Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
1. Oczywiście, że wysyłanie na Ukrainę naszych wojskowych jest skrajną nieodpowiedzialnością, aby nie powiedzieć IDIOTYZMEM! Tym bardziej, że efekt będzie znikomy, a koszty [ekonomiczne] jakie poniesiemy będą bardzo wysokie!
Ale co mamy zrobić, skoro nasz nowy PAN sobie tego życzy?!

Nigdy nie byłem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów", ale obecnie zaczynam podejrzewać, że Amerykanie mają na nasze tzw. elity" [i to zarówno te styropianowe" jak i te PZPR-owskie] jakieś bardzo mocne haki. Bo nie ma takiej głupoty i nie ma takiej niegodziwości, której by dobrze wytresowany piesek", za jakiego obecnie robią nasze elity", na ich polecenie nie wykonał...

2. Ukraina produkuje i ma dość swojego własnego sprzętu. Tym bardziej, że przed puczem byli dość znaczącym jego eksporterem. To co im brakuje; to nowoczesne systemy dowodzenia, łączności i rozpoznania pola walki.
Ale tak naprawdę, to im brakuje woli walki, bo nikt normalny nie chce umierać za oligarchów, czekoladowych królów i tym podobnych mafiozów.

3. Nie piszcie o sprzedaży" naszego sprzętu na Ukrainę, bo i tak nie mają czym zapłacić! Niech się cieszą z tego, że dostają od nas darmowy gaz, za który my wszyscy zresztą płacimy...

4. Nie znam ani jednej reformy w wykonaniu neoliberałów, która by nie spowodowała szkody dla Polski. Jedną z takich eform" było uzadowowienie" armii. W jej efekcie nasza zwycięska armia" nie posiada już praktycznie rezerw. Ale za to mamy kapelanów i grupy naćpanej młodzieży wystającej na osiedlach przed klatkami lub biegającej po tychże osiedlach z maczetami...

P.S.
W poprzedniej części Trooper85 dość mocno się po mnie przejechał. Ja oczywiście odpowiedziałem mu swoimi argumentami [z którymi można się zgadzać lub nie] i sam, tak przy okazji też zadałem mu kilka pytań. No i cisza, a zawsze miałem go za bardzo inteligentnego człowieka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-wyslala-do-wladz-litwy-note-dyplomatyczna-ws-broni-dla-ukrainy/fzkbh

Historia juz to wie. Zaklamanie i obluda Ruskich nie zna granic. Zabraniaja Litwie wysylac bron dla Ukrainców, sami zas sla cale transporty dla terrorystów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niusy z ostatnich godzin:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjski-komitet-sledczy-o-wersjach-zabojstwa-niemcowa/nrplk

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/borys-niemcow-nie-zyje-anna-duricka-jedynym-swiadkiem/hswdh8

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/samobojstwo-waznego-polityka-partii-janukowycza/twvtj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas: Te samobójstwa są straszne. Tak jak u Nas."

Myślę, że w obu przypadkach zadziałali ci, którzy wcześniej wystawili malezyjski samolot na strzał. Oni nie mają żadnych skrupułów, podobnie jak nie mieli ich przodkowie na Wołyniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niusy z ostatnich godzin:

Rosja: Żołnierze Wyklęci byli wspólnikami nazistów.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17494811,Rosja__Zolnierze_Wykleci_byli_wspolnikami_nazistow_.html

Nazwali faszystami Ukraińców i Litwinów, a teraz okazuje się, że według górników z Donbasu wiekszość z nas to też faszyści.

Oczekuje teraz komentarza od opozycjonisty co w latach 80-tych z opozycją wojował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas: Poproszę dowody na tak postawioną tezę."

Jest taka stara maksyma Ten zabił kto miał z tego korzyść".

Putinowi można wiele zarzucać, ale nie to, że jest idiotą.
Gdyby chciał się pozbyć tego, nic zresztą nieznaczącego opozycjonisty", to ten by już dawno zniknął bez śladu", albo trafił do łagru za złodziejskie prywatyzacje z czasów gdy był wicepremierem... No i w tle mamy tą ukraińską laskę, która ewidentnie go wystawiła. Podobnie zresztą jak u nas kilka lat temu inna laska" wystawiła naszego ministra z ministerstwa dziwnych kroków".

Swoją drogą, to jakaś dziwna cisza jest na temat tego opozycjonisty z Kijowa, któremu zachciało" się polatać z 17-go piętra...

M164U: Oczekuje teraz komentarza od opozycjonisty co w latach 80-tych z opozycją wojował..."

Nie wiem kogo masz na myśli pisząc o zwalczaniu opozycji? Pewnie kogoś ze swojej rodziny, bo na pewno nie z mojej.

A tak odnośnie zapodanego linka, to jest to rosyjska reakcja na wypowiedź naszego min. Schetyny, który stwierdził, że Auschwitz wyzwolili Ukraińcy [UPA?]".

I jest w tym jakieś ziarno prawdy, bo na ten przykład mój ojciec był w poakowskim podziemiu tylko kilka miesięcy, a z tego okresu miał jednego ruskiego sołdata na sumieniu.
Pewnie zresztą ten rosyjski żołnierz sobie na to w jakiś sposób zasłużył, bo nie sądzę, że mój ojciec zastrzelił go tak dla sportu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (3983 / 60) 2015-03-01 03:20:30

opozycjonisty z Kijowa, któremu "zachciało się polatać z 17-go piętra"


I jak tu z tobą starać się poważnie dyskutować...
Mychajło Czeczetow, to akurat kolega Janukowycza- rozumiem, że dlatego użyłeś określenia opozycjonista"?

Ciekawe, że uznałeś, że się Janukowyczowi nie opłacało pozbyć niewygodnego organizatora głosowania nad tzw ustawami dyktatorskimi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans wiesz mam kolegę w pracy - jest członkiem jednej z społeczności uznawanej przez Kościół Katolicki jako sekta. Dyskusja z nim na argumenty przypomina rozmowę z Tobą - do pewnego momentu się zna a gdy mu ich (argumentów) braknie to używa magicznych słów - bo tak jest napisane w piśmie.
Kargul ponad 40 lat temu twierdził, że w czwartki w USA zabijają i gwałcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti: I jak tu z tobą starać się poważnie dyskutować...
Mychajło Czeczetow, to akurat kolega Janukowycza- rozumiem, że dlatego użyłeś określenia "opozycjonista?
Ciekawe, że uznałeś, że się Janukowyczowi nie opłacało pozbyć niewygodnego organizatora głosowania nad tzw ustawami dyktatorskimi..."

Yeti, Ty tak poważnie???
Nie widzisz tego, że Ukraina po puczu bardzo szybko się faszyzuje?! I nie chodzi tu o powszechny kult Bandery i OUN/UPA, ale o zastraszanie obywateli i opozycyjnych posłów!

Każdemu tam obecnie można zarzucić, że popiera separatystów i do każdego można wejść na chatę" pod tym pretekstem. I tak się tam teraz powszechnie dzieje. Sytuacja coraz bardziej przypomina tą z czasów Jeżowa, czy Berii w byłym ZSRR. Ale już tak jest, że każda rewolucja wprowadzała większy zamordyzm, niż ten który obaliła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak się nie tylko nie da, ale i sensu nie ma...

Ja pytam, jakim to opozycjonistą ( chyba, że wobec dzisiejszych władz" Kijowa ) był lotnik, a Ty mi o faszyzacji...

Woytas ma rację- z tym, że w Twoim przypadku to jakiś Głos Rassiji i wryte w zwoje A w Ameryce biją murzynów" się kłania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, może faktycznie masz rację? Może faktycznie świat jest taki czarno-biały"?

Może faktycznie Putin podesłał tą 23-letnią ukraińską laskę temu dziadkowi, aby go wystawiła?

Może faktycznie to Putin nakazał aresztować szefa opozycyjnej partii na Ukrainie i założył mu osobiście elektroniczną obrożę? I to tylko pod pretekstem, że głosował nie tak jak powinien?

Swoją drogą to ciekawa forma demokracji" tam na Ukrainie jest - u nas gdyby taką demokrację" wprowadzić, to pewnie wszyscy posłowie by już chodzili z obrożami...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki artykul o sepsach:

http://swiat.newsweek.pl/jak-bojownicy-w-donbasie-lansuja-sie-na-spolecznosciowkach-,artykuly,357967,1.html

Najlepszy jest ten komentarz, jednego z internautów. Raczej pare pytan..
~pytanie do Rosjan :
Rosjanie jak to jest zabić cara, jego całą rodzinę i odwoływać się do carskiej tradycji?
Jak to jest niszczyć kościoły, zabijać duchownych i głosić się obrońcą chrześcijaństwa?
Jak to jest wymordować 60 milionów własnych obywateli i czcić zbrodniarzy którzy tego dokonali?
Jak to jest mieć symbolikę carską i radziecką, jak to jest czcić cara i jego morderców?
Jak to jest być największym sojusznikiem Hitlera a potem głosić się antyfaszystą?
Jak to jest strzelać jeńcom w tył głowy i przez lata zaprzeczać zbrodni?
Jak to jest napadać na sąsiadów bo są w waszej strefie wpływów?
Jak to jest szerzyć najbardziej zbrodniczy system w historii w imię sprawiedliwości?
Jak to jest zająć Krym i kłamać że to nie wy?
Jak to jest być Rosjaninem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie minęła rocznica okrutnego mordu dokonanego przez Ukraińców na Polakach w Hucie Pieniackiej koło Lwowa. Polskojęzyczne media nawet jednym słowem się nie zająknęły na ten temat, a tu proszę:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wiceminister-separatystycznej-republiki-zwraca-sie-do-polakow-w-zwiazku-z-rocznica-rzezi-huty-pieniackiej

Dziwny jest ten świat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, były jakieś choćby skromne upamiętnienia w Hucie Pieniackiej ? Czy też sprawę postanowiono zamilczeć ? jeżeli coś starano się organizować, to czy Ukraińcy odnieśli się ze zrozumieniem czy starali się utrudniać ? To może być ważna przesłanka do oceny obecnego rządu Ukrainy.
PS Akurat tego urysty" nie brałbym pod uwagę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans! Mam pytanie. Znamy twoje szacunki ofiar polskich zamordowanych przez Ukraińców a na ile szacujesz liczbę zamordowanych Polaków przez szeroko pojętą imperium Rosyjskie, czy to w postaci, represji za czasów zaborów, czy w wojnie polsko-bolszewickiej, czy też przez terror stalinowski.
Nie musisz już wliczać represji w postaci zsyłek, konfiskat majątków patriotycznej szlachcie polskiej, rusyfikacji, drenażu ekonomicznego gospodarki podległych terenów itp, itd...
Notabene jeśli tak bardzo utyskujesz tu na starszych braci w wierze;), powinieneś wiedzieć, że to właśnie oni stali się za sprawą rosyjskiej polityki wobec Polski największymi beneficjentami w grabieży dóbr polskich elit patriotycznych po powstaniach...
I jeszcze jedno.
Niezłą woltę uskuteczniłeś. Zawsze broniłeś wszystkich wokół przed złymi Polakami, czy to Ukraińców, przed sanacyjnym terrorem, czy Żydów, przed sąsiadami, Niemców prześladowanych po wojnie... itp. Nie wspominając już o twoim ciągłym dyskredytowaniu dokonań Polski.
Reasumując. Strasznie mało wiarygodne są twoje monotonne wywody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie