu piłami, czy też na nabijaniu polskich dzieci na sztachety w płocie. A do tego, jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli, to była w dużym stopniu inicjatywa oddolna"...

Ktoś w końcu musi tym oligarchom w Kijowie powiedzieć, że nie tędy droga do Europy...

Tym bardziej, że nie wszyscy Ukraińcy mordowali i torturowali. Byli też tacy, którzy ryzykując własne życie, ratowali polskich sąsiadów. I im się należy nasz szacunek i oni powinni być obecnie bohaterami Ukrainy, A nie jakieś zakapiury z UPA. Ukrainy, która ma obecnie [podobno] europejskie ambicje, a sami się właśnie ustawili jakieś 70-lat do tyłu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze się robi przy czytaniu ohydnego usprawiedliwiania stalinizmu przez balansa, ale nie można tych bzdur zostawić bez odpowiedzi.

Stalinizm nie był rasistowski, bo każdego obywatela traktował jednakowo"

Serio? A Akcja polska" z lat 30 nie była rasistowska? Polacy byli mordowani i zsyłani na Sybir tylko za to, że byli Polakami. Co to jest jak nie rasizm? A wysiedlenia Tatarów, Czeczenów, Żydów i innych grup społecznych? A Wielki Głód na Ukrainie, który miał podłoże etniczne?

Ukraiński, zbrodniczy nazizm natomiast, to był powrót do jakiejś wręcz pierwotnej żądzy krwi i zadawania innym cierpień."

A stalinizm nie? Wywołanie Wielkiego Głodu, gazowanie całych wiosek podczas powstania tambowskiego (to co prawda lata 20, ale ustrój panował wtedy podobny), zsyłanie ludzi do Kazachstanu czy na Sybir na pewną śmierć głodową to nie prymitywna żądza zadawania innych cierpień? Ty myślisz, że w ZSRR zabijano wszystkich humanitarnym" strzałem w tył głowy. Poczytaj sobie relacje tych, których budzono w nocy w środku zimy i dawano 10 min. na spakowanie się i wywożono ich na Sybir. Jak tygodniami jechali z małymi dziećmi w przepełnionych wagonach, wśród trupów i bez jedzenia. Poczytaj o warunkach panujących w koloniach karnych czy kopalniach Kołymy. Można by tak wymieniać w nieskończoność.

W jednym masz jednak rację. Stalinizm różnił się zdecydowanie od ukraińskiego zbrodniczego nacjonalizmu. W ilości ofiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (3995 / 60) 2015-03-10 06:07:16

Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że twoje wpisy z tematem wątku i merytorycznością mają tyle wspólnego, co szczanie w piwnicy, z piciem w Szczawnicy...


Trudno, żeby się Wujek Soso martwił jakoś specjalnie narodowością poszczególnych ofiar, skoro ważny był ogół i internacjonalizm...
Co nie przeszkodziło w przeprowadzeniu np Katynia- gdzie wyborem ofiar było pochodzenie narodowe i klasowe...
A skoro Stalin był dobry, to może Mao albo Pol-pot? Dla nich narodowość nie miała znaczenia- ważniejsze było pochodzenie geograficzne i klasowe...

__________________________

To dlatego Ukraińcy sięgnęli wtedy do wręcz średniowiecznych metod...."

Trudno, żeby małopiśmienny chłop z zapadłej dziury miał coś więcej niż kosę, widły, czy orczyk... Stety lub nie, ale Waltherów czy TT nie posiadali...

Trzy- za chwilę się dowiemy, że ajlepsza" to była machina śmierci uruchomiona przez Adiego...
Bo i sprawna biurokracja, jak u Stalina, i wyposażenie lepsze ( przecież w KZ łaźnie były i burdele ), może i lepiej jeść dawali w Dachau niż na Kołymie, a pogoda w Mathausen zapewne przyjaźniejsza niż w Workucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie