Skocz do zawartości

Nasze hity dnia vol. II


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Moj hit dnia i pewnie zycia tez:)
Szukajac w garazu u znajomych ropzalki do grilla wpadlo mi w oko cos z naszywka POLAND",wystajace z klebowiska szmat i fartuchow roboczych.Krotka rozmamowa z kolezanka i wszystka jasne,to po dziadku ktory przeszedl caly szlak bojowy z Andersem,walczyl po Tobrukiem i Monte Cassino i chyba we wszystkich innych mozliwych bitwach.Nikogo w rodzinie to nie interesowalo wiec od lat wisialo w garazu i pewnie nie raz uniknelo spalenia w piecu tak jak reszta kompletu.
Serce mnie bolalo ze taka pamiatka niszczeje posrod starych szmat ale to uczucie przeszlo jak uslyszalem jak chcesz,to bierz",w rodzinie nikogo to nie interesuje a nawet jak dziadek zyl to jego opowiesci nikt nie chcial sluchac.
Radoche mialem jak male dziecko ale to byl dopiero poczatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili slysze ze to nie wszystko,bylo jeszcze pudelko z odznaczeniami tylo ze od lat nikt go nie widzal ale jak mam ochote to moge poryc" w garazu moze cos znajde.Po 45 min. wpada mi w rece blaszane pudelko po angielskich papierosach i drugi raz tego samego dnia nogi mi sie uginaja.W pudelku sa stare znaczki,monety i i to co widoczne na powyzszym zdjeciu.I znowu jak chcesz,to bierz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dowiedzialem sie jeszcze ze byl gdzies duzy karton ze zdjeciami ale mozliwe ze po smierci dziadka zostal wyrzucony albo spalony,szkoda bo bylyby to kolejne wspaniale pamiatki ale i tak bylem bardzo zadowolony z prezentu jaki otrzymalem.Emocje opadly,dzien zlecial na wpsomnieniach,opowiesciach itp.Poznym wieczorem po powrocie do domu odbieram telefon od znajomej i slysze ciesze sie ze ktos nareszcie zainteresowal sie historia dziadka,obdzwonilam rodzine i znalazl sie tez karton ze zdjeciami,sa tam legitymacje do wszystkich odznaczen z garazu plus ok.400 zdjec z podpisami Tobruk,Syria,Iran,Irak,Ancona, Monate Cassino,Rzym,Ja i Anders" Jak bedziesz mial chwile to wpadni po to...END
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle , że jak to czytałem to włosy na ciele stały mi dęba jak u jeża kolce. szczęście , że wszystko się jakimś cudem uratowało. myśle ,że takie wspaniałości niejedno muzeum by zainteresowały. gratulacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super trafienie!
Cieszę się, że ktoś to weźmie w swoje ręce i nie pozwoli, aby o czymś takim zapomniano :)!

Pewnie ta osoba gdzieś tam wysoko będzie z Ciebie bardzo dumna jak to będziesz rozpowiadał z pokolenia na pokolenie :). I oby za kilkanaście lat ta sama historia się nie powtórzyła, że będzie to gdzieś w kącie leżało!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomyśleć że takie i podobne rzeczy leżą w tysiącach domów tuż obok śmietników.....

miazga, chyba jedna z większych jakie widziałem, w całości znacznie zwiększa wartość w każdym sensie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje trafienia.

Jak czytam i słyszę o ludziach, których nie interesuje nawet historia dziadka, który przelał za nich krew to..... mnie strzela. Ludzie nie używają mózgu.

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie