Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, uzupełnienie:
- zdjęcie z por. Pająkiem - defilada (szabla w dłoni), w tle żołnierze w hełmach - mimo wszystko drelichy leżą jak drelichy, czyli kieszenie każda sobie inaczej, o długościach rękawów nie dyskutuję,
- zdjęcie orkiestry - przemarsz, ale poza garnizonem, czyli fason i tak być powinien, a drelichy swoje,
- zdjęcie ćwiczeń w polu - zgadza się, zamieściłem bardziej z radości, że byli i grubi w wojsku. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyjdzie Tuńczyk albo i inny Hindus i nas zje :-)

A jeszcze bardziej serio- dyskusje tego typu były i będą.

I tak jak uważam, że należy przestrzegać koszerności, tak uważam, że przy imprezie ku radości gawiedzi bliżej mi laurki niż latryny...

Ja rozumiem, że dla Szkodnika lub innych pasożytów nie ma to większego znaczenia, ale powtórzę- mi bliżej Ułani, ułani, malowane dzieci..." niż Nową latrynę, od tego miejsca do wieczora- KOP!*"





* przypadkowa zbieżność i niezręczność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas dioramy piękny mundur by budził podziw, ale podczas gry terenowej, gdzie wymaga się rzucania granatem, musztry, kopania latryn... a nie, zapędziłem się... ale to dobry pomysł na punkt. ;)

Dodajmy do tego piach i kurz, że buty po pół godzinie wyglądają jakby pasty nie widziały nigdy, pomnóżmy to przez 30 stopni w cieniu i 10 dni imprezy, a wynikiem będzie drelich. Pomijam, że drelich schnie szybciej i jest szansa, że następnego dnia ubierzemy coś ciepłego. Ale to takie przyziemne sprawy. I tym samym wkopałem się na całego, bo mi kolejarz zastrajkuje, że latem w mundurze (a są tylko sukienne) nie wystąpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas spalą, bydło zgwałcą, chałup okradną... jak się mody odpowiedzialne za Dział pokażą...


Wróć- my piszemy o imprezie dla gawiedzi, z których to występów większość zdjęć jest zazwyczaj wklejana, czy o 10 dniach imprezy terenowej"?

Bo nie tylko zmienia to postać rzeczy, ale nadaje dodatkowego smaczku wątkowi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kadry jest to 10 dni roboczych na cykl, dla małej gawiedzi 2,5 godziny, bo gawiedź się zmienia. Razem 1500 sztuk gawiedzi podczas cyklu. Jeżeli nie ma innych imprez to weekendy wolne od mundurów, więc można się wyprać, jak jest taka potrzeba. Dlatego ułani malowani mogą nam po prostu nie wyjść - a tu się podeszwa odklei, tu szlufka urwie... jak w życiu. Reperacja wymaga chwili, a nie zawsze jest pod ręką magazyn części zapasowych, a następnego dnia trzeba być przygotowanym na grupy. Więc ja wolę bezpieczniejszą opcję latrynową", znaczy bardziej polową. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Ty z Gdańska , ja z Gdańska , spotkajmy sie , pogadamy , podumamy. Podejdziesz w swoim drelichu , ja , jako st. kpr. rez . doprowadzę Cię do ładu. Byc może że ja więcej zapomniałem z regulaminów(no tych PRL-owskich) niż Ty się nauczyłeś , być może. W końcu to już 30 lat jak mnie komuchy w moracza ubrały i na szkółkę wysłały. Ale jedno Ci powiem. Za szweja na obieraku w PRL lepiej wyglądałem niż Ty na tym zdjęciu prezentujący się gawiedzi. Myslisz że jako kot miałem czas chodzić po magazynach i szukać morek czy obuwia? odpowiem TAK , wszyscy w jednostce czekali aż kot Dąbrowski znajdzie czas aby poddać sie zajęciom wymyslonym przez nich. :P
Pozdrawiam
P.S.
Jakbyś chciał poddać ocenie komunistycznego kaprala swój koszerny dreliszek to pisz na inertech@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Wyluzujmy chłopy. Obrzucanie się inwektywami nie popłaca dlatego ten wątek umiera. Dużo ludzi się zna i żeby uniknać utarczek słownych oraz mordobicia (które zresztą mi się też przytrafiło z powodu tego wątku, dodatkowo nie stronię od tego)dajmy sobie spokój. i mimo ze znam gości ze zdjęcia to popieram zdanie że tutaj nie popisali się i wygląda to koszmarnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie