Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 2


Rekomendowane odpowiedzi

(Usańska) Armia zatrzaskuje 10 baz…
http://news.yahoo.com/army-reductions-affect-10-us-bases-212529787.html;_ylt=A0LEV0okkTdVvuMAH6lXNyoA;_ylu=X3oDMTEzYjM1a3ViBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDVklQNjE2XzEEc2VjA3Ny

(Pieprzony) Pentagon planuje redukcje wojsk...
http://www.nytimes.com/2014/02/24/us/politics/pentagon-plans-to-shrink-army-to-pre-world-war-ii-level.html?_r=0

(Imperialistyczna) Armia musi obciąć 6 brygad uderzeniowych...
http://www.military.com/daily-news/2014/02/28/army-must-shed-6-bcts-to-meet-proposed-budget-cuts.html

(Mazgajska) Marynarka wojenna zmniejsza ilość etatów...
http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=74921

itp, itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dawno tu na forum nie było takiej prymitywnej propagandy!
Długo się zastanawiałem, czy warto w ogóle na to coś" odpowiadać, ale ponieważ sporo osób [i pewnie różnych służb] tu zagląda, więc odpowiem...

Tytułem wstępu: w czasach PRL-u, a urodziłem się jeszcze za Bieruta, byłem [jak większość Polaków] fanatycznym sympatykiem USA, no i oczywiście z pogardą traktowałem ZSRR.
W wolnej" już Polsce trochę mi się odmieniło, tzn. obecną Rosję przestałem uważać za wroga, acz szczególnej sympatii do nich nie mam. Natomiast USA zacząłem postrzegać jako światowego żandarma, którym rządzi lobby bankierów i lobby przemysłu zbrojeniowego, a ich celem jest hegemonia nad światem. A to nie bardzo mi się podoba, bo efekt tych rządów jest katastrofalny dla wielu krajów [Jugosławia, Irak, Afganistan, Libia, Syria i wiele innych], a do tego Amerykanie wykreowali takie potworki jak Al-Kaida, czy ostatnio ISIS, oraz wielomilionową emigrację islamistów do Europy.
Tak jeszcze odnośnie baz, to Amerykanie mają ich dziesiątki na całym świecie - jedne likwidują [cięcia budżetowe, albo zmiana priorytetów], a w ich miejsce powstają nowe. Jak np. druga pod względem wielkości w Europie baza wojskowa USA w marionetkowo/mafijnym Kosowie [Bondsteel]. Baza, która praktycznie pozwala im kontrolować cały basen Morza Śródziemnego i Czarnego aż po Kaukaz i zapewne jeszcze dalej. A Rosja w tym czasie posiada, albo raczej posiadała? jedyną bazę po za obszarem byłego ZSRR w porcie Tartus w Syrii [personel 100 osób].

Wracając do tematu wątku; to obecnie uważam, że największym zagrożeniem dla Polski jest odrodzenie się nacjonalistycznego banderyzmu na UPA-inie i ich roszczenia wobec naszego kraju. Obawiam się też kilkumilionowej emigracji Ukraińców do Polski i to w czasie, gdy miliony młodych Polaków emigrują na Zachód. A to mamy pewne jak w banku, bo UPAina jest już praktycznie gospodarczym i finansowym wrakiem...

Bulwersuje mnie też nasza polityka zagraniczna" polegająca na próbie kupienia sobie za wszelką cenę sympatii USA. A polegającej na tym, że dziesiątki mld złotych wydajemy bezmyślnie na przypodobanie się ich lobby zbrojeniowemu i to na warunkach, na jakich nawet ci co niedawno z palm poschodzili na ziemię, by się na to nie zgodzili.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kot-w-worku-ktory-ma-obronic-polske/flg1k3

A co oni o nas sądzą i gdzie nas mają? To niedawno powiedział szef FBI...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tytułem uzupełnienia, to polecam tą stronę [nie polityczna]:

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=16243

Mechanizm tego wszystkiego jest bardzo prosty - najpierw na polecenie naszego Wielkiego Brata pomagamy im podpalić kolejny kraj, w tym przypadku Ukrainę. A przecież z góry wiadomo, że Rosja tak tego nie pozostawi [można sobie wyobrazić reakcję USA, gdyby im Rosjanie próbowali coś majstrować" np w Meksyku]. Następnie polskojęzyczne media rozpętują panikę, że Rosja właśnie się szykuje do wojny z Polską, tak jakby nie mogła tak po prostu bez wojny pozakręcać nam wszystkich kurków...

Na to reagują nasi politycy", którzy ogłaszają, że jesteśmy w stanie wyższej konieczności" i musimy jak najprędzej wydać kilkadziesiąt mld $ na zakup uzbrojenia. A ponieważ grozi nam wojna, to koniecznie musimy kupić sprzęty bez przetargu, ale za to po zawyżonej cenie, bez offsetu, bez dostępu do nowych technologii i oczywiście bez dbałości o własną gospodarkę i miejsca pracy u nas w kraju.

A co mamy w zamian? Ano mamy takie typowe poklepywanie po plecach": wicie rozumicie, macie szansę stać się naszym ważnym sojusznikiem, ale musicie się jeszcze bardziej starać. No i musicie koniecznie wypłacić naszym amerykańskim Żydom te 65 mld $, za mienie pozostawione w Polsce przez Żydów zamordowanych w polskich obozach zagłady". A tak w ogóle, to jesteście współodpowiedzialni za Holocaust...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kindzal, że się mylisz. Moim zdaniem to nie jest żaden człowiek związany ze służbami", ale potomek banderowców...

A tu macie jeszcze jeden kwiatek". Aż dziwne, że to Wybiórcza napisała:

http://wyborcza.pl/1,75477,17799283,Rzad_USA__Nie_przepraszac_Polski.html#TRrelSST

A zarazem jest to odpowiedź na pytanie: gdzie jest nasze miejsce w szeregu i w jak głębokim poważaniu" ma Polskę nasz nowy Wielki Brat. Tak pośrednio jest to też odpowiedź na pytanie: dlaczego wszyscy z UE mogą jeździć do USA bez wiz, a Polacy nie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu macie kolejny przykład z dnia dzisiejszego, jak nas traktuje nasz nowy Wielki Brat, czyli mamy Nazi Poland":

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nazistowska-polska-w-grze-mattel-w-sieci-zawrzalo/dfwgp7

Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jest tu na forum kilka osób o mentalności NIEWOLNIKA, których nawet cieszy to, jak Pan da im kopa w tyłek. Ale ja akurat mam taki feler, że zawsze i bez względu na konsekwencje mówiłem to co myślę i nigdy nie sprzedałem się za poklepanie po plecach".

Jeżeli Polska ma być traktowana poważnie na świecie, to powinna przestać robić za sługusa i zacząć dbać o swoje narodowe interesy, a swoich obywateli nie traktować jak chłopów pańszczyźnianych...

A odnośnie UPAiny, to z Polski powinien iść tam jasny przekaz - jeżeli chcecie dobrych stosunków z nami, to najpierw rozliczcie się z przeszłością i zaprzestańcie pluć nam w twarz z tym waszym kultem bandytów z UPA. Ale to chyba za ambitne dla naszych tzw. elit"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na Onecie:

Rosja w osobie prezydenta Jelcyna przeprosiła za Katyń - w 1994 r. Jelcyn nawet łzę uronił w Warszawie przy Krzyżu Katyńskim (nie wnikam czy szczerze). A na premierze filmu Wajdy „Katyń” obecni byli i prezydent i premier Rosji. Później film o Katyniu pokazano we wszystkich rosyjskich kanałach TV. Jeszcze później Putin był na grobach katyńskich i jawnie przyznał, że to dzieło rąk NKWD.

Polskiej delegacji państwowej w ZSRR. 13 kwietnia 1990 r. ówczesny prezydent ZSRR, Michaił Gorbaczow, wręczył ówczesnemu prezydentowi Polski, gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, dwie teczki zawierające listy blisko 10 tys. zamordowanych oficerów różnych formacji i inne dokumenty oraz publicznie przeprosił Polskę i Polaków za tę zbrodnię. Następnego dnia, tj. 14 kwietnia, na cmentarzu w lesie katyńskim odbyła się podniosła uroczystość. O obu tych faktach panuje dziwna zmowa milczenia. Ale okazjonalnie pojawiają się żądania przeproszenia Polaków za tę zbrodnię.

Ukraina - przeciwnie. Wznoszone są pomniki katów, ideologię OUN szczepi się młodym ludziom. Cały czas na Majdanie Prawy Sektor prowadził takie szkolenia. Setki sztandarów UPA widać na każdej demonstracji.
I nie jest to epizod, ani sprawa miniona. Przeciwnie - aktualna!

Za zasługi dla Ukrainy Banderze zbudowano pomniki w takich miastach jak: Stanisławów, Drohobycz, Stryj, Borysław, Kołomyja, Kamionka Strumiłowa, Dublany, Mościska, Uhrynów Stary, Lwów, Tarnopol, Buczacz, Strusów, Sambor (poświęcony przez 11 kapłanów z miejscowych cerkwi). Kolejne planowane są w Łucku, Czerkasach, Równym, Kijowie i Czerniowcach."

Czemu asze" elyty nie mogą się pobratać z ruskimi jak mogły pobratać się z niemcami którzy wyrządzili nam nie mniej krzywd jak ruscy którzy chociaż przeprosili? A bratają się na rozkaz USA(izraela) i niemiec z ukrainą która bezczelnie pluje nam w twarz i tylko wyciąga łapy po pieniądze i pomoc, zeby potem jej studenci którzy są w Polsce fotografowali się z flagami UPA albo co gorsza wbili nam nóż a raczej widły w plecy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze do dzisiaj w rusni stoja tysiace pomnikow Lenina, Stalina i innych zbrodniarzy. Tego nie widzisz?

Jaka laske nam zrobili, ze sie przyznali do zbrodni w Katyniu?
Zadna laske, caly swiat o tym wiedzial i hanba kolejnym ruskim rzadom, ze starali sie zwalic ten akt ludobojstwa na Niemcow!


A co z mordem augustowskim?
Co z mordami na zolnierzach Bartka"?
Co z mordami na tysiacach Polakow, o ktorych historia milczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ruscy przeprosili nas za Katyń - to źle.

Jak neo-banderowcy z UPAiny plują nam w twarz, lansując kult bandytów z UPA, to bardzo dobrze.

To może Yeti ogłoś tu na forum zbiórkę na zakup wideł i siekier dla nich, bo pewnie będą tym faszystom niedługo potrzebne, bo jak to ktoś obliczył, to domagają się od nas zwrotu" 19,5 tyś km kwadratowych Polski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dzisiaj w rusni stoja tysiace pomnikow Lenina, Stalina i innych zbrodniarzy"

oczywiście, że stoją ale nie słyszałem, żeby dostawiali im nowe jak to ma miejsce na UPAinie. U nas tez pelno pomników bolszewii stoi i nikt halo nie robi.

ze starali sie zwalic ten akt ludobojstwa na Niemcow"

Przeczytaj jeszcze raz posta, przeprosili a nie zwalali na niemców. Nie bronie ich, ale jeśli utrzymywalibysmy dobre stosunki polityczne z nimi to i reszte dałoby radę dogadać, w niemczech też są neonaziści, niemcy wiszą nam od ch..hajsu za zniszczenia wojenne, ale polski" rząd na rozkaz berlina i waszyngtonu(tel-awiwu) szczeka jak piesek na ruskich. A ukropy plują nam w twarz czczeniem oficjalnie już zbrodniarzy z SS, UPA OUN oraz stawianiem im pomników.
UPAińcy przyjaciele, a co z rzezią wołyńską? Czy nasz przyjaciel UPAina przeprosił za to? Potępiła to ludobójstwo? Też nie. Powtarzam jeszcze raz jedno bydło warte drugiego i niech się tam razem nawzajem wyżynają, Polacy zamiast jako trzeci korzystać(sprzedawać za gotówkę broń, amunicje) wolą nadstawiać karku za UPAinę, pomagając im milionowymi pożyczkami bez zwrotu z naszych podatków i szczekaniem na ruskich, rzecz jasna na rozkaz wiadomo kogo.

Jeszcze mi powiedzcie, ze dziś motocykliści z rajdu katyńskiego to ruscy agenci i pachołki moskwy, jak protestowali przeciwko nie wpuszczeniu wilków" przez granicę? Bo jakby nie można było się po ludzku ponad podziałami politycznymi dołączyć i pokazać światu że w 1945 roku nad berlinem łopotały też polskie flagi, bo jak wiemy świat nie wie, inaczej nie chce pamiętać że polacy to była 4 siła i jak ich potem wydymali sprzedając żydokomuchom i ruskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie slyszales o tym jak moskale sobie dostawiaja" kolejne pomniki, ale jak poszperasz sobie w necie to na pewno co nieco znajdziesz na ten temat...

Bandera jest zbrodniarzem i stawianie mu pomnikow jest czynem haniebnym!

Nie zmienia to jednak faktu, ze w porownaniu z ulubiencem nocnych szakali - Stalinem, to byl maly pikus. Tylko w operacji polskiej" Stalin wymordowal dwa razy wiecej kresowiakow niz banderowcy w latach 1939-1947, tyle, ze o tych kresowiakach pomordowanych przez NKWD wtedy nikt nie chcial pamietac i slyszec i dzis jest tak samo!

Nocne szakale sa zwykla nacjonalistyczna banda zbirow na motocyklach i bardzo dobrze, ze nie przekroczyli naszej granicy! Niech swoje hucpy odprawiaja pod Lubianka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Przeszukiwano nas przez trzy godziny, nie dawano nam jeść i pić, trzymano w pomieszczeniu gdzie było duszno. Przeszukiwali dokładnie, każdą skarpetkę i kosmetyczkę – powiedział telewizji związanej z rosyjskimi służbami specjalnymi LifeNews członek Nocnych Wilków Andriej Bobrowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cała akcja jest nadmuchana jak cycki celebrytki z telewizji. I właśnie telewizje oraz inne media szczują Nas przeciw sobie.
50 ruskich motocyklistów mogło przejechać w sposób niezauważony w 4 dni przez Polskę. Tak jak robią to dziesiątki innych. I tyle. Rzeczypospolitej nic by nie ubyło - gorsze sprawy jakoś przeżyła.
Polscy bikerzy śmigali po rosji. Obawiam się, że już tak łatwo nie będzie. Politycy chcą się kłócić? Niech się kłócą w swoim imieniu.
Jak mawiał Piłsudski: Kury szczać prowadzać..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze 50 ruskich motocyklistow" jechalo do Polski po to zeby sie przejechac nasza piekna kraina w 4 dni, w sposob niezauważony" ?

Bo ja mysle, ze mieli odgornie wytyczone" zadania...i prowokacje.
Mysle rowniez, ze nasze sluzby co nieco uchwycily" o ich planach i dlatego zostali zablokowani".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku­rio­zal­ne sceny pod­czas ocze­ki­wa­nia na nie­do­szły wjazd Noc­nych Wil­ków do Pol­ski w Te­re­spo­lu. Lider Rajdu Ka­tyń­skie­go kłóci się z se­kre­ta­rzem par­tii mia­na" o to, która z tych or­ga­ni­za­cji ma więk­sze prawa do Noc­nych Wil­ków".

- Pan grozi mi prze­mo­cą - po­wie­dział se­kre­tarz par­tii mia­na". Lider Rajdu Ka­tyń­skie­go chciał, by od­je­chał on z miej­sca zda­rze­nia. - Je­ste­ście bez­czel­ni pro­wo­ka­to­rzy - mówił ko­lej­ny przed­sta­wi­ciel Rajdu Ka­tyń­skie­go. Se­kre­tarz mia­ny" pod­kre­ślał, że mo­to­cy­kli­ści Noc­nych Wil­ków" na tym te­re­nie jest na ich za­pro­sze­nie.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kuriozalne-sceny-podczas-oczekiwania-na-wjazd-nocnych-wilkow/3hczbt

---------------------------------------------------------------------------

Az milo popatrzec jak slugusy" zra sie z pacholkami" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas napisał: Dla mnie cała akcja jest nadmuchana jak cycki celebrytki z telewizji. I właśnie telewizje oraz inne media szczują Nas przeciw sobie..."

Widzisz Woytas, tak naprawdę jest dużo gorzej, bo w Polsce nie ma demokracji - jest MEDIOKRACJA!

To media tak naprawdę decydują o tym kto wygra wybory w naszym kraju, a kto będzie opozycją. To media decydują o tym jaka jest nasza racja stanu i jaką mamy prowadzić politykę.

To media lansują jednych, a szydzą z innych. To media napuszczają nas na wojnę z Rosją i jednocześnie straszą nas wojną z Rosją. A tak naprawdę chodzi im o globalne interesy Ich Banków, w których Polska będzie musiała zaciągnąć gigantyczne kredyty na zakup Ich uzbrojenia, na warunkach urągających zresztą zdrowemu rozsądkowi.

Pozostaje tylko pytanie: kto jest właścicielem najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce? Z tego co można ustalić, to nie Polacy...

I jeszcze tak odnośnie Nocnych Wilków" - moim zdaniem szczytem głupoty, serwilizmu i wazeliniarstwa wobec naszego nowego Wielkiego Brata, było nie wpuszczenie 10 rosyjskich motocyklistów. Ale my już tak mamy od kilku wieków, że za łyskotki" i poklepanie po plecach", to jesteśmy zdolni zrobić wszystko w interesie obcych dworów - nawet popierać banderowców i wypowiedzieć wojnę Rosji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, a może powiesz jakież to korzyści mieliśmy z włażenia w pewną część ciał Putinowi, przez przewodnią siłę narodu,jedynie słusznie rządzącą PO, do czasu wolty zapoczątkowanej Majdanem? Najdroższy gaz i co chwila embarga na produkty? Może wszystkie wyroki sądów i trybunałów w sprawie Katynia? Może oskarżanie Polski o wymordowanie jeńców sowieckich? Stawianie pomników sowietom nawet nie pomogło...
Może powiesz nam co jest lepszego w neosowietyzacji regionu od globalizacji tychże? Może jeszcze powiesz cóż takiego pięknego jest w rosyjskiej demokracji?
Nie pisz tylko, że ktoś tu popiera upowców bo z tymi damy sobie radę, czego nie można powiedzieć o ekspansjonizmie rosyjskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal za dużo telewizji, jakie zadania, prowokacje? Przecież w Polsce jest masa agentów FSB czy to działających czy uśpionych,o reszcie obcej agentury nie wspomne, i na jeden rozkaz robią dobrą robotę, a tutaj grupka 20 osób miałaby zdestabilizować kraj? Chociaż jak czasem patrze na polską Policję to faktycznie mogliby sobie nie poradzić.

Najbardziej śmieszyła mnie wypowiedź któregoś Pana z PiS ze to bojówki Putina które czczą Stalina który wydał rozkaz zamordowania polskich oficerów w Katyniu, i to jest be. OK, ale jak Poroszenko i reszta Ukrainy oficjalnie już czci banderowców i bandytów z SS którzy wyżynali Polaków na Wołyniu to już jest cacy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie